bugün

yaz aylarında oynanması pek tavsiye edilmeyen oyun. çok fena terletir.
efendim bu oyun ile spor yapmak, stressten uzaklaşmak, kafa dagıtmak, dost kazanmak * * ve sonuna dek eglenmek mümkündür.ücretlendirme ise maske + tulum + koruyucu yelek + silah + 50 mermi: 25ytl ekstra alacağınız her 50 mermi: 7 ytl, 2 saatlik bir seansı 150 mermiyle bitiren de oluyor, 500 mermiyle bitiren de, genel olarak baktığımız da ortalama 250-300 mermi harcanıyor buna göre hesabınızı yapabilirsiniz.
takım liderinin zeki olmasını gerektiren spordur.
mermisi diz, dirsek gibi noktalara isabet ettiğinde çok can yakan ama hiç aldırış edilmeden devam edilen zevkli oyun.
kesinlikle motor kaskı ile oynanması gereken oyundur. zira verilen kasklar hiç bir işe yaramamaktadır. mermi nefes aldığınız bölgeye çarpabilir ve ağzınız mermi parçaları ile kan revan içinde kalabilir. boya da cabası tabi. *
kaskların buharlaşmasına bir çözüm bulunduğunda tadına doyum olmayacak oyun.
pabucu dama atılmış oyun. hem ekonomiği hem de daha gerçekçisi için

(bkz: airsoft)
beş metre veya daha yakından yediğiniz mermilerin, vücudunuzdan uzun bir süre geçmeyecek mor halkalar bırakmasına sebebiyet veren harika oyun. izmir'de çiçekli köyde yapılabilir
keyifli ve yorucu bir oyun bir de "gelecem" deyip gelmeyenler olunca eksik sayı ile daha da yoruyor efendim ama rambo vari takılmak oldukça keyiflidir..
silahların co2 tüplerindeki gazın ilerleyen safhalarda iyice azalması ve kantarın topuzunu kaçırarak tetiğe basan, havaya 5'er 10'ar el atan kalaslar yüzünden bir süre sonra çileye dönüşen oyun. gene de benim gibi taktik severler, kafa dengi insanları da bulunca oldukça eğlenebilirler. bir de hasmınızı koruyucu gözlüğünün tam ortasından vurup da dünyasını tek renge boyamak ayrı keyif, tabi hakeme çaktırmadan hasmınızı 3-4 kere vurmak da. yağmurda da felaket keyiflidir, balkanlarda yaşanan iç savaşları hatırlatır nedense. türkiye'de bu branşta %90 oranında tippmann custom 98 tipi, ergonomiden bihaber, menzil özürlü silahlar kullanılmaktadır. oynayın, oynatın...
beynelminel bir spor dalı olması halinde, popülarite bakımından, bütün spor dallarını geride bırakacak oyun.

bir düşünsenize türkiye - amerika paintball müsabakasını. haftalar öncesinden herkes bu olayı konuşur, her yerde kıyaslamalar yapılırdı. "koyacaz olum amerika'ya, bizim bordo berelilerimiz var, komandolarımız bile yeter". a milli paintball kadrosu da bordo bereliler'den seçilirdi heralde.

maç anındaki heyecan ise tarifsiz. sunucudan dinliyoruz: "hakan, iç bölgelere doğru ilerliyor. coni hakan'ı farketmemiş gibi. hakan silahını doğrulttu, ateş edecek, çok müsait bir pozisyon. yüzde yüzlük bir gol fırsatı. * * vur artık hakan. hakan vurdu, coni knock out oldu. coni adeta kanlar içinde kalıyor." "volkan aman volkan. volkan yapma beee! "

film gibi bir spor olurdu vesselam.

maç sonrası şehir magandalarına diyecek laf bulamazdık o ayrı tabi.
how i meet your mother'daki barney'in milli sporu.
hem çok zevkli, hem çok yorucu olan bir spordalıdır.
genelde zengin sporudur.
2 takım olmak üzere boya fırlatan silahlar tarafından oynanır.
Sancak Kapmaca oyunu, paintball donanımına sahip oyuncular tarafından, gizlenebilecekleri siperlerin, ağaçların veya bitki örtüsünün bulunduğu yaklaşık 50 x 100 metrelik sınırları belirlenmiş bir alanda farklı senaryolar altında oynanır.
Oyundan önce bir brifing alan oyuncular takımlara ayrılarak hakemlerin yönettiği müsabakalar yaparlar. Bu oyunda amaç takımların oyun kuralları çerçevesinde paintball silahlarını kullanarak rakip takım oyuncularını ekarte etmek ve rakip takımın sahada belirlenmiş olan kalesindeki sancağını ele geçirerek kendi kalesine getirmektir.
STRATEJiK PAiNTBALL HAZiNE AVI OYUNU
Bir tür gerçek hayat simülasyonu olarak adlandırılabilecek bir oyundur. Sancak kapmaca paintball oyunundan daha büyük bir alanda, haritalar, pusulalar, sandıklar, renkler, kilitler, zaman çizelgeleri vb teçhizat yardımıyla oynanır.
Oyuncular, canlı bir satranç müsabakasında gibidirler. Hem gündelik hayatlarında hem de iş dünyalarında olduğu gibi, takım olarak plan yapabilmeli, strateji oluşturup uygulayabilmeli, iletişim, kıt kaynakların verimli kullanılması gibi konularda başarı gösterebilmelidirler. Oyuncular daha önce deneyim sahibi olmadıkları bazı duyguları ve durumları yaşayıp, iyice oyunun içine girerler.
erkeklik hormonu aşırı üretim yapan genç erkeklerin ilgilendiği oyun.
(bkz: stalingrad)*
boya-daşşak.
-110 kilometre çıkış hızına sahip marker*larla oynanan,

-maskelerin camlarının buhar yapmaması görüşünüzü engellememesi için nefesin ağızdan alınıp burundan verilmesi tavsiye edilen,*

-saha içinde terleyip yada daralıp; az şuraya çömeyim de bir sigara yakayım diyip kafadaki kaskı çıkarmak gibi türk işi action'lara girilmesi kesinlikle tavsiye edilmeyen,

-rehine alırken içindeki gizli komandoyu ortaya çıkaran rehinenin mermilerini hatta ve hatta silahını alıp 2 silah, silahı bırak cephaneyle çatışmaya devam eden tiplere denk gelinebilen,

-genelde arazide yada sahada her neyse artık 5 metre kuralına uygun olarak; her engelin********* arası 5 metre olan,

-5 metreden yakın mesafede karşı tarafla çatışırsanız vurulduğunuz bölgeye göre renk renk morarabileceğiniz,

-engeller arasında(5 metreden yakın) karşı takımdan biriyle karşılaşıldığında iki tarafında ateş etmemesi uygun görülen fakat karşı karşıya kalınınca bir taraf ateş etmese de birbirine saydıran kesin en az bir kişi olan,

-silahları kullanırken(genelde tipmann 98 custom kullanılıyor çoğu yerde) nişan almak için silahın yan tarafından bakmanız gereken, fakat kullanılan bu silahların atışları 'genelde' baya dandik olduğundan oyundan önce silahınızın mermiyi hangi tarafa savurduğunu biraz anlayabilmek için bir kaç atış yapmanız silahınızı daha erken tanımanızı sağlayacaktır.

oyundan sonra kazanan takımın kızlı erkekli, üstlerinde asker tulumlarıyla halaya girerek; bir halaybaşının eline genelde maske temizlemek için kullanılan mendil; diğerinin de mermisi bitmemiş silahı alıp deli gibi havaya ateş ederek coştuğuna bizzat şahit olunmuş, yurdum insanın gene orjinalliğini konuşturduğu nacizane, pek zevkli fakat biraz tuzlu işte böyle bir oyundur paintball.
boyalı silahlarla, araziye salınan bir gurup gencin savaş mücadelesidir.
son 20 yıldır yaygın bir biçimde oynanan oyuncuların rakip takım oyuncularını içi boya ile doldurulmuş küçük jelatin veya plastikten toplardan oluşan mermiler kullanan silahlarla belli bir parkur içinde oynanan bir takım ve strateji sporudur.

(bkz: paintball)
(bkz: istanbul paintball zirvesi)
grafikleri call of duty'yi aratmayacak derecede iyi olan yapay-gerçeklik savaş oyunu. mermiler her ne kadar boyadan da oluşsa biraz can yakıyor tabi. işin gerçekliği de burada zaten, vurulmuş hissi uyandırıyorlar.
2 siper arasının aslında göründüğü kadar kısa olmadığını anlamamızı sağlayan mücadele oyunudur. * *
5 dönüm kadar vasıfsız arazi + 8.000 tl + diğer giderler için 2-3 bin tl ile bir adet tesisine sahip olunabilen savaşçılık oyunu. getirisi genelde iyidir, kendini çok kısa sürede amorti edebilir.
40 liraya mis gibi oynayabileceğiniz oyun. eğlenceli aktivite(bu verdiğim fiyat çorlu için geçerli. o paraya mg-42'yle atış yapacak kadar mermi, daha doğrusu kapsül alınabiliyor. ben canım sıkılınca boşa sıkarım, o yüzden ideal olan rakamın da üzerine ekledim biraz).

oynamasına gelince... işin en eğlenceli kısmı, artistik yapmak için ortalıkta dolaşan tipler oluyor. kapsülü yediklerinde siniyorlar; öyle ki oynadığınız oyundan bir şey anlamıyorsunuz zira girdikleri yerden çıkmıyorlar. her yerde öyle midir bilmiyorum da bizim hacı "5 metre veya daha yakından vurmak yasak. yaklaştığında rehin alacaksın adamı, sıkmayacaksın" dedi. acıtıyormuş çok, o yüzden. ama ben çok saçma buldum. yakınıma gelen biri beni teslim alacak olursa, ben ona sıkıp kaçarım amk.

para olacak, her gün oynayacaksın. çok eğlenceli, güzel. ama bilinçli oynamak, yoldan geçen kediye, kurda kuşa kurşun sıkmamak lazım.
güncel Önemli Başlıklar