1. 1.
  osmanliyla ilgili arastirmalari ve kitaplari olan objektif yazar.kitaplari sorularla osmanli imparatorlugu bir,iki,uc... diye basilmaktadir.olaylari cok tutarli bir sekilde okuyucuya sunmaktadir.osmanliyla ilgili okunmasi gereken ilk kitaplardandir.
  3 -3 ... melezmacir
 2. 2.
  kanal 24'de geçmiş zaman olur ki isminde söyleşi tarzındaki programıyla engin bir tarih ufku sunan marmara üniversitesi tarih bölümü öğretim üyesi.
  ... kermit hayvani
 3. 3.
  soy ismi nedeniyle ziyadesiyle sağlam bir abimize benziyor. amca da olabilir. soy isminden karar vermek zor tabi.
  2 -1 ... bl
 4. 4.
  Osmanlı tarihi hakkında VI kitaptan oluşan bir seri hazırlamıştır. Murat Bardakçı ile usta çırak ilişkisinde pazar günleri Kanal 1 de ekranlarda.
  ... megajardel
 5. 5.
  muhafazakar olduğunu düşündüğüm, murat bardakcı ile tarihin arka odası programında seyrettiğim ve engin tarih bilgisini paylaşırken hayran hayran dinlediğim tarihçi, akademisyen *.
  1 ... blacky
 6. 6.
  zaman zaman o konuşmaya gireceğinde, murat bardakçı sözünü keser. kıskanıyor mu ne yapıyor adamı. bak yine şakayla karışık kesti.
  4 ... celsus
 7. 7.
  serhan 'hashas'cinin ikiz kardesi.
  1 -2 ... elleam
 8. 8.
  tokat'lı dır.
  2 ... cnnturk
 9. 9.
  tarihin arka odası adlı programda, türk terbiyesiznin en güzel örneklerini sergilemektedir. bardakçı paşanın tüm kılıç hamlelerinden, sadece eğilip kurtulmaya çalışmaktadır. asla saldırıya geçmiyor. imrendim. tek sebep bradakçı paşanın yaşıdır.
  (bkz: helal olsun)
  4 -1 ... pilotmont
 10. 10.
  tarihin arka odası adlı programda sakin bir şekilde tarihi olayları irdeleyen tarihçi. murat bardakçı ve pelin batu gibi şvenizme kayıp ağzından çıkanı kulağı duymayanlardan değil. seyirci gözüyle efendi bir adam gibi görülüyor.
  3 ... gizli santrfor