1. 11.
  her insanda farklıdır.
  her insanın, parmak izi ayrı. sen ve ben gibi. bırak beni, sen gibi yapmayı. parmaklarımı değiştiremezsin. beni, kendine benzetemezsin. parmaklarımı olduğu gibi sevmelisin. parmak izim senin, aşkının damgası artık görmeye çalışmalısın.
  1 ... desert rose
 2. 12.
  ikizlerde baş parmakdaki hariç aynı olabiliyor. bir arkadaşımdan biliyorum.
  ... fatality of fantasy
 3. 13.
  msi marka laptoplarda bilgisayarı acarken kullanılan kimlik tanıma programıdır.
  ... avadakedavra
 4. 14.
  (bkz: delil)
  ... filozofil
 5. 15.
  ariş'te bir serinin adı. parmak izini alıp sevgiline kol düğmesi hazırlıyorlar. * ya da sevgilin parmak izini basıyor ariş senin için kolye ucu tasarlıyor. "şu kadarcık" pırlanta almayan/alamayanlara, hem hesaplı hem de orijinal bir hediye önerisi.
  ... brunglace
 6. 16.
  şahane bir tayfun talipoğlu şiiri.

  Yaşadıklarından
  Sakın utanma.
  Herkesin
  Bir şiiri var
  Sakladığı zulasında.
  Ve şiir
  Parmak izi gibi.
  Bir gün mutlaka
  Bulacaklar seni.
  ... mystic queen
 7. 17.
  insan vücudunun dış derisinde bulunan her kıvrımda ter gözenekleri vardır. Bunların herbiri iç deriye kadar uzanır. Her gözenek orada çiviye benzeyen ve Papila denen iki sıralı çıkıntılarla iç deriye sanki çivi atmış gibidir. Bu sebeple dış deri hasara uğrasa, hatta tamamiyle dökülse bile, bu Papilalar yine de parmak izinin tespiti için yeterlidirler. Yine, yeni çıkan derilerdeki izler de eskisinin aynısı olurlar. Fakat iç deride bulunan papilalar tamamiyle kaybolursa o zaman parmak izini tespit etmek mümkün olmaz. zira bu durumda parmak içi kıvrımları tamamen kaybolmaktadır.
  ... la paz
 8. 18.
  artık pasaport ve ehliyet alımında gerekli olan işlemlerden biri. güvenlik açısından kesinlikle olması gereken hatta geç bile kalınmış bir önlemdi. ayrıca bir kopyası size veriliyor.
  ... kacak kelebek
 9. 19.
  her insanda farklıdır. kişiye özeldir. bir de hepimizin hayatında bu kişilere has parmak izlerinden mevcuttur.
  1 ... deep blue
 10. 20.
  benim için özel olan tek yer.
  2 ... shelly marsh