bugün

entry'ler (818)

sikerim böyle hayatı deyip kombiyi açmak

gerçekten diyebiliyor olmanız beni mutlu etti, iki haftadır hastayım, cezve cezve su kaynatarak iyileşeceğime inanıyorum, inanmanın daha önemli olduğunu düşünüyorum ki bence başarılı olacağım.

okumuş cahil

okumak veya okumamak cahillik ölçütü kesinlikle değildir, yani bence olmamalıdır ki muhtemelen değildir, bir insan bir dünyadır, mühim olan o insandaki mücevher gibi olan cevheri görebilmektedir, e akıl da akıldan üstündür, o yüzden entel dantel oyaları bırakıp hep beraber daha yaşanılabilir bir dünya için uğraşsak, daha çok çabalasak belki daha entel insanlar olabiliriz.

kalp çarpıntısı

hocam o göğüs sıkışması da olabilir bilemeyeceğiz, şimdi kesin konuşmamak da lazım.

o orospu çocuğu öldüğü gün ne yapacaksınız

deliler gibi aşık olmuş bir şekilde cevap verecek olursam eğer, o zaten ölmüştü, hem de defalarca kez ölmüştü, ölümü kendi elleriyle olmuştu ben de öldürmemiştim, değişen tek şey kendi eliyle ölmemiş olması olacak, belki gözümden bir damla yaş akmaz bile.

rize havalimanı nın çay bardağı şeklindeki kulesi

gerçekten mizahımızın iyi olduğunu hatta en iyisi olduğunu mu düşünüyoruz acaba dedirten tasarım harikası.

sözlük yazarlarının pahalılığı anladığı o an

1 L kolaya 9 tl istenince.

şerbetli tatlılar

bir lokma şekerpare için 3 yıl yatmıştım.

bakarız

geçiştirmek için kullanılan kelimedir, nefret barındırır, söyleyenden uzak durun.

tek taraflı aşk

aşk tek taraflı olmaz, ulaşılmaz olunca aşk olur.

taksim

anketörlerin kondom kullandınız mı sorusuna maruz kaldığım bir yer, evet taktığım olmuştu.

insan ne zaman özgür olur

kendini boğan düşüncelerden kaçabildiği zaman özgür sayılabilir.

ayak yüzüğü

aşırı meme dekoltesi ile benzerdir, mantıksız gibi ama tercihe bağlı kullanılabilir.

ne yapıyorsun

çay içiyorum, ışıkları kapattım, elektriğin 150 kw fazlasına zam gelmiş de.

benzinin litresinin 13 lira olması

tehlikeli, 90 L benzin alan story atıyor sonra.

gerdek gecesi gelinin bakire olmadığını öğrenmek

sene iki bin yirmi iki, artık daha farklı konular işlenmeli diye düşünüyorum, kimin kiminle ne yaptığı hiç kimseyi ilgilendirmez, nokta.

daha adil bir dünya mümkün

dünya adaletsizlik üzerine kurulmuştur, temellendirilmiştir.

fakirleri avutmak için uydurulmuş şeyler

" zengin olsam da çocuğumu özel okula göndermem, okuyacak insan her yerde okur".

sözlük yazarlarının üzüldüğü olaylar

direksiyon sınavından geçemiyorum başka da bir şeye üzülmüyorum.

coronanın götü yiyorsa bana bulaşsın

günlerden cumartesi, tarihin önemi yok... telefoncu ekrem ii nefes alamıyor, yatamıyor, kalkamıyor, üşüyor, yanıyor, çünkü korona olmuş.

direksiyon sınavından 4 kere kalmak

sınavdan kalıp ağlamaktansa 10 kere kalayım da ehliyeti öyle alayım, ucunda ölüm yok, can sağlığından öte hiçbir şey yok, adamlar biliyor da belirli haklar tanıyorlar, ben 3 kez kaldım, ilkinde el frenini indirmeden hareket ettirmeye çalıştım 2 dk da sınav bitti, gram gıkım çıkmadı, diğerlerinde paralelde kaldım ama nasıl sürüyorum anlatamam. Para yine kazanılır, çaresi olan şeyler için üzülmeyin.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.