1. 1.
  20 yaşındayken kolombiyanın en büyük hırsızları arasında polis tarafından aranmaktaydı. ülkesinde yetişen coco bitkisinin yapraklarından elde edilen kokainle dünya pazarına açılmaya başladı ve dünyanın en büyük kokain kartelinin patronu oldu. onun yüzünden colombiyada 3 kere baskan değişti ve her yakalanma emri çıkartılışında, uçaklar bombalattı, konsolosluklar tarattı. yoksul kolombiya halkına para yağdırdığı için halk tarafından sürekli korundu. 30 yaşına geldiğinde(85 yılında)2 milyar dolarlık bir servetin sahibiydi. ilk kokain sevkiyatı yaptığı uçağı, satın aldıgı adada yaptırdığı evin kapısına koydu ve aynı evin bahcesine bir hayvanat bahcesi kurdurdu. kolombiyada escobarın evinin bahçesine geziler düzenlenmeye başlandı(hayal edin nasıl bir bahçe olduğunu). kendi rızasıyla yakalandı ve kolombiyada kalacağı ceza evini kendisi inşa ettirdi. daha sonra yaptığı terör eylemlerinin ve kokaini dünya pazarına açmasının önüne geçilemeyince cia tarafından en yakın adamına vurdurularak öldürüldü. escobar ailesi olarak bugün hala dünyanın kokain kralları olarak lanse edilmektedirler.
  46 -7 ... karpuzkabugu
 2. 2.
  yaptıgı acımasız işkencelerde dillere destan olmustur,matkapla diz kapagı delmek,kerpetenle tırnak ve diş sökmek,kızgın yag ile adam haslamak gibi.
  11 -1 ... karpuzkabugu
 3. 3.
  delikanlı ve cok iyi bir aile babası olduguda söylenmektedir ayrıca.
  8 -6 ... karpuzkabugu
 4. 4.
  kızının büyük mafya babalarından capone'nin oglu ile evlendigi söylenen mafya babasıdır.
  7 -1 ... karpuzkabugu
 5. 5.
  Kolombiyalı milli kaleci Rene Higuita'nın yakın bir arkadaşı olan uyuşturucu kralı...
  2 ... slartibartfast
 6. 6.
  hayatının anlatıldığı "killing pablo" adlı kitapta, hakkında şu şekilde bahsedilir.
  " Pablo daha küçük yaştayken, insanlara nasıl hükmedileceğini biliyordu. herşeyin bir anda biteceğini de biliyordu. herşeyini ona göre planlamıştı. planı tıkır tıkır işliyordu. emrindeki binlerce adam, kokain sevkiyatı yapan sayısız araç ve uçak, aklanmayı bekleyen milyarlarca dolar. hepsi pablo'nun avucunun içindeydi. fakat her insan gibi oda kusursuz değildi. kendi zaafları vardı. asla bir kadının ağına düşmez, sekse önem vermez, silahısız banyoya bile girmezdi. çok temkinliydi. ta ki, amerikan konsolosluğunu bombalatana kadar.
  her yıl, 300 ila 600 milyon doları köylülere dağıtıyordu. birçok kişi yerini bildiği halde, ölüm pahasına konuşmuyordu. o, hitler kadar etkileyici, einstein kadar zekiydi. ancak bütün yeteneklerini uyuşturucu kaçakçılığında kullanınca sonu kaçınılmaz oldu.
  o, belki nobel ödülü almış bir bilim adamı yada oscar kazanmış bir yönetmen olabilirdi. o ise birinci viteste geri geri gitmeyi seçmişti.gitişti de. ancak motor bir yere kadar dayandı."
  Ayrıca pablo escobar, beyaz saray önünde dalga geçercesine fotoğraf çektirmiştir. mehmet ali birand 32,gün programında, bu fotoğrafı, "umarsızlığın sınır tanımayan resmi" diye tanıtmıştı.
  bodrum gibi tatil yörelerinde, arkasında pablo escobar yazan tişörtler kapış kapış gider.
  20 ... maksat muhabbet
 7. 7.
  kolombiya devLetini bir oyuncak gibi kuLLanan kokain kraLı.. kokain hiçbir zaman kuLLanmamıştır.. kuLLandığı tek uyuşturucu esrardır.. binLerce insanın öLümünden sorumLudur.. 600'den fazLa poLis'i öLdürmüştür.. bunun yanında devLet bakanı ve savcı gibi üstü düzey yöneticiLeride öLdürmüşLüğü vardır.. fakirLerin can dostudur.. fakirLere yardım etmekLe tanınırdı.. kendisine koLombiya'nın robin hood'u deniLmekteydi.. fakat ne büyük ironidir ki pabLo onLarca fakiri de öLdürmüştür.. bu ne yardım severLik pabLo(!) *

  o kadar para kazanmıştır ki aLdığı paraLarı saymazdı.. aLdığı paraLarı -buraya dikkat- tartarak aLırdı.. saymakLa uğraşmazdı.. bir kaç kez mapushaneye düşmüştür.. düştüğü mapus'u görseniz şaşırırsınız.. 5 yıLdız bir oteL gibi.. bu mapus'un içinde disco, suit, kumarhane ve benzeri şeyLer buLunmaktadır.. daha cezası bitmeden mapustan eLini/koLunu saLLaya saLLaya çıkmıştır.. bu çıkışta askerLer pabLoya dokunamamıştır biLe.. bu adam resmen devLetLe aLay ediyordu..

  zaman sonra pabLo paranoyakLaştı ve 2 ortağını para çaLdı gerekçesiyLe öLdürdü.. bundan korkan diğer ortakLarı pabLoya cephe aLdıLar.. los pepes adLı bir örgüt kurup pabLo'nun aiLesine, adamLarına, yerLerine saLdırdı.. (örgütte pabLo'nun eski ortakLarının yanı sıra pabLodan zuLüm görmüş başka insanLarda buLunmaktaydı).. bu oLayLardan korkup biLinmeyen bir yere kaçtı.. oradan bazı işLerini idare etti.. bu yerLerden teLefonLa aiLesini ve adamLarını arayarak taLimat verdi.. teLefonLarı dinLeniyordu.. bunu biLen pabLo teLefon konuşmaLarını 2/3 dakikaya sığdırırdı.. oğLuyLa son konuşmasında bu süreyi aşan pabLo'nun yeri beLirLendi ve evine baskın düzenLenerek öLdürüLdü..

  öLümü haLa muammadır.. kendi kendini mi öLdürdü, kolombiya poLisLeri mi öLdürdü yoksa deLta force'tan biri mi öLdürdü orası biLinmiyor.. biLinen tek şey pabLo escobar'ın koLombiya'nın anasını ağLatmasıdır..
  12 -1 ... tucimania
 8. 8.
  blow filmini izlerken ne zaman sabuha diye bağıracak acaba diye düşündüğüm insan.
  5 -1 ... ghost whisperer
 9. 9.
  Uyuşturucudan elde ettiği kazançla 1989'da Forbes dergisinde dünyanın en zengin yedinci adamı ilan edilen kişi.
  1 ... mexx
 10. 10.
  üçüncü nesil yazarlarmızdandır, karşılayanı olmamış.
  hoşgeldiniz, diyoruz kendisine geç de olsa.
  ... yasakani