bugün

habertürk' te cumartesi geceleri saat 22:00 de başlayan, pelin batu'nun çömez olarak hali hazırda konuk olduğu çok önemli tarihi bilgilerin ve anektodların anlatıldığı disko kralı' ndan daha az sıkan programdır. Heleki yaprak sayar isimli kızımızın muhteşem sesiyle okuduğu şarkılar muhakkak dinlenmelidir.

Kahvelerim pişti gel,
Köpükleri taştı gel,
iyi günün dostu,
Kötü günüm geçti gel..
An itibariyle akşam 23:30 gibi başlatıp sabah ezanıyla, * 6:30 da biten 7 saat canlı yayın yapmış tarih programı. O değil Murat Bardakçı * 'ya kalsa 24 saat yayın yapacak ama konuklar saat 3:00 den beri programı bitir diye tutturdular da üstat insafa geldi.
türk televizyonlarında tarih ile ilgilenen ender programlardan biridir.
pelin batu nun süs bitkisi görevi yaptığı program.
pelin batu'nun türkçe'yi yeni öğrenmiş gibi her cümlesinde bir ya da birkaç yabancı sözcük kullanması sonra murat bardakçı'nın uyarması üzerinde siz nasil diyor turkcede triplerine girmesi bile izlenmemizi engelleyemiyor. o derece güzel program.
cumartesi gecesinin bu saatlerinde alışılmışın dışında güzel program. zorlama sohbet yok. tarih konuşuluyor.
izleyebileceğiniz üç beş kaliteli programdan biri.
çok kaliteli bir program olmasına karşılık Pelin batu'nun, orada ne işi olduğunu bir türlü kestiremediğim program.
Pelin batu nun * tarih dersi aldığı program. *
murat bardakçı'nın en sonunda pelin batu'nun o eşsiz(!) türkçe'sine ve ender(!) bilgisine dayanamayıp arka odada kıstıracağı programdır.
pelin batu'nun tarih bölümü mezunu oldugu için içinde bulundugunu düşündüğüm, doç. dr. erhan afyoncu da olmasa 1 saniye katlanamayacagım programdır. herşeye ragmen pazar sabahlarıma geceden bir mutluluk katmaktadır.
tarih gibi sıkıcı bir konuda bile izleyici bağlayan bir programdır ki tarihe ne kadar aç olduğumuz gösterir ama birazda yakın tarihimizle ilgili açıklamalarda bulunsalarda şu 80' sonrası yıkanmış beyinlerimiz bi parıldasa diyoruz.

edit: sonradan boku çıkmıştır.
disko kralı na alternatif cumartesi gösterisi ince ve beklenmedik esprilerle dolu. bugün ilber ortaylı konuk. kavga bekliyorum. *
habertürk te yayında olan program. büyük bir ilgi var. mail yağıyor. pek çoğuda bardakçı hocayı kızdırıyor. *
murat bardakçı hocanın döktürdüğü programdır.

" soruları sevmiyorum. hele bazıları gizli mson seamı veriyor çok kızıyorum"
biraz daha aynı modda gidilirse, murat bardakçı'nın az sonra pelin batu'yu haklı olarak kovacağını düşündüğüm programdır. iki üstad'ın arasında görüntü dışında ne maksatla oturmaktadır pelin hanım çözebilene aşk olsundur.
murat bardakçı nın tarih derslerinin yanında pelin batu nun bozuk türkçesini de düzelttiğine şahit olabileceğiniz program.

mb: rakkam değil kızım rakam, tek k ile !
pb: başladık yine...
tonlarca entry cıkbilecek güzel program. izlenmeli.
bu geceki konusu 1915 ermeni tehciri olan programdır.
kavga çıkmış program. pelin batu bayılmak üzere gibi.
pelin batu iki kelime eder, baylar ona saldırır,pelin batu kendini doğru düzgün savunamaz, ama arada ettiği o yarım yamalak lafla bile bayların yeniden ona saldırmasına olanak vermiş olur.ilginç ilginç kelimeler kullanır sonra onları kırk saat açıklamaya girişir tabi bu arada baylar ona saldırır.pelin batu kızar baylar aldırmaz.hala anlayamıyorum neden orda ısrarla oturduğunu..
pelin batu nükleer enerji kaynaklarına alternatif olarak diğer doğal kaynakların uygulanabilirliğini savunurken rüzgar enerjisi örneğini verdiğinde murat bardakçının cevabı:
-don kişot mu olucaz yeldeğirmenlerine karşı?!rüzgar ordan püüüf dicek enerji üretilecek.öyle bi şey yok!
çok farklı bir konuyu cumartesi günü konu edebilen ve de izlenen bir program. seviye çok yukarılarda.
bu geceki programda alışılagelmişin dışında kimsenin kimseye çemkirmediği, sözünü kesmediği bir yayın yapılmaktadır. ittihat ve terakki masaya yatırılmıştır.
gelen bir soru maili

izleyici: ittihat ve terakki yi sevmemiz için bir neden gösterin.
murat bardakçı: sevmeyin efendim. ben sevin demiyorumki.

böyle çatır çatır bir program.