bugün

teoman söylediği ve herkesin teomanın şarkısı sandığı o meşhur şarkının asıl sahibi olan şarkıcı.
(bkz: gemiler)
gemiler klibiyle türk müzik tarihinin belki de en iyi klibini çekmiş sanatçı.
klibini umur turagay çekmiştir gemileri teoman dan kat be kat daha iyi söylemiştir. mütevazı birisidir. klibinde hiç görünmez. sesi ve şarkı yorumu muhteşem kişidir.
(bkz: nostalji olan popçular)
gemiler şarkısının yegane sahibidir. teoman da, özcan deniz de onun gibi derinden, buğulu, hisli söyleyememiştir. şarkının sözleri orhan atasoy'a, müziği ise ercüment vural'a aittir.
yanmışız isminde ileri bir albüm çıkartan asitik kişilik...
satırlara sığmadın gibi bir şarkıyı yapan insan.
(bkz: üstad)
gemiler adlı şarkısına 1992 yılında çektiği klibi o zamanlar mtv'De gösterilmişti. tabii bu yıllar henüz mtv'nin sapıtmadığı ve türkiye'De kliplerin çok abuk olduğu yıllardı. belki de bu şarkının klibi için, mtv'de çalan ilk türkçe şarkı diyebiliriz.
müziğinin yanı sıra; heykeltıraştır ve motor tutkunu birisidir.
gemileri teomandan kat kat daha güzel ve içten yorumlayan , asit orhan lakabıyla bilinen ve gemiler şarkısının gerçek sahibi olan sanatçı. motor tutkusundan dolayı kendisini bir kez daha taktir etmekteyim.
Arka sokakları betimleyen klibiyle çocukluğumu süsleyen gemiler şarkısını yapan müzisyen.
orhan atasoy 1980-2001 adı altında, eski şarkılarından oluşan, yeni albümü piyasaya çıkmıştır. albümde
1. Yanmışız
2. Yorgunum
3. Yol Soranlar
4. Gamsız
5. Gemiler
6. Motor Aşkı
7. Sokakların Yıldızı
8. Kıskançlık
9. Satırlara Sığmadın, adlı eserler yer almaktadır.
müzik insanı.

türkiye'nin "timothy leary"si olarak da nitelendirilir.
son gemiye binip gitti asit orhan abi. bir kişi daha eksildik.
o da gitti binip gemilere. john hopkins üniversitesi hastanesinde bağlı olduğu yaşam destek ünitesi kapatılmış. karaciğer kanseri olduğundan bile haberim olmadı. "gemiler"ini denizimize bırakıp gitmişti yıllar önce. hep uzakta olup yanıbaşımızda olan şarkılar gibi.

nadide olan bütün insanlar gibi, bu topraklarda değerin bilinmedi.

http://www.youtube.com/watch?v=0gFUiaDU2p0
sana olan duygularım,
satırlara sığmadı
düşündüm ki anlatmanın
bir başka yolu daha var

sana çaldım seni çaldım
sana daldım beni çaldım ...

sessiz ve sedasız gidiveren tıpkı gemiler gibi.
güle güle asit orhan.
bu güzel abilere neler oluyor böyle.. daha patrick'in ölümüne alışamamışken orhan abi'nin de gitmesi daha ansız olmadı mı?
sen göçerken bu alemden sessizce,
gemiler kalkar yüreğimizden sessizce.

mekanın cennet olsun güzel insan.
eserleri ile saygı ıle anılacak müzik adamıdır.
Güzel şarkıları vardı Orhan Atasoy'un. Ama tek albümünün dışında elime başka albümü de geçmemişti. "Gemiler" klibi ile de olay yaratmıştı zamanında. Motor aşkı, isimli şarkısı da iyiydi. Huzur içinde yatsın.
içimizdeki doksanlar zincirinin son halkasını kıran adam. huzur içinde yatsın. o döneme ait tüm anılarımız tıpkı gemiler gibi öksüz kaldı.
gemisine gitti.bizi biraz daha eksilterek.
90' larda gemiler parçasına marjinal bir klip çekip farklı bir insan oldugunu kanıtlayan isim. mekanı cennet olsun.
Bir de "yorgunum" adlı parçası vardır. Mükemmel bir şarkıdır kendisi.
http://static.muzik.net/n...Oldu_1_47_81583017823.jpg
güncel Önemli Başlıklar