bugün

polisiye-gerilim türü roman yazarı. kitaplarının edebi bir özelliği olmasa da ve kendini tekrar etmeye başlasa da sürükleyici olan ve her çıkan kitabını okumadan edemediğim yazar. Kendisi istanbul üniversitesi hukuk fakültesi mezunudur ve asıl mesleği avukatlıktır.
(bkz: mavi-beyaz rapsodi)
ilk kitabını okuduğumda çok etkilendiğim, bir kitabını daha aldığımda onda da aynı anlatım tarzıyla çok da farklı bir kurgu yaratmamış olduğunu gördüğüm ama buna rağmen *bir kitabını daha aldığım onda da aynı şeyleri anlattığından dolayı okumayı bıraktığım yazardır.

not: bilgisine, birikimine lafım yoktur, saygım vardır

(bkz: doğum günü 15 aralık)
(bkz: bir aşk masalı)
(bkz: yanık yüz)
(bkz: at kuyruklu adam)
(bkz: çöl akrebi)
(bkz: cellat)
(bkz: kurt sığınağı)
(bkz: sorguç)
(bkz: lenin in mangası)
fevkalade politik kurgu kitaplarına sahip olan başarılı bir yazardır.
bugünkü radikal kitap ekine kapak olmuş yazar.
http://www.radikal.com.tr...p?ek=ktp&haberno=6705
türkiye'de ahmet ümit' ten sonra gelen en iyi polisiye yazarıdır. bir kitabını okursunuz ve evde yalnız kalmaya, karanlık mutfağa girmeye çekinirsiniz. o denli etkili yazar. çok başarılı kurguları vardır. özellikle bıçak sırtı romanı hala etkiler beni. son ana kadar tahmin edilemeyen bir seri katil, ilginç bir yöntem... tavsiye edilir...
bir aşk masalı adlı kitabında gösteren ama elletmeyen, koklatan ama yalatmayan hatunu karakterlerin içine sığdıran ve cuk diye oturtan, kitaplarında akıcılığı çok iyi yakalamış güzel yazar.

tek sorunu ilham perisi ile aralarının bozuk olmasıdır.
lisedeykene şeytanın maskesi ve karanlıkta fısıltılar adlı kitaplarını okuduğum; o zamanlar sevdiğim ancak şimdi ne desem bilemediğim, "bunu buraya koymağa lüzum yok" ya da "babanın fonografı var mı sende?" gibi alışkın olmadığım kullanımları yüzünden konsantrasyon bozabildiğini farkettiğim enteresan bir dile sahip yazar.
ahmet ümit ile birlikte türk polisiye edebiyatının önde gelen ismi.
(bkz: bicak sirti) (bkz: cifte tehlike) (bkz: osman hilmi efendinin laneti) bunlardan en guzeli bicak sirti adli romanidir veya bana oyle gelmistir cunku osman aysu'nun ilk okudugum romanidir. birkac kez kitaplarini okuduktan sonra * hep ayni olaylar sadece farkli karakterler ve farkli zamanlar oldugundan dolayi okumayi biraktigim yazardir.

okumayi sevmeyen insanlara sesleniyorum bu yazari kitaplari cok surukleyicidir ve akicidir. bicak sirti romanini okumalarini siddetle tavsiye ederim.
genelde polisiye ve gerilim türünde romanlar yazan ak saçlı, ak sakallı dede.
osman aysu yu keşfettiğim ilk romanı (bkz: doğum günü 15 aralık) olup o günden beri rastladığım tüm kitaplarını alıp okumaktayım. çoğu kitabı birbirine benziyor izlenimi verse de kitaplarında insanı içine çeken bir havası var.
tesadüf müdür bilmem ama benim okuduğum her kitabında baya da bir cinsellik var.
(bkz: tutku ağı), (bkz: iktidar merdiveni), (bkz: soğuk taşlar) , (bkz: şantaj) gibi.
cok iyi bir polisiye yazaridir. birkac adet ask gerilim kitabina da sahiptir. okunasi, sevilesi bir roman yazaridir.
(bkz: karanlıklar hakimi) lise çağlarında okunursa uzun süre etkisinden çıkılamayan polisiye bir roman yazmıştır. başka da kitabını okumadığım ama en yakın zamanda okuyacağım yazardır.
Gercekten harika bir polisiye/gerilim yazari.
heyecanlı ve sürükleyici kitaplar yazan yazar.
kitaplarına cinselliği ustaca aşılamayı başaran, kurgusundan çok anlatımına değer verdiğim, iyi bir yönetmen olacağını düşündüğüm yazar.
1. çanakkale kitap fuarında sugibi programının sunucusu adamın çevresinin tıklım tıklım olduğu ama kendisinin tek başına oturduğunu gördüğüm yazar, yanına gidip son kitabını alıp imzalatıp uzun uzun sohbet etme fırsatı buldum bahtiyarım. "ahmet ümit benden daha iyi edebiyatçı ama ben ondan daha iyi polisiye yazarıyım" demiştir, doğrudur.
polisiye yazarı olduğu iddia edilen, bana gore sadece yazan insan. kurgulari güzel veya kötü diye yorum yapmak zor çünkü kurgu bulmakta zorlandım kitaplarda.çok sattığını görüp bi tane de ben okusam ya bu kadar insan boşa okumuyorlardir diye düşünmüştüm .vakit gecirmelik kitaplardır, ağızda tat bırakmaz okursunuz biter.yazar demedim yazan insan.
Ne zaman elime alsam, hangi ara bitti bu roman diye sızlandığım kitapların yazarı.
kitaplarını beğenerek okuduğum yazar.

şu ana kadar 47 romanını okudum ve okumaya da devam ediyorum.

şahsi fikrime göre güzel yazıyor.
dayı senin ne pis fantezilerin varmış demek istediğim, edebi yanı kötü lakin vakit geçirmek için ideal, akıcı polisiye kitap yazarı.
Şu an da 'mor salkımlı köşk 2' romanını okumaktayım. Ve bu okuduğum 53. romanı.

Akıcı bir dille kitap yazan usta kalemlerden. Genel kurgu, polisiye-cinayet ve politik kurgu tarzı konuları eserlerinde işler ...