bugün

mevcut siyasi partiler içinde temsil edildiğini düşünmeyen insanların yaptığı eylem. suçtur aynı zamanda. kötünün iyisini seçmek yerinde seçmemeyi seçen, ülkesini seven onu yönetmeye uygun insanlar, partiler bulamayan, parti başkanın seçtiği insanları seçmeyi "bir seçim" olarak görmeyen insanların tercihi. herhangi bir partinin lehine bir oy vermek yerine bütün partilerin aleyhine bir oy vererek hepsini protesto etmektir.
verdiği oy yüzünden çekeceği vicdan azabını göze alamayan insanların sayısı hiç de az değildir. seçim zamanlarında kendilerinden sadece küçük bir istatiksel bilgi ile bahsedildiği bu arkadaşların seslerinin yükseldiği, seslerinin duyulduğu zaman siyasi partiler "ne oluyo lan neden bize oy vermiyorlar" düşünceleri içinde öz eleştirini yaptıktan sonra ülkedeki siyasi seviye bir kaç level atlayacaktır.
sözlükte yapıldığı zaman büyük tepkilere yol açan eylem.

(bkz: onlarca entry girip oy alamamak)
okumuş, aydın diye bilinen kesimin düştüğü iyi niyetli ama en cahil tavırdır ve kabul edilemez.
(bkz: oy alın verin sözlüğe can verin)
ASIL ÖZGÜRLÜKÜR SANA NE KARDESiM BEN TARAFSIZIM KiMSEYE GÜVENMiYORUM
yanlıs bir düsünce bana sorarsanız seçimlerde oy kullanmamak insanın takipsizliğidir
bilinçli bir kimse mutlaka oy kullanır.
bir protestodur, duruştur. meclis ülke sorunlarının çözümünde akla aykırı yapısı nedeniyle etkili olamaz. bu kurumun, milletvekillerinin kişisel ihtiyaçlarını karşılamaktan, onları zengin etmekten, erk sahibi yapmaktan başka bir amacı yoktur. halk, parlamento illüzyonundan kurtulmalı, onların yapay hizmetini değil, özgürlüğü, otonomiyi seçmelidir. bir avuç sefil çoban karşısında güdülen koyun olmanın, verdiğimiz vergilerden beslenip vaat ettikleri galaksiye kanmanın, tanrılık iddiasındaki iktidarlarına secde etmenin hiçbir mantıki açıklaması olamaz
uludağsözlük yazarı alışkanlığıdır.
gereksiz bir 10 saniye kuralının da tetiklediği tutum.
(#13701165) benim de içine düştüğüm durum oy alamamaktır bundan mütevellit.
tabi bende bahsedilen siyasi oy. sözlükle ilgili değil yani...

demokratik bir hak. şahsen bu zihinyette olan benim için kinik ve pasif agresif bir nitelikte ve eleştiri okları çekmesi açısından cazibe merkezi. kötünün iyisi gibi dümdüz bir mantıktan yakasını sıyırmış bir aklı selim için çıkar yol olarak görünürken bu strateji ile alakalı yandaş sayısında enflasyon olması durumunda geçerliliğini yitirir.

velhasıl dağdaki çobanla bir sorun güdülmemekle birlikte ağza çalınan bir parmak bal ile idare edemeyip kavanozu görmek isteyen bünye için yine de doğru rotadır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.