bugün

Mutluluğu değil mutlu olacağın her şeyi ayağına getirir.
GETiRMEZ (bkz: mansur yavaş benden 25 milyon rüşvet istedi)
para rahatlık getirir, mutluluk çok farklı bir kulvardadır.
para mutlu etmez ama spor arabanın içinde ağlamanın tadı bir başkadır.
Getirmez. Para, sizi mutlu edecek seyleri yapmanizi ya da satin almanizi saglar.

Neyle mutlu olacaginiz, o mutlulugun kiymetini bilip bilmeyeceginiz size kalmis.
mutsuzsan parayla mutlu olamazsin ama mutluysan parayla daha da mutlu olursun.
Para olmadığında çok mu mutluyuz?
1 trilyon birikimle getirmiyor. kesin bilgi yayalım. Halen özlüyorum eski sevgilimi.
Edebiyat yapmayın. Amına bile koyar.
para mutluluk getirir elbette. ama para olmadan da mutlu olabildiğiniz şeyleri, artık para geldiği için değersizleştirirseniz, ne paralı mutluluğunuz olur ne de parasız. bir yerde şükür etme gerekliliği noktası işte.
para hakkında söylenen kötü sözlerin bu kadar çok olmasinin en önemli nedeni vecize yazarlarının ekseriyetle fakir olmasıdır.

para nefis bir şeydir. hayatta yerine başka birşey ikame edemeyeceğin nadir şeylerdendir. ya vardır, ya yoktur. hemen hemen herşeyi satın alır. satın alamayacağı şey yoktur zira satın alamayacağı bir şeyin muadilini mutlaka satın alır.

para hayatın merkezidir. ona düşman olmayın
Bir yerde okumuştum. Yanlış hatırlamıyorsam şöyleydi
Para mutluluk getirir mi bilmem ama ferrarinin içinde ağlamak başkadır . Haklı .
Belli olmaz duruma göre getirebilir.
Yarın şu taksit ,şu ödeme var,Derdiniz olmuyor.
Mutluluk bence insanın içinden gelen bir şey. Para sadece dışarıdan gelmesi mümkün olan anlık sevinçlerin bir kısmını getiriyor.
Getirmezmi evlat dunyanin en iyi kimyagerini en iyi psikiyatrisini evinde beslersin mankenlerden harem yaparsın 7 24 cennette dolasirsin para diyosun para!! Paranin satin alamicagi 2 sey vardir biri saglik oteki ölüm bunlarin disinda herseye sahip olursun kafani kullanirsan.
Getirmezmi evlat dunyanin en iyi kimyagerini en iyi psikiyatrisini evinde beslersin mankenlerden harem yaparsın 7 24 cennette dolasirsin para diyosun para!! Paranin satin alamicagi 2 sey vardir biri saglik oteki ölüm bunlarin disinda herseye sahip olursun kafani kullanirsan.
Kısmen desek daha doğru olur. Para mutluluğa amaç değil araç olur. Sen kendini eğlendiremiyorsan, mutlu edemiyorsan paran olmuş olmamış çokta farketmez.

-Benim kendime göre bakış açım budur. Ewed.
Para mutluluk getirir net evet, ama sağlık getirmediği kesin.
Denemesi bile bedava olmayan durum...
Bunun araştırmasını yapmışlardı bir ara belli bir gelir seviyesine kadar kişilerin ortalama mutlulukları artıyor.
O gelir seviyesini aşınca herhangi bir tesiri olmuyor mutlu da olabilir mutsuz da olabiliyorlar.

Bu çalışmanın özeti şu oluyor kişinin ortalama hayat standartlarına sahip olmaması mutsuzluk sebebidir. Geliri arttıkça parasızlıktan doğan dertleri azaldığı için mutlu oluyor ama çok fazla da parası olması mutluluk sebebi değildir diyor.

O zaman 10-12lira arasıydı galiba o değer de.
Yani mantıken her ay bana 12 bin lira gelse mutlu olurum , kafam rahat olur. Kişisel gelişimime rahat zaman ayırırım. Okullara kurslara giderim , iş , güç diye yırtınmam o açıdan süper mutluluk.
para mutluluk getirir de getirmeye bilir de parayı nasıl kullandığına bağlı olarak değişir.
eğer parasız mutlu olabiliyorsan gerçekten dünyanın en şanslı insanlarından birisin demektir.
mevcut dünya düzeni para üzerine kurulu olduğundan ötürü sizi mutlu edecek çalışmalar parayla indeksi olarak işlemektedir.
bazen psikolojik rahatsızlıklar için yazılan reçetelere para yazılmasını öneriyorum gayet de işe yarayacağını düşünüyorum.
hiç parası olmayan bir insan eğer paraya ihtiyaç duyuyorsa ve parası olduğunda mutlu olabilir, mutlu olmama ihtimalinden daha düşük olduğunu düşünüyorum.
para mutluluk getirir de getirmeye bilir de parayı nasıl kullandığına bağlı olarak değişir.
eğer parasız mutlu olabiliyorsan gerçekten dünyanın en şanslı insanlarından birisin demektir.
mevcut dünya düzeni para üzerine kurulu olduğundan ötürü sizi mutlu edecek çalışmalar parayla indeksi olarak işlemektedir.
bazen psikolojik rahatsızlıklar için yazılan reçetelere para yazılmasını öneriyorum gayet de işe yarayacağını düşünüyorum.
hiç parası olmayan bir insan eğer paraya ihtiyaç duyuyorsa ve parası olduğunda mutlu olabilir, mutlu olmama ihtimalini daha düşük olduğunu düşünüyorum.
parayı doğru yerlerde kullanmayı bilirseniz mutluluk getirmesi kaçınılmaz. Sağlık sorunlarınız yoksa tabi
spolier!!

gönüllü olaraktan getirip getirmediğini bir zat görmek istiyorum ve olağan şeyleri yardımsever sözlük yazarlarıyla paylasacagima emin olabilirsiniz hesap numarası vereyim tüm yazarlar 50 100 ne varsa atsınlar toplanan paralarla tecrübe edecem ve bu birikimlerimi sizinle paylaşacağım.