bugün

ilke sahibi, cumhuriyetin savunucusu. 30 yıldır o koltuğu hak edip oturan tek kişi.
cumhurbaşkanılığı koltuğu 2 numara büyük gelen şahsiyet .
kendisi ülkede bazılarının beceremediği muhalefet işlemini gerçekleştirmektedir.
hafiften japona benzeyen, akıllı, şirin cumhurbaşkanımız. rte cumhurbaşkanı olursa(allah korusun) mumla arayacağımız insan.
cumhuriyet tarihinde hiçbir gayret göstermeden cumhurbaşkanı olmayı başarmış tek şahsiyet. bu memleketin cumhurbaşkanları ya savaş kazanarak, ya ihtilal yaparak, ya da halkın desteğini alarak cumhurbaşkanı olmuştu.

ayrıca tarafsız olmayı birtürlü başaramamıştır sayın cumhurbaşkanı. hep bir muhalefet yapma çabasında görmüşüzdür kendisini.

özellikle aihm'in türban ile ilgili kararında bu iş hukuken bitmiştir diye son noktayı koymayı bilmiştir. ancak bu karardan 15 gün önce aynı aihm'în apo yu tekrar yargılayın kararına hiç ses çıkarmamıştır. şimdi sormak lazım cumhur'un başıyım diyen bu insana mesele türban olduğu zaman saat geçirmeden aihm'in kararına sarılıyorsun da neden açık yüreklilik gösterip de apo'yu da tekrar yargılamalıyız diyemiyorsun. kararı veren aynı aihm değil mi? yoksa sen birilerinden korkup, birilerini sahipsiz mi sanıyorsun???
kısa boyuna ragmen türkiyenin ileri atılması için büyük çabalar saf eden sevgili CUMHURBAŞKANIMIZ...
normal görev süresinin dolmasina yaklasik bir yil kalan, türkiye cumhuriyeti'nin gelmis gecmis en sessiz cumhurbaskani.
saglam karakterli yapısı ile özaldan sonra en yenilikci ve dengeleyici lider..
yakın tarihte başımıza geçen cumhurbaşkanlarına oranla * * son derece apolitik ve popülist yaklaşımlardan uzak cumhurbaşkanıdır. gördüğümüz kadrıyla alçakgönüllü ve sakindir.
sessiz , yorumsuz , bulundugu mevkinin gücünü hissetmeyen, hissettiremeyen , ilerde çok hatırlanmayacak insan.
laiklik, din ve vicdan hürriyetine indirgenemez diyerek inanılmaz bir kavram kargaşası yaratan kişi. zira modern demokrasiler laikliği din ve vicdan hürriyetine çıkartmaya çalışmaktadırlar. yani birey değerlidir ve tercihleri korunmalıdır. kendileri dünyada bu işler nasıl oluyor diye merak edip, abd yüksek mahkemesinin bu tür kararlarını* okursa eğilimin ne yönde olduğunu görecektir.
ciddi insandır, ciddi olsundur, herkes onun gibi olsundur.
siyasete atılması durumunda alacağı oyu görenlerin işte sen bu insanları ancak bu kadar hak etmişsin diyecekleri halkın içinden gelmeyen insan.
laik düzenin bir numaralı güvencesi.
yapılan anketlerin tamamında halen türk silahlı kuvvetlerden sonra ikinci en güvenilir kişi ünvanı olan mükemmel kişilik..
Veto etmekten başka bir fonksiyonu olmayan negatif ve somurtkan kişilik.Çifte standart içeren uygulamalarıyla tepki çeken ve "daha önce neden bu kanunları uygulamadın?" sorusunu kendisine sormak istediğimiz kişi.islam'a karşı alejisi var galiba.
türkiye cumhuriyetine yakışan bir cumhurbaşkanı.
cumhur başkanlığı makamının orayı da gezelim burayı da yeri olmadığını bize öğreten , hukuk konusundaki deneyimleri ve bilgileri dolayısıyla yaptıkları konusunda zerre şüphe duymadığım , mütevazi hayat tarzı ve anlayışı dolayısıyla gönlümüze taht kuran bu adam giderse nice olur halimiz dediğim kişidir .
vetometre..hiçbir yasayı onaylamayacağına yemin ettiğini düşündüğüm cumhurbaşkanıdır..ayrıca afyonkarahisarlıdır kendisi
makamına gelir gelmez süleyman demirel in aldığı devletten beleşe maaş alan bir ton gereksiz akrabasını köşkten çıkaran süper dürüst insan.

türkiye de cumhurbaşkanlığı makamının veto etmekten başka bir işlevi olmadığından sadece veto edebilmektedir yasaları...en kısa zamanda gönderenleri de veto etmesini bekliyoruz.

ayrıca koltuk için istekte bulunmadan oraya getirilerek bu ülkede iş yaparakta biryerlere gelinebileceğini göstermiştir.o denli dürüsttür ki kendisini oraya getirenlere de karşı çıkmış,gerektiğinde suratlarına anayasayı çalmıştır.
laik türkiye cumhuriyetinin son cumhurbaşkanı..
kişinin ibadet özgürlüğü kısıtlanabilir gibi bir söz sarfedip rejimin bekası adına değerlerinizi ayaklar altına almaktan çekinmeyiz gibi ince bir tehdit savurup kaale alınmayan reisicumhur..

-bundan sonra ülkede namaz kılınmayacak,camiler yıkılacak..
-sebep??
-rejimi tehdit ediyor çünkü..

rejimi tabulaştıran bu insandan en kısa zamanda kurtulmak dileğiyle..
Çankaya Köşkün'e girdiği ilk günden bugüne kadar mütevazi tavrını hiç bozmayan,oğluna nikah töreni yaptığı gün köşkün elektirik faturasını kendi cebinden ödeyecek kadar namuslu,hiçbir aşırılığı olmayan,vatansever,kemalist ve insanın içine güven veren cumhurbaşkanımız.
bir daha bir daha seçilmesini istediğim. M.Kemal Ataturk'ten sonra en sevdiğim devlet büyüğüdür.
şeriat düzeni ile yönetilmek isteyen kişilerin en kısa zamanda kurtulmak istediği onurlu ve değerli bir şahsiyettir,cumhurbaşkanımızdır.
uzun zamandır beklenen adam. hakediyor.
üstünden akan insanlık sebebiyle üstünde insanlık kalmamış reisi cumhur. cumhur başkanımız.
özellikle ülkemizin geçirdiği bu dönemde çankaya da oturması Türkiye açısından büyük şans olan, atatürkçülüğü ilke edinmiş her fırsatta bu ülkenin laik ve demokratik rejime bağlı olmasının Türkiye Cumhuriyeti nin geleceği açısından çok önemli olduğunun önemle altını çizen mükemmel insan. * *
soyadı sezar olsa tam olacak dediğim cumhurbaşkanımız. adaletli ve nerde ne yapmasını iyi bilen halk adamı. o gidince yerini doldurmak zor olacak devlet büyüğümüz.
vazifesini ideolojik saplantılarına kurban eden şahıs.
vakit gazetesi tarafından sürekli hedef gösterilen onun da suikast'e kurban gitmesinden korktuğum gerçek bir devlet adamı. allah sana uzun ömürler versin. başkaları da bir yerlerini yesin.
atatürk'ten sonra en çok sevdiğim devlet adamıdır . son açıklamasında söylediği " laikliğin içini boşlatmaya çalışanlar var " sözü de ayrıca düşünülesi bir durum arz etmektedir.
mustafa kemal atatürk ten sonra bu ülkenin gördüğü en iyi cumhurbaşkanı.
bir çok insana göre Atatürk'ten sonra gelmiş en iyi cumhurbaşkanı.
yabancı dili malesef biraz zayıf olan cumhurbaşkanımız.
muhalefeti tek basına yapan cumhurbaskanı
(bkz: adam gibi adam)
bu ortamda turkiye cumhuriyeti laikliginin tek dayanaagı tek koruyucusu
Mezarda emeklilik yasasının iptali için anayasa mahkemesine başvuran türkiye cumhuriyetinin atatürk'ten sonra en halkçı cumhurbaşkanı.

ilgili haber için http://www.hurriyet.com.t...9&srid=3041&oid=1
Atatürk'ten sonra cumhurbaşkanlığı makamına en çok yakışan ve bulunduğu makamın hakkını veren kişi.Laikliğin güvencesi.
Atatürk 'ten sonra bu ülkenin başına gelmiş en iyi hadisedir bu kişi. evet bu kişi bir hadisedir. bir önceki hükümetin değişen siyasi yapının farkına varıp attığı bir adımdır, uyguladığı bir plandır ahmet necder sezer. düzgün insandır.
elleri öpülesi insan.
koltukta olduğu sürece türkiye cumhuriyeti devletinin ikinci bir iran olmasına asla izin vermeyecek olan kaliteli hukuk adamı. *
ahmet birgün necdet'in eşyasını izin almadan gizlice kullanmış.necdet de hemen bunu anlamış.ahmet "ya nerden anladı ki" demiş.ordan biri de "ahmet necdet sezer" demiş. * *
örnek gösterilmesi gereken,şu an siyasi kadrodaki "tek" adam.akp tarafından koltuğuna göz dikilen,iyi ki var olan insan.
biraz atatürk, biraz yaser arafat, biraz bekir çoşkun. orada olduğu sürece içim rahat olacak adam. temiz adam, dürüst adam, ülkesine ve insanlarına değer veren adam, adam gibi adam.
Cumhuriyetin daimi bekçisidir. Helal süt emmişinsandır.
Bu degerli insana sırf türban yüzünden komünist , solcu , dinsiz gibi yakıştırmalar yapılmıştır.
Fakat aziz nesin in dediği gibi Türk milletinin % 60 ı aptal , balık hafızalı oldugu için.Zamanında DSP lideri Bülent Ecevit e anayasa kitabını fırlattığını unutmuşlardır.
Bu değerli insan sırf iktidarın sırtını sıvazlamadı diye , yine iktidar tarafından topluma kötü gösterilmeye calışılmaktadır. Kötü gösterenleri arı soksun diyerek sözümü bitiriyorum.

(bkz: köpekler istedi diye atlar ölmez)
(bkz: gelen gideni aratır)
(bkz: türkiye laiktir laik kalacak)
Herşeyden evvel insani vasıflar taşıyan, egemenliğin asıl sahibinin kayıtsız ve koşulsuz Türk Ulusu olduğunu bilen, bireylerin hak ve hukukunu koruyan, olaylara ve dünyaya atatürk'çe bakan, atatürk'çe düşünen, atatürk'çe karar veren ve Yüce Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık yolunda emin adımlarla yürüyebilen örnek cumhurbaşkanı.
ya kaderin bir cilvesi ya da tanrı bile ülkemizin yobazların eline geçmesini istemiyor.olması gerektiği yerde ve zamandaki yüce insan.tam bir hukukcu.gerçek bir siyaset adamı ve örnek insan.makam aracı kırmızı ışıkta durduğu zaman,vatandaşların çiçeklerle karşısında selam durduğu zat.ne ismi gereksiz bazı siyasiler gibi vatandaşına "ananı al git burdan" diyor ne de hakkında açılmış sayısız yolsuzluk davası var.
dinci takımın hedefindeki adamdır aynı zamanda...
her tür uygulama ve davranışı inanılmaz kararında yapan kişi!yurtdışı gezileri olsun,açıklamaları olsun,görüşmeleri olsun dakik ve gerektiği gibidir.

en fazla veto kullanan***ve dolayısıyla işini en iyi yapan kişidir.ülkenin en para getiren kurumlarının üçe beşe elden çıkmasını veto ederek ne kadar para kurtardığı alacağı hayır dualarına vesiledir,eli öpülesidir,iş yapmadan televizyonları meşgul edip vırvır konuşmaz,anayasayı bilir ve uymayan yasaları pek bir güzel geri çevirir,hukuka uygun olmayan davranışları gerekirse anayasayı atarak eleştirmesini bilir*,kişisel duygularını işine karıştırmayaz,daha görev süresi dolmadan koltuğuyla ilgili açıