bugün

(bkz: RTE den sonra EE)
dini gereği başını örten başbakan eşi, first lady gibi bişey. kişinin kendi dininde başını örtmemek gibi bir şey ne kadar normal karşılanıyor ise dininde başını örtmenin olduğunu düşünen birinin başını örtmeside o kadar doğal karşılanmalı.
'laik ve çağdaş' insanlarda komikötesi, grotesk hatta arabesk 'kurgusal korkular' zuhur etmesine, demokratik zeka ve anlamlı düşünme derinliklerinin 'ne kadar' olduğunun anlaşılmasına vesile kişi.
550 ytl'lik türban takan canlı varlık. ülkesindeki asgari ücretten haberi bile olmayan kadın.
en azından rahşan ecevit kadar çizik karizmalı olmayan insan.
taktığı baş örtüsü ve kişisel özgürlükler hakkında konuşulurken bazı çok özel makamların ülkeyi/ülkenin tüm kadınlarını temsil ettiğinin unutulmaması gereken bayan.

ayrıca kendisine parti kadın toplantılarında eşinin yaptığı ve adam gibi özür bile dilemediği gafı "etrafınızdaki şehit ailelerine ilgi gösteriniz" gibi cümlelerle düzeltmeye çalışma görevi verildiği anlaşılmakta.
(bkz: suyunun suyunun suyu)
cumhuriyeti, cumhurbaşkanı eşi olarak bile o kafasındakiyle temsil etmesinin uygun olmadığı insan.

cumhuriyet, Milletin, egemenliği kendi elinde tuttuğu ve bunu belirli süreler için seçtiği milletvekilleri aracılığıyla kullandığı yönetim biçimidir.

kur'an'a göre kurulmuş bir düzen değildir, olmayacaktır da...
kafasını her yönüyle açarsa cumhurbaşkanı eşi olabilir evet...
basbakanimiz recep tayyip erdogan'in sevgili esi.

emine erdogan'dan ve ezik durusundan zerre hazzetmem,
hatta hic tipim degildir kendisi,
zira ben sarisinlardan hoslanirim.

fakat kendisi hakkinda yapilan spekülasyonlarin anlamsizligina bir tarafimla gülüyorum ben her defasinda. neymis efendim bu zati muhteremin basindaki örtü bizi temsil etmekten ne kadar uzakmis, kendisi siyasi bir sembol niyetine basina nasil olurda vakko esarplari takarmis da bilmem neymis..

geciniz efendim bunlari.

"ulan demokrasi be, ulan özgürlük be, yapilir mi bu bize, bu kadin bizi nasil temsil eder" diyenlere 10 üzerinden icleri kalmasin diye zoraki bir "2" veriyor ve eylül'de görüselim diyorum.

nitekim bu zavalli kimseler bilmezler ki siyasi sembolleri kullanabilmek bir özgürlüktür. hatta hicbir özgürlük "siyaset yapincaya kadar özgürsünüz, sonrasi icin bakariz, allah kerim, kullandigin sembole göre kanaat notu kullanabilirim belki" demez..

yada özgürlük kavramini bir takim insanlar [rencide etmemek icin isim vermiyorum-öyle de iyi bi insanim] birtaraflarindan kendi alaka ve ilgilerine göre yeniden yorumlayip, icini bosaltarak tereci ye satabilirler.
böylesi b.ktan bir yorumu ise seytan alir götürür satamadan getirir.

özgürlük ve demokrasi kavramini iyice ögrenmeden demokrat ve özgürlükcü olmak akla ve mantiga ne kadar uyum saglar, ne zaman error verir bilemem.
bu konuda ise bize ancak bunun ticaretinden ekmek yiyenler ahkam kesebilir. [papucumun demokrati söz sende.]*

not: emine'cim, hayatim bak prim + maas verdigin takdirde imaj meykir'in olmak icin yanip tutusan bir güruh var burada. öptüm byes.
başına taktığı türban'ın fiyatından bahsedilip, bel altı siyasete alet edilmeye çalışılan başbakan eşi.

bodrumda türkbükünde babasının limitsiz kredi kartları ile sabahtan akşama kadar içip-sıçıp, alkolün, esrarın, hapın am.na koyan 15-16 yaşlarındaki şımarık veledlerin günde harcadığı milyarları hesaba katan, anlatan pek yok herhalde ?

türban öcü değil korkmayın yemez sizi. düşüncesi ve dini düşünceleri sebebi ile kafasına taktığı bez parçasını görüp "eyvah laiklik elden gidiyor, cumhuriyet battı, gitti" gibi " boş" haykırışlarınızın yerine ilim öğrenin, muasır medeniyetler seviyesine çıkma çabası sarfedin.

ulan atatürk görse sizi yüzünüze tükürür be, uğraştığınız şeye bak.
türkiye'yi mükemmel şekilde temsil edeceğini düşündüğüm, oturuşu kalkışı, giyimi, güzelliği, zarafeti, asilliği, aşmışlığı, karizması, deste deste trabzon burma bilezikleri, versace marka başörtüleri, emin olmadığım ama bostonian olması kuvvetle muhtemel çizmeleri ile bu hanımötesiefendi türkiyenin gülen muhafazakar yüzü olacak.. hele o yunanlılar tarafından öpülürken gözlerinin içinin gülmesi yok muydu?? işte değişim diye ben buna derim emine hanimefendi, maaşallah (bkz: kafka) bile uğraşsa sizin kadar dönüşemezdi! Sizi eğer izin verirseniz bu ülkenin (bkz: neo-papatya)sı ilan etmek istiyorum!! (bkz: hepimiz sizi bekliyoruz)
(bkz: first lady)
(bkz: ideallerimizi kaybedersek, siyasetimizi ve ticaretimizi kendi egomuzu tatmin için yaparsak, daha şehvetli, daha aydınlık bir geleceği mümkün kılamayız)

kim demiş??

emine erdoğan demiş!!

daha şehvetli geleceklere gidelim elele!! ne o elele yetmedi mi?? o zaman çağırın yunanlılar da katılsın bize yanak yanağa da gidelim ''ecmain''
herkesten gızlıce fakır aılelere yardıma gıden ve bunu ozellıkle medyadan gızleyen ınsan. soyle tıpsız boyle tıpsız dıyenlere ıse ahmaklıgın son raddesınde olduklarını soylemek lazım. ınsanların yaradılısından gelen ozellıklerı ıle dalga gecmek ancak ahmakların yapabılecegı bır davranıstır.
bence türk hanımını en iyi şekilde temsil edebilecek güzelliğe, hanım efendiliğe, mütevazilige, yaptıgı yardımlarla, katıldıgı davetlerle, konuşması gerektigi yerde konuşmasını bilen, susmasını bildigi yerde azından tek kelime çıkamayan bir insan.

3 tane kokuşmuş karıyı temsil etmiyecek bu insan.

türkiye'de hangi kadının imaj bilmem nesi var?
türkiye'de kaçtane kadının modacısı var?

bu kadın bunlara sahip oldugu zaman kimi temsil ediyor olacak?

neymiş efendim modacı bulması gerekiyormuş kendine, ulan modacısı olsaydı begenecek miydiniz? neymiş makyajı kötüymüş, kaç kişi var türkiyede makyajı iyi olan!

kusura bakmayın efendiler! aslını inkar eden bizden değildir.

ayrıca 500 ytl'lik baş örtüsü takıyormuş. takar efendim takar size ne?

