entry'ler (133)

en güzel kız isimleri

zübeyde-hanzade.

sözlük yazarlarından aforizmalar

leziz yiyecek lezzetin izinden giden yiyecektir..

sözlük yazarlarından aforizmalar

ağlamayana meme çalışmayana mama yok..

bir japon un türkiye de deprem sonucu ölmesi

allah rahmet etsin..hangi dine mensup olduğu milleti önemli değil..ben kendi inancıma göre ona mekanı cennet olsun demek istiyorum...
evet japonya gibi deprem ülkesinde zarar görmeyip türkiye de ölmesi manidar, trajikomik..teknik olarak düşündürücü..
ancak kader kısmet babında düşünülürse takdiri ilahi ve allahın hikmetinden sual sorulmaz denilmesi gereken bir durum..rabbim kötü kaderler yazdıysa bozsun herşeyin hayırlısını versin..

en iyi ikililer

çay-şeker
tahin ile pekmez
bal-kaymak
kavun -karpuz
anneyle-kız:)))

starbucks vs kahve dünyası

kahve dünyası bir türk olarak gurur duyduğum..şık nezih güvenilir zevkli keyifli mekan..ürün hizmet kalitesi çeşitliliği tatmin edici..suflesi şahane..

kadınları itici yapan detaylar

sarı diş,ter kokusu,vilneks çanta,argo konuşmak ve sigara

21 inci yüzyılda hala namaz kılan insan

yirmibirinci yüzyılda herşey yapılabiliyorsa namaz da kılınır...tuhaf olan bu yüzyılda kılmayan birine neden kılmıyorsun ya da kılan birine neden kılıyorsun diye sormaktır...ya da düşüncelerinden dolayı,ırkından, mezhebinden, etnik kökeninden dolayı insanları kınamak ya da ayrım yapmak tuhaftır..rabbim güneşi herkesin üstüne doğdururken ey insan kuştan ödünç aldığın beyninle ne diye ayrım yaparsın,yargılarsın,kategorize edersin,dışlarsın...

yeni tanışılan bir erkekte dikkat edilen ilk yer

baştan ayağa süzlür..saçlar ,pantolon,ayakkabı, kemer analiz edilir..ama pirimi nereden kazanır derseniz dişler ve eller..çünkü dişi beyaz eli bakımlı ise diğer alanlardaki falsosu önemsenmeyebilir..o günkü talihsizlik geçici bakımsızlık ya da dikkatsizlik olarak görülebilir..ama sarı ve kahverengi arasındaki renk skalasında yer alan dişler,bakımsız eller imdaaaaaaaaaaattt

inananların tanrı nın varlığını kanıtlama mantığı

o kadar çok işaret var ki güzel allahımın varlığına dair..en başta çocuk doğurmak..doğurabilmek.Varlığından asla şüphe etmedim.fütursuzca yazı yazanları rabbim islah etsin

annelerin yanlış telaffuz ettiği kelimeler

doktor..dohtur
cips....cipsi
mıknatıs...mıhlanduz

bir hilal uğruna ya rab ne güneşler batıyor

istiklal marşımızın müellifi,söz üstadı mehmet akif ersoyun üstüne söz söylenemeyecek,ancak idrak boyutunda kıymet kazanan dize..edebi yönü ise bir baş yapıt cümlesi..nur içinde yatsın..vatanını seven samimi olan zerre riy a barındırmayan herkes..ne düşüncede olduğunun çok önemi yok.

en yakındaki kitabın 93 sayfasının 4 cümlesi

ezelden beri kadınlar bedenlerini kullanarak erkekleri kandırır dedi felsefeci.önce bekaretlerini kulanırlar.sonra hamilelik gelir.çocuklar doğunca onları kullanırlar kocalarını tuzağa düşürmek için.ama ben bu oyunlara gelmem bilesin.
elif şafak 'iskender'

kızların ayakta işemesi

pislik,kabalık,iticilik her türlü antipatiyi bünyesinde barındıran durum..

ölse de kurtulsak dedirten ünlüler

birine böyle demeye kimin hakkı olabilir ki..rabbim günei herkesin üstüne doğdururken..kendinize gelin sizi orada bekliyorum..haddinizi bilin başka şey bilmenize gerek yok.

ölmesi çok büyük kayıp olan ünlüler

cem yılmaz
şener şen
yılmaz erdoğan
demet akbağ
haluk bilginer.
perran kutman.
çetin tekindor.
ve sayamadığım pek çok isim.

bakire olup arkadan verenin en namussuz kız olması

namussuzluktur..yüzsüzlüktür..kendi sorunudur..bize nedir..kendi bilir ..tamam bunların hepsini düşünebilirsiniz, yazabilirsiniz ..ama aslolan şu ki namusun şekle bağlandığı bir toplumda biraz da buna maruz kalanların hakettiği bir durumdur..çünkü öyle bir kız konuşmasından oturup kalkmasından tavrından tarzından anlaşılır.

oramagomaburamago

matarama suko *

sigaranın paketi 50 lira yapılsa olabilecekler

herkes bırakır ..iddia ediyorum..

kızların yanında am biti olmak

am biti kuku sakırgası da denir bu tiplere ve ben bayılırım bu deyime..