bugün

semra can, barış atar, özercik, kenan yarar ve sarkis paçacı ile uykusuz'u sanki yandan yandan solluyor gibi benim için.
yedinci yaşını kutlayan mizah dergisi. bu hafta ki sayısının* yanında "yedinci yaş özel eki" vermektedir.
ayrıca kapak esprisiyle yine yarmıştır.

--spoiler--
"başbakan, 3. köprü'nün güzergahıyla ilgili olarak 'helikopterlerle bölgeyi dolaşacağız, sonra kararımızı vereceğiz' dedi."

-sayın başbakanım diyarbakır'a geldik, neden buraya sürdünüz helikoteri?
rte: ya benim kafa 'kürt açılımı'nda kalmış, pardon ya...
--spoiler--

bu arada;

(bkz: iyi ki doğdun penguen)
siyahi ırktan olanı da bulunan antartik canlı.
fight club filminde edward norton'ın oynadığı karaktere ; derinliklerinden güç veren hayvan .
yedinci yaşını kutlamışlar çok sevinçliyim.yanında verdikleri özel ek'e de bayıldım.erdil olum hep çocuk kalsaymışsın keşke.
(bkz: biz çocukken)
her perşembe yayınlanan severek okuduğum bir mizah dergisidir kendisi.
perşembe günü çıkması gerekirken salı günü çıkabilmeyi başarmış dergi. "eheh bizim iş de zor ya, o kadar espri bulcan, eskizi hazırlıycan, çiniliycen falan filan. sabahlara kadar çalışıyoruz valla dergiyi yetiştirebilmek için eheheh" deyip diğer dergilerden daha fazla satılsın diye erken çıkan dergi. kendisiyle çelişen dergi.
insanların "ay bu hafta cok karikatür okudum baska bir dergiyi kaldıracak durumda değilim" düşüncesine sahip olduguna inanarak derginin cıkıs zamanını değiştirdiğine inanmak istemediğim dergi. hadi öyle oldugunu düşünsem bile yahu bu uykusuzu cıkartan adamlar gerizekalı mı? onlar da 2 gün önceye alırlar kendilerini ve böylece kısır döngü olusur. muhtemelen ikisinin aynı gün cıkacagı bir sürece girilir böylece. sağlam elemanlardan olusmustur yazar,cizer kadrosu. nasılsa acıklama gelecektir. okuyucunun değerini bilen bir dergidir cünkü.
bu haftaki sabahlama günleri bayrama denk gelmesi dolayısıyla geçen hafta 2 gün çalışıp bu haftanın sayısı da hazırlanmıştır. bu haftaya özel erken çıkması. telaşa mahal yok yani. * önümüzdeki sayıdan itibaren perşembe günü çıkmaya devam edecektir.
salı günü yeni sayı çıkaran dergi. buraya kadar herşey doğal tamam. *
efendim valiniz olarak açıklıyorum * bu ultra-süper mizah dergisi okulların erken açılmasına tepki olarak böyle bir uygulamaya gitmiştir. tabi ki en büyük hayran kitlesi olan öğrencilerinin yanında olmuştur. rivayet odur ki bir basın toplantısında "biz bu dergrrrgiyi iki gün önceden çıkarıyoruz. şimdi n. çubukçu alsın bunu götüne soksun" demişler. kendilerine bir kez daha hayranlıklarımı iletmekle beraber kendi gününde kendi saatinde yeni sayılarını bayiilerde görmekten kıvanç duyuyoruz. tabii satın almaktan da..
8 ekim perşembe 368 nolu sayısıyla bir kez daha türkiyenin acı gerçeklerini* çok güzel bir şekilde resmetmiş haftalık karikatür dergisi.
hiç bir zaman eski leman dergisi gibi olmayacak, penguen ve uykusuz olarak bölündükten sonra içinin daha da boşaldığı mizah dergisi. alındığı zaman önce arka sayfasındaki komikaze köşesinden okunmaya başlanır.
bu haftaki* sayısının kapak esprisiyle yeniden yarmış mizah dergisidir.
(img:#42019)

bu arada 3 eylül 2009 tarihli sayısı aranan dergi. elinde olan birinin veya bulabilecek birinin benimle irtibata geçerse güzel olur.
türk silahlı kuvvetleri başta olmak üzere ülkenin milliyetçi ve vatansever gruplarına saldırmayı marifet sanan, sayfalarında dtp ve pkk aleyhinde yazı bulmak için günlerce çalışmanız gereken kağıt parçası.
aynı kategorideki leman ve uykusuz dergilerinin aksine bayram kutlamasını kapagından yapmamıs dergidir. kenara bi şerit halinde iyi bayramlar yazmak zor gelmiştir belki de. uykusuz gibi cok sağlam bir rakibinin karsısında böyle basit hatalar yapılması deger kıstasında ibreyi uykusuza cevirmektedir. evet ufak ayrıntı olabilir ama önemlidir bunlar.
artık eskisi kadar iyi espirilerin yer almadığı, duraklama dönemine girdiğine inandığım karikatür dergisi. bir zamanlar yaptığı espirilerle insanı en azından tebessüm ettirirdi, şimdiyse en fazla tebessüm ettiriyor. yine de söylemek gerekirse erdil yaşaroğlu ve semra can derginin en iyi karikatüristleri.
erkek olanlarının 4 ay yumurtayı bekleme süresinde hiçbir şey yemeyen hayvanlardır.
Her çarşamba hadi çıksın çıksın diye beklediğim bir mizah dergisidir. Geçen haftalarda Özer aydoğan ve barış atar ile konuşma fırsatı buldum. ve onları boşa sevmediğimi anladım... Bir mizah dergisi ancak bu kadar bağımlılık yapar.
evimde bir ton penguen dergisi var.

(bkz: Özer Aydoğan)
sayı 2009/50

10 aralık perşembe.

patates baskı:

(img:#471991)
yormadan okunan mizah dergisi.
yormadan diyorum çünkü rakibi uykusuz'a kıyasla köşe yazıları yoktur. sadece seyit ali aral' ın bir köşesi vardır. kalite olarak da abiler klasmanındadır. ligde de öndedir.
almanağı çıkmıştır.
bu haftaki sayısında çok dandik bir 2010 takvimi vermiştir. çok uğraşmışlar mı acaba bu takvimi hazırlamak için merak ettim doğrusu. bir takvim bu kadar dandik olabilir. bu takvimdeki karikatür bile dandik öyle söyliyim. karikatür güldüren bir karikatür olsa takvimin dandikliği büyük ölçüde azalırdı ama karikatür takvimin dandikliğine dandiklik katmış.
kırmızı kapaklı ilk sayısı ile son sayıları arasında sıra dağlar kadar fark olan haftalık mizah dergisi. penguen henüz kafalarda düşünce olduğu zamanlar yayınlanan leman gergisi ile bu zamanların penguen(+ uykusuz) dergisi kıyaslanamaz bile.
zaman zaman çok iyi işler çıkarsada bu dergide ( uykusuz u da buna dahil edebiliriz) erozyon sözkonusudur.hayat ile bu dergi arasında muazzam bir paralellik var. her ikiside her geçen gün biraz daha boka batıyor.
yıllar önce yayınlandığı güne farklı bir anlam yüklerken şimdilerde sadece unutulmazsa satın alınır.
Penguenlerin tıpkı hacıyatmaz gibi sağa sola sallanarak yürümelerinin sebebini bilim adamları araştırdı. Ortaya ilginç bir sonuç çıktı. Kutuplarda yaşayan bu sevimli hayvanlar, enerji tasarrufu yapmak için sarkaç hareketiyle yürüyorlar. Colorado Üniversitesi'nden Timothy Griffin ve Rodger Kram, penguenleri San Diego kentindeki Deniz Dünyası Merkezi'nde aylarca süren bir incelemeye aldı ve ilginç bulgular elde etti.

iki bilim adamı, araştırmanın sonucunu şöyle açıkladı : "Aşırı kısa bacaklı olan penguenler, yana doğru adımlar atarak kaslarının daha az yorulmasını sağlıyor. Böylece her adımın sonunda bir sonraki adım için enerji depoluyor. Normal yürümüş olsalar, kendi heybetlerindeki bir hayvandan iki kat daha fazla enerji harcamaları gerekiyordu. işte bunu keşfederek bu şekilde yürümeyi geliştirmişler.

Sadece yürümeye başlarken enerji harcıyorlar, bir de dururken....
rezil eden mizah dergisi. hep olmadık yerlerde okuyorum; olmadık yerlerde gülme krizlerine giriyorum.
güncel Önemli Başlıklar