1. 1.
  deniz baykal'ın eşi.
  2 ... free zone
 2. 2.
  üzerinden siyaset yapılmayan kadın.
  2 -1 ... meureate
 3. 3.
  kimsenin esini sirf kapali diye begenmeyen deniz baykal efendinin esidir. first lady rolu cok onemli, turk kadinini temsil etmeli diyenler acaba hic dusunduler mi deniz baykal cumhurbaskani olsaydi ne olurdu? olcay hanim kameralarin onune cikip iki cift laf edemezken nasil turk kadinini temsil edecekti acaba?
  olcay baykal
  3 -8 ... sobaninyanindayatanevkedisi
 4. 4.
  ahmet necdet sezer'in cumhurbaşkanlığı yaptığı dönemde sadece ve sadece cumhurbaşkanlığı resepsiyonlarına katılan , siyasetçi kendisi olmadığı için hiçbir zaman kameralar karşısına geçmeyen , mülkiye mezunu , vakti zamanında türkiye hazinesine yön veren , çocuklarının annesi torunlarının anneannesi , aşık olduğu erkek için ailesini karşısına alacak kadar cesur hanımefendi insan .
  5 -3 ... firtina
 5. 5.
  temiz yüzlü kadın.
  1 ... zirvanindaniskasi
 6. 6.
  ortalar da gözükmeyen ismi efsane, var mı böyle birisi merak edilen ve son olarak ingiliz kraliçesi gelince ortaya çıkıp böyle bir kimsenin gerçekte var oldugu, bunun bari baykal ın yalanlarından bir tanesi olmadıgı anlaşılan kişi, resmi için tıklayın,

  http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=319845
  1 -3 ... beklediginiz lider benim
 7. 7.
  cerkez oldugunu düsündügüm kadın. cünkü cukur gozu, kucuk kemerli burnu, kasları, beyaz teni ve ismi ile cerkez olma olasılıgı yuksek.
  3 ... bengbeng
 8. 8.
  gerçek bir hanımefendidir, magazine ve bu tür aşağılıklıklara asla prim vermeyen yapısı takdire şayandır.
  ... altinkaya
 9. 9.
  emine erdoğan'ın tersine deniz baykal'ın yanında fazla görülmez. biri iki tören neyin oldumu gider . 3,5 kere baykal'ın yanında görmüştüm pek bir yaşlı duruyordu. artık zaman mı baykal mı eskitti bilinmez(baykal eskitmiş olabilir adam koskoca muhalefet lideri kim bilir hanımla nasıl konuşuyordur)
  3 ... jack oneal
 10. 10.
  (bkz: yargısız infaz)
  1 ... barkod