Tabi ki de getirir deli misin.
Paranın mutluluk getireceğinin garantisi yoktur ama parasızlığın mutsuzluk getireceğinin garantisi vardır.
Para zamanı satın almamızı sağlar ama tam anlamıyla tatmini kesinlikle sağlamaz.
getirir ama saniyelik anı kurtarak bir mutluluk olur bu sanırım.
para güçlü yapar ama mutlu etmez.
konu para değil, farkındalık. kişinin farkındalığı yüksekse parasını nasıl kullanacağını bilir ve elbette mutlu olur. Paranın, al bu mutluluk diye mutluluğu kucağınıza bırakacağını düşünmek saçmalık.

Ha farkındalığı dibe vurmuş olup cehaleti tavan yapmış biri de gayet mutlu olabilir fakat bu ayrı bir konu..
Yek başına getirmesede, katkısı yadsınamaz, sanki.
üzgünüm.. 21. yüzyıl dünyasında özellikle de türkiye'de artık para mutluluğun ta kendisi.

maneviyatı dibine kadar yaşayan biri olarak ben bile çok fazlasına ihtiyaç duyuyorum. bazı cahil ama paralı tipler için onların boyu kadar kitap okumuş olsanız dahi onlar için bir hiçsiniz, buna çok kez şahit oldum ve birinci elden de tecrübe ettim. türkiye'deki insanlar için etelektüel birikiminiz, meziyetleriniz veya kişiliğiniz paranız yok ise önemsizdir. ama paranız varsa parayla beraber bu değerler onların gözünde tanrılaşmanıza olanak sağlar.

bunu böylesine dert etmemin sebebi de saygısızlığı kaldıramamdır. bir insan konumu ne olursa olsun benimle başşak muhabbeti yapmaya çalışması beni fena halde irite eder. insanlara saygılıyımdır ve aynı saygıyı beklerim, beyfendi gibi davranılmasını isterim. çünkü aksi bir hayat katlanılamaz benim için. fakat cahil birinin yanında emir altında çalışıyorsanız bu imkansız.

para mutluluğu satın alamaz ama kesinlikle onu verebilir.
kapitalizmi dibine kadar yaşıyorsak para = mutluluktur.
getirir arkadaşlar. para dediğiniz hayatınızın en önemli dakikalarını sevmediğiniz bir iş yerinde çalışmanız için sattığınız şey sonuçta. para çok ciddi sorunlarınız yoksa sağlıkta getirir, mutlulukta.
daha ne getirecekti zaten başka bir getirisi yokki.
getirmez, özgürlük getirebilir ama.
güç mevsimi kitabını okuduğumda anladım ki,

evet getiriyor.
kesinlikle getirmez evinde huzur olmayınca hiçbirşeye yaramaz para.
Getirmez diyen varsa hemen telefondan 8119 mesaj atmaya başlayın ya da iban atalım size sözlükteki ihtiyacı olanlara ateşleyin biraz.
Getirmez diye cevaplanarak direk kestirip atılacak
bir soru değil,
Zira Paranın hayatımızdaki hemen hemen her şeyle ilişkili olduğu bir gerçek.
Lakin paranın mutluluk getirip getirmeyeceği Gelecek olan paranın hayatımızdan neler götüreceği, neleri feda edeceğimizle de alakalı bence;
Düşünün ki Ömür boyu eşek gibi çalışıyor, servet sahibi oluyor, belki lüks içinde yaşıyor lakin kendiniz için hiçbir şey yapamadan(belki bir tatil bile), belki de sevemeden ölüp gidiyorsunuz.
Her zaman daha iyiyi Satın alabilmenin getirdiği hazı sonuna kadar yaşıyor lakin kalıcı mutluluğu elde edemiyorsunuz.
Para bir araçtır,
Kesinlikle mutlu da eder,
Aksi düşünülemez Lakin sizde eksik olanı da geri getirmez;
Belki istediğinle sevişir lakin Aşkı satın alamazsın,
Belki ömür boyu kendini en iyi doktorlara emanet eder lakin ne sağlığını ne de öleni geri getiremezsin,
Belki hükmün herkese geçer lakin hiç sevilmezsin.

Parayı hayatınızın merkezine koymadan,
Paranın sizi değil,
sizin parayı kullanarak yaşamanız, dostlarınızı, kendinizi geliştirmeyi ve en önemlisi de hayatın keyfini çıkarmayı unutmamanız dileğiyle..
mutluluk paradan geçmiyor ki, insandan geçiyor.
Paranın mutluluğa katkısı yadsınamaz bir gerçektir. Her ne kadar, satın alamayacağı değerler, olsada.
Uzun sürede belki getirmez ama kısa vadede sizi mutlu eder.
Getirir mi bilemem ama olmazsa da olmaz, sanki.
para, akıllı zeki insanlara mutluluk, aptal insanlara sıkıntı getirir.
ne istediğini biliyorsan, biraz da akıllı biriysen yüzde yüz getirir.

bilmezsen çok şeyleri götürür.
Bir yerde okumuştum. Yanlış hatırlamıyorsam şöyleydi
Para mutluluk getirir mi bilmem ama ferrarinin içinde ağlamak başkadır . Haklı .
yanında sağlık, huzur varsa çok kuvvetli ihtimal...
Para mutluluk getirmez ama mutluluğu destekleyebilir.