1. 1.
  polisiye-gerilim türü roman yazarı. kitaplarının edebi bir özelliği olmasa da ve kendini tekrar etmeye başlasa da sürükleyici olan ve her çıkan kitabını okumadan edemediğim yazar. Kendisi istanbul üniversitesi hukuk fakültesi mezunudur ve asıl mesleği avukatlıktır.
  2 ... marnie
 2. 2.
  (bkz: mavi-beyaz rapsodi)
  ... norma
 3. 3.
  ilk kitabını okuduğumda çok etkilendiğim, bir kitabını daha aldığımda onda da aynı anlatım tarzıyla çok da farklı bir kurgu yaratmamış olduğunu gördüğüm ama buna rağmen *bir kitabını daha aldığım onda da aynı şeyleri anlattığından dolayı okumayı bıraktığım yazardır.

  not: bilgisine, birikimine lafım yoktur, saygım vardır

  (bkz: doğum günü 15 aralık)
  (bkz: bir aşk masalı)
  (bkz: yanık yüz)
  (bkz: at kuyruklu adam)
  (bkz: çöl akrebi)
  (bkz: cellat)
  (bkz: kurt sığınağı)
  (bkz: sorguç)
  (bkz: lenin in mangası)
  ... eticicibebe
 4. 4.
  fevkalade politik kurgu kitaplarına sahip olan başarılı bir yazardır.
  3 ... lord esseinski
 5. 5.
  bugünkü radikal kitap ekine kapak olmuş yazar.
  http://www.radikal.com.tr...p?ek=ktp&haberno=6705
  ... meister writer
 6. 6.
  türkiye'de ahmet ümit' ten sonra gelen en iyi polisiye yazarıdır. bir kitabını okursunuz ve evde yalnız kalmaya, karanlık mutfağa girmeye çekinirsiniz. o denli etkili yazar. çok başarılı kurguları vardır. özellikle bıçak sırtı romanı hala etkiler beni. son ana kadar tahmin edilemeyen bir seri katil, ilginç bir yöntem... tavsiye edilir...
  1 ... the faerie queene
 7. 7.
  bir aşk masalı adlı kitabında gösteren ama elletmeyen, koklatan ama yalatmayan hatunu karakterlerin içine sığdıran ve cuk diye oturtan, kitaplarında akıcılığı çok iyi yakalamış güzel yazar.

  tek sorunu ilham perisi ile aralarının bozuk olmasıdır.
  ... eksi veren ibne
 8. 8.
  lisedeykene şeytanın maskesi ve karanlıkta fısıltılar adlı kitaplarını okuduğum; o zamanlar sevdiğim ancak şimdi ne desem bilemediğim, "bunu buraya koymağa lüzum yok" ya da "babanın fonografı var mı sende?" gibi alışkın olmadığım kullanımları yüzünden konsantrasyon bozabildiğini farkettiğim enteresan bir dile sahip yazar.
  1 ... beat
 9. 9.
  ahmet ümit ile birlikte türk polisiye edebiyatının önde gelen ismi.
  ... f g abberline
 10. 10.
  (bkz: bicak sirti) (bkz: cifte tehlike) (bkz: osman hilmi efendinin laneti) bunlardan en guzeli bicak sirti adli romanidir veya bana oyle gelmistir cunku osman aysu'nun ilk okudugum romanidir. birkac kez kitaplarini okuduktan sonra * hep ayni olaylar sadece farkli karakterler ve farkli zamanlar oldugundan dolayi okumayi biraktigim yazardir.

  okumayi sevmeyen insanlara sesleniyorum bu yazari kitaplari cok surukleyicidir ve akicidir. bicak sirti romanini okumalarini siddetle tavsiye ederim.
  ... zeroalfa