bugün

keçi boynuzu pekmezi en sevdiğim. diyetlerde gün içerisinde şeker ihtiyacı tavan yapmasın diye kontrol altına almak için kahvaltıda bir yemek kaşığı pekmez içilir. gerçekten de gün içerisinde tatlı bir şeye ihtiyaç duyulmaz.

ayrıca denemek istediğim, patlıcan reçeli.
Keçi boynuzu eldesi olanı en güzelidir.
Dut veya üzüm eldesi olanını sevmesem de; biraz enerji sağlayabilmek için, köy yapımı olanından günde bir iki kaşık yesem ne olur acaba dediğim. Suyu bile hortumla yatağıma çekeceğim bu gidişle.
çıplak ayakla yapılır, küçük ayaklı fransız kızı yapmadıkça asla yemem.
bu virüs muhabbetlerinden önce kansızlık vardı bende. bunu da nasıl övüyorlar dut olanını özellikle. yok sağlık deposu yok şifa kaynağı falan filan ben de deneyeyim lan dedim ne zararı olacak.

ilk başta süte katıp içiyordum sonra tavsiyelere baktıkça 'ne sütü efendim süt yararını engeller su ve limonla için' diyen sivri zekalıların aklına uydum. bir kaç gün sonra benim kan şekeri 300'ü gördü bir kaç kere. ölüyordum amk.

sakın etrafınızdaki doktorculuk oynayan asalaklara güvenip de tüketmeyin bu zıkkımı. illa kullanacağım diyorsanız da kan tahlili yaptırın, değerlerinizi görsün doktorunuz o sorun olmaz derse bokunu çıkartmadan için.
günde bir kilo değil de bir kaşık içerseniz fayda sağlar.
ayrıca yoğurtla severiz. tavsiye edilir.
tek başına gitmeyen yanında tereyağla sıcak ekmeğin üstüne sürerek yenilirse efsane olan lezzet. bu dediğim dut pekmezi için geçerli, bir de üzüm pekmezi var ki tahinle karışımı.. nutella getir götürünü yapar.
Tahinle adeta dans eden yoğunlaştırılmış meyve şekeri.
Kilosu 60 lira olan tadı ne kadar kötüyse faydaları o kadar iyi olan sıvı.
kışın gelmesiyle kahvaltıda fazla kaçırıldığını gözlemlediğim dut üzüm keçiboynuzu gibi çeşitleri olan bir besin.

eser miktarda tüketiniz.
Her sabah kahvaltısında tüketilmesi gereken efsane lezzet.
çuvalın içine üzüm koyup, üzüm ezilip, çıkan üzüm suyu kovanın içine akıtılır. kovadaki bu üzüm suyuyla da pekmez yapılır.
Dut üzüm ve keçiboynuzunun özütü.
Alıç kayısı şeftali özütü.
Zeytin güne bakan fındık kanola özütü.
Çilek vişne incir ayva portakal parçacıklı özütü.
Fazlası mide bulandıran.