bugün

zira kocası olsam* onu uyurken izlemekten, değil uyumak, hayata dair hiç birşey yapamazdım. bukadar mı güzel uyunur lan.
bi ara babasıyla öğlenleri rakı içtiğini söyleyen kadındır.

tamam, çok marjinalsiniz tebrikler!
görüldüğü yerde eli yüzü öpülesi kadın ender güzellerden.
(bkz: yerli marla singer)
(bkz: benimle aynı dondurmayı yalama arkadaşı olurmusun)
tarihin arka odası programında uyuyan güzel bayandır. Lakin burada uyumasından daha önemli olan şey, çekim ekibinin bu sırada uzun uzun onun bu durumunu çekmesidir. Tabi ki bu durum çekim ekibinin insiyatifinde olamaz, muhtemelen murat bardakçı'nın yönlendirmesiyle bu durum gerçekleşmiştir. Zaten kendisinin pelin batu'ya olan tavrı önceki programlardan bilinmekte. Ama böyle birşeye sebep olması nereden bakarsanız bakın rezilliktir. Tamam, uyumuş olabilir, ama canlı yayınlarda osurmak, küfür etmek gibi kazalara rastlanabiliyor, burada diğer katılımcıların ve çekim ekibinin bunu yansıtmaması gerekmekteydi. Pelin Batu rezil olmuş olabilir, ama tarihin arka odası programı 10 kat daha fazla rezil bir duruma düşmüştür. *
Evet Pelin Batu bu programın bilgi birikimine* yakışmıyor, ama yapılması gereken şey bu değildi.
programa yorgan döşşek takılacakmış bundan böyle. Ayrıca "vücudu atmak" şeklinde bir deyimi de güzel türkçemize kazandırmıştır.
Türk hariciyesinin hatırı sayılır isimlerinden olan babasının gölgesi altında "eğrelti otu" misali palazlanan ve sık sık "ben katolik okulunda eğitim aldım, fransızca ve ingilizce yazılarımda kendimi daha iyi ifade ediyorum, bu yüzden günlüklerimi bu dillerde tutuyorum" şeklindeki terennümleriyle aristokrat havasını pekiştirmeye çalışan, batı saplantılı şahsiyettir. murat bardakçı, erhan afyoncu, ilber ortaylı gibi her biri kendi sahasında birer otorite olan kişiler arasında programlara katılması sanırım yönetmenin sadece "estetik" kaygılarının neticesidir. Zira kendisi adı geçen alimler arasında ancak bir biblo haysiyetine sahiptir. Zaman zaman "ama benim sözüm kesiliyor" şeklindeki sızlanmaları, kendini kanıtlama çabalarının acı bir ifadesidir. umarım son olarak canlı yayında uyuyup kalması, "vücudum attı, uyandım" şeklindeki açıklaması akıllarda kalan son gafı olur. Sadece yüksek lisans eğitimi almış olup doktora tezini hala tamamlamayan ve tek marifeti(?) renkli gözleriyle rujlu dudakları olan bu ego(teist) kişiliği umarım bir daha t.v. de görmeyiz...
eğer murat bardakçı bu hanım kızımızı "kalk yerine yat pelin" şeklinde uyandırsaydı, ya da rejiden birileri uyurken anne misali gelip üzerine bir şeyler örtseydi işte o zaman tarihe geçebilirdi.
(bkz: vücut atması)
(bkz: kalk yerine yat)
türkiye de bir canlı yayında tek uyuyan kadın sunucu ünvanını alan "fücutum attı" diye sempati kazanıp bir okadar da dalga geçilen, murat bardakçıyla neden bir tarih programı sunduğu halen merak edilen ama Boğaziçi üniversitesi Tarih bölümü mezunu, en çok Harem Suare filmi ile tanınıp hayatımıza girmiş,sevişme sahneleriyle pek olmasa bile az çok yürek hoplatma potansiyeline sahip oyuncu (ayrıca facebook'u da vardır).
sadece dış güzellikten ibaret olan tarihin arka odasında konuşmalarıyla önce biraz sinirlendirse de murat bardakçı'nın soktuğu laflarla beni güldüren insandır.
ciddi ciddi canlı yayında uyudu. bu gece de ciddi ciddi ninni dinlettiler. ahanda videosu.

http://tinyurl.com/yanbfqd
http://www.habersahifesi....batuya_bu_defa_ninni.html
şu videodaki gevrek sırıtışından sonra kendisine daha da antipati duymaya başladığım, siyasetten ucundan kıyısından anlayan, cebi dolu, kolejli tırt muhalif.

kocaman kocaman profesörlerin katıldığı tarihin arka odası gibi bir programda bu bayanın varlık sebebi nedir çözebilmiş değilim. kanımca yapımcılar tarafından süs çiçeği olarak düşünülmüş. bir tane de kofti entelektüel çıkaralım program şık gözüksün gibi bir mantık.

ağzını büzüm büzüm büzerek çıkarttığı argumancıklar az çok mürekkep yalamış bir insana komik gelecektir ki murat bardakçı'nın müdehaleleri bunu ispatlar nitelikte. insanları dinlemeden kof bir ego savaşı yaşıyor.
"kim daha çok şey biliyor?" öyle bir kafa.
zaten götü rahat "vay 12 eylül şöyle", "vuy sosyalizm beyle" diye atıp tutması çok absürd oluyor. kafayı teori bombardımanına tutmuş, pratikten bihaber. istanbul'un en nezih semtlerinde güllüşah gibi yetiştireleceksin sonra ibo gibi gariban edebiyatından nemalanacaksın. arkadaş vallah gülerler. iki tane 17lik ergende kendisiyle aynı minvalde tartışabilir muhtemelen.

*birde böyle ingilizce kelimeleri yuvarlaya yuvarlaya söylemesi, bak nasılda ana dilim gibi konuşuyorum edası yok mu of deli oluyorum sözlük.
*periyodik olarak ermenistan'a da gidiyor aman da aman.
*tamam pelin uyu artık ikna olduk marjinalsin, duyarlısın. ama çıkma karşıma alıcam ayağımın altına.
gözlerinden birinin hafif dışarı bakmasının kendisine ayrı bir çekicilik kattığını düşündüğüm entel dantel çok güzel bir bayan...
an itibariyle, murat bardakçı ve erhan afyoncu ile ciddi olarak ermeni konusunda tartışmaktadır. tartışma daha sertleşirse, tartışmanın orta yerinde bu kez vücudu hakkaten atacak ve yayını bırakacak görünüyor.
canlı yayında mışıl mışıl uyumasını sabırsızlıkla beklediğim kişidir. uyumak için onu beklemekteyim.

hadi pelin!
tarihin arka odasın'da yer kaplayan bayan.

evde çıplak gezerim, canlı yayında ağlarım ve hatta uyurum, vücudum atar bazen...

(bkz: ne yapayım ben böyleyim)
saatin dört buçuğunda uyumuş. napsaydı? bebek gibi uyumuş hem de lan. kimse de öpeyim de uyandırıyım demiyo. var mı böyle bi şey.

http://videonuz.ensonhabe...anli-yayinda-resmen-uyudu

(bkz: melek)
tarihin arkda odası programını terketmek üzere toplanıp gitmek isteyen kişidir. reklam girdiler nolcak bakalım. sinirlenmesine sebep olan diyolaog ise şu şekilde aklımda kaldığı kadarıyla:

pelin batu: konuşma sırası bana geldi sanırım.
erhan ayfoncu: öyle mi oldu?
p.b: sizden izin mi alcam?
e.a: evet!
p.b: *o zaman giderim ben buradan. ben böyle bir terbiyesizlik görmedim.
e.a: nie terbiyesizlik olsun canım *

edit: gitmedi lan ikna etmişler *
tarihin arka odası programında ağlayan şahsiyet. *
yazık, canlı yayında ağlatılan hatun kişidir. erhan afyoncu harbiden ayıp etmiştir.
erhan afyoncu' yu şu haliyle ünlü bir üniversitede profosör yapan zihniyet, bizim, ermeni iddalarına uluslararası arenada karşılık veremememizin sebebidir. bir bayanla bile konuşmaktan aciz birisinin, kontrolsüz, ezbere tarihi bilgiler saçmanın tarihçilik olduğunu sanan bu şahsiyetin; batı da ciddiye alınmayacağını, hepiniz takdir edersiniz. iyi tarihçi olarak lanse edilmeye çalışılan bu kişi, yetersizdir. ve malesef türkiye' nin akademik seviyesini gösteren bir örnektir. pelin batu adına çok üzüldüm. tekrar oturmasaydı da hazır kalkmışken gitseydi programdan keşke. ayıptır be önce insanlık.
kültür&sanat, siyaset ve edebiyat kavramından anladıklarını ciddi şekilde gözden geçirmesi gerek olan kişi.
bir uyuyor bir ağlıyor. ne kaldı yapmadığı? erhan afyoncu'ya bir tokat atarsa bu iş tamamdır.
(bkz: vücut atması)
bir program yüzünden sabahın 6 sına kadar saçma sapan sıkıcı konuşan beylerinn yanına duran üzüldüğüm cok güzel bayansın ne işin var böyle sıkıcı bunaltıcı adamların dediğim rest cekipte gitmesini istedeğim cicili bicili tarihçi...