bugün

(bkz: i know what you did last summer)
ekşi sözlüğün sol frame olayı sayesinde tanıştığım uuser.

kendisinde ileri safhada tavuk karası var anladığım kadarıyla. ama olsun. artık bir çok yer çok ucuza yapıyor göz ameliyatını. *

sevimli bir arkadaş kendisi.
kendisiyle ilk zirvede tanışıp kahkahalara boğulmak istiyorum. hakikaten ben bu kadar saf bir komiklikle karşılaşmadım uzun zamandır.

hala gülüyorum ya.
kendisi yağmur kaşifoğlu'nu janset o da olmadı özge özberk'e benzetmiştir.

bir de hala inatla gözlerim sağlam diyor.

allahım sana geliyorum.
*
gizli kapaklı anlaşmalar yaptığımız yazar. oyuncakbulut' un düğünü izmir' de josef k' nınki ise manisa'da olacak. herkes mutlu mesut ege insanları olacak. ha bu arada bize mi nolcak? eh arkadaş arkadaşın... olmadı sonunda biz de papaganla...
bir arkadasinin 4 yasindaki kizi pazartesi gunu kalp ameliyati olacagi icin uzulen ve 0 pozitif kan arayan yazar.

ozellikle ankara'daki yazarlardan yardim beklemektedir.
Türkler in erkek çoçugundan sonra küfür ögrettiği ilk varlık.
farketmemisim ne zaman geldigini. ama gelmekle, buraya yazmakla ve bazi seyleri farketmesine sevindigim, -entrylerinde farkettim az once- samimi ve komik yazar arkadasim.

gec farkettim, ama ne iyi ettin de geldin.. hosgeldin.
dedikoducunun başkanı. asıl senden korkulur arkadaşım. *
taksimdeki lezbiyen barın ismidir.
"accayip+r" deyip bana bir şeyler anlatmaya çalışmış, bilmediği telefonla mesaj çektiğini açıklayarak merakıma bir son vermiş sevimli kişi.
feci sekilde hayalleri yikilmis yazar.

ahan da bu yazar son 8 bayrami (4 ramazan + 4 kurban) ailesinden uzak gecirmistir, yaban ellerde. bu yasamak da oldugumuz bayram onun icin cok ozeldir. sabahin korunde babasini camiye ugurladiktan sonra annesinin hala uyumaya devam etmesi garibine gitse de, birsey dememis ve son toz alma isine girismistir. annesi de bir yarim saat sonra kalkip, kahalti hazirlamaya baslamistir ama gene durum bir gariptir. babasi camiden gelip de elini opup "hadi kahvaltiya" diyince basindan kaynar sular dokulur bu yazarin. cunku babasi "ben yaptim kahvaltimi camidekilerle. siz edin." der ve gazetesini okumaya salona gecer. bu da caresiz, anacigiyla kahvaltisini edip babasinin yanina gecer. derken ablalari, kuzenleri, amcalari ve halalari arar sirayla; ardindan da kapicilar gelir bayramlasmaya. "hah iste hersey normale dondu" derken, annesi ogleden sonra begendik'e alisverise gideceklerini soyleyince, ikinci kaynar su olayini yasar. "ya alisveris merkezleri kapali olur anne, en azindan birinci gun" der. ama annesinden "sen iyice unutmussun turkiye'yi" diye karsilik alir. ve ciddi ciddi oglen begendik'e giderler. oranin normal bir gun gibi kalabalik oldugunu gorunce, bu yazarimizin icini oyle bir burukluk kaplar ki sozler kifayetsiz kalir. aksam gelen kuzenler bile o buruklugu yok edemez.

oysa eskiden, sadece 4 yil oncesi, yani o turkiye'den ayrilirken ki yasadigi bayramlar oyle miydi?

annesi zorla kaldirirdi onu yatagindan ki "bak baban gitti, o gelmeden ortaligin tozunu alalim, kahvaltiyi hazirlayalim" diye. babasi gelir gelmez kahvaltiya oturulurdu. ardindan telefonlar edilir, oglenleyin kabristana gidilirdi. kabristandan donunce babasinin tek buyugu olan amcasi ziyaret edilir, eli opulur ve eve gelinirdi. genelde 6 gibi ankara'daki/ankara'ya gelmis amcalari, halalari, kuzenleri eve gelir, gecenin bir yarisina kadar otururlardi.

ama simdi hani nerde? niye herkes baska yerlerde? ne degisti bu 4 senede? neler kayboldu? neler kazanildi?

acaba yarin halasina gidilip gun boyu orada mi kalinacak gene eskisi gibi? yoksa ne? yeni bayramlarimizin ikinci gununde ne yapilacak artik?

bu yazar, 4 sene yurtdisindayken bayramlarda gunun akisina uymaz; cevresindeki turklerle, muslumanlarla bayrami yasamaya calisirdi. ve de aksamlari bir koseye cekilirdi icin icin aglardi. simdi sunu yapiyolardir ankara'da diye. acaba bensiz tadi cikiyor mudur o sohbetlerin diye dusunurdu. galiba o kadar goz yasi, o kadar uzulme, hersey bosunaymis, hersey bosmus.

niye boyle bozulduk biz? geleneklesmis seylerin boyle kolay degismesinin nedeni ne?
(bkz: papa)
(bkz: pagan)
verdigi pozitif elektrikle zaten kabarmaya meyilli saçlarımı tavana yapıştıran radyoda gorunce sarkıların bir kat daha tadını arttıran kocaman yurekli yazar.
ulaşmak istedigine birgün ulaşacak biliyorum.
(bkz: anladın sen)*
beni keseceğini iddaa eden yazar , can , über ki$ilik . kes lan kes ama ben seni kesmeden . *
tavrında ki netliği sözlüğe yansıtmayı başaran. nabza göre şerbet vermeyen ve düşüncelerini söylemekten çekinmeyen yazar*.taktir ediyorum kendisini...
beni ne yapsam kesmeyecek yazar. kıyamaz bana ya *
çok donanımlı, bilgili ve tecrübeli yazar. bazen olayları abartıyor olsun be * o da onun nazar boncuğu olur...

çok keyifli, sevecen ve erken uyarı sistemi !

rumuzunun aksine papağanlık yapmayan kişi !

saygılar !
kısa ve öz, insanın alıp içine sokasını getiren, ya da gidip sıcacık sarılma isteğinizi uyandıran, insan görünümlü melek.
etrafina neşe sacan, pozitif enerjiye sahip über insan . candir.
tanıştığıma memnun olduğum sevecen insan, ağır başlı yazar.*
kendisine sulananı keseceğim kişidir.

(bkz: noluyor gençler) *
kuruyemiş üreten bir markadır.

son reklamında görüldüğü gibi, ürün poşetlerinin arkasına bir de kabuğu,çöpü,püsürü için kap monte etmiştir.
radyo yayın akışının habercisidir.birtanedir.
çirkin olurlar. sevmem.
güncel Önemli Başlıklar