1 milyara tanga giyen insanlar var!

iran'dan farkımız olamayacak diyor bazı arkadaşlar! iran'a kurban olun! avrupa yalakası değil! bir de araplara satıcı deniyor! onlar kadar malına mülküne, geçmişine geleceğine sahip çıkmak gerekir!

bir çok kokuşmuş başbakan, cumhurbaşkanı eşi geldi geçti! hangisinden ne fayda gördünüzde bundan bekliyorsunuz.
gözünü dört aç!

sözde ırkçılık düşmanı insanlara sözüm! iki gün önce hepiniz ırkçısınız, hepiniz faşistsiniz, türkiye'de özgürlük kısıtlamaları var diyen insanların hepsi iki dakika da insanların kafasına takmak istediği türbanı bile yargılar olmuş!

madem avrupa birliğinin gözüne girmek istiyorsun, madem amerikaya yalakalık yapmak istiyorsun sana kobe tai first orospu olsun! * *
herkesten gizlice, özellikle medyadan gizlice fakir ailelere yardıma giden insan(!)..

madem gizli gidiyor, benim nereden haberim oluyor değil mi? aklınıza bu soru geldi.. saflığıma geldi işte atlamışım özür dilerim..
sözlükteki gerzekleri öğrenmemize yarayan başbakan eşidir, dünyada giyim konusunda bu kadar eleştirilen nadir insan vardır, hele ki başörtüsü ile.

Sadece başındaki örtüye göre yargılanır, kendisi dünya'nın en bilgili, en akıllı, en süperbişisi olsa dahi başindaki örtü hep ona dezavantaj olacaktır, çünkü türkiye'nin başbakanının eşine başörtüsü yakışmazmış.(!)
kendisini begenmeyenler için ;
(bkz: rahsan ecevit affı)
illa dekolte isteyenler için ;
(bkz: beyin dekoltesi)
marka giyinen bir ülker eski bayiinin eşi. başbakan eşi demek saçma ve gülünç. kültürel olarak bizi temsil ediyor olması utanç verici.
15 yaşındayken ağabeyinin isteği ile başını örtmüş, başlarda birkaç gün ağlayıp intihar etmek istediğini söylemişse de sonradan yaptığının ne kadar gerekli olduğunu kavrayabilmiş, türkiyemizin şu anki first lady'si...
israrla yanlış anlaşılmaya devam edilen, ve bu bağlamda subjektif beyinlerce bir türlü anlaşılamayacak konu.
Efendiler bizim (en azından benim) karşı olduğum nokta, riyakarlığı, ikiyüzlülüğü. Hadi öyle bilgi vermeden yorum yapmak yerine bir bilgi daha vereyim belki daha kolay anlarsınız:

şimdi efendim, pek dindar emine hanımefendinin terzilerine verdiği bir demeç var, 'bana diktiğiniz veya benim aldığım bir elbiseyi anında satıştan kaldıracaksınız ve benim giydiklerimi benden başkası giymeyecek' diyor.

bir de efendimizin bir hadis-i şerifi var: kendisi için istediğini din kardeşi için astemeyen bizden değildir' diye buyurur. (buhari ve ibn-meyc'de bulabilirsiniz)

Alın siz karşılaştırın artık!! Ya biraz objektif olun artık ya! Nalıncı keseri gibi yontmayın kendinize!

Açın öğrenin dini, okuyun, görün herşeyden önce yaşayın ondan sıonra yorumlar girin!
ahmet necdet sezer ve karısı tarafından dışlanan kişi. bize ne kadar normal görünse de, bu dışlanma durumunun aslında ne kadar acı bişi olduğunu anlayabiliriz. rüküşlüğün doruğunda gezinen, diğer ülkelerin devlet adamlarının eşleri yanında saçımı başımı yolmamı sağlayan insan. gençliğinde kapanmamak için çok direnmiş, sooradan yelkenleri suya indirmiş ve o günden beri türbanın en önde giden savaşçısı olmuştur.
yüzde 99.999 müzlüman olan bir ülkenin halkını temsilen gayet şık giyinimli sayın başbakanımız recep tayyip erdoğan beyefendinin güzide eşi.
ans*'in hanımı ismi aklıma gelmiyor ama şekil itibari ile 70 yılların modasında giyim tarzı ile aklımda kalmış. neyse işte. ona nazaran daha modern giyinen başbakanımızın eşi.
hanımefendiliği ile halkın büyük bir kısmın sevdiği sempatik bayan.
herkesin gıpta ile baktığı başbakanımızın hanımı.
başını örtsün. bize ne. sorun o baş örtüsünü siyasallaştırdığında başlar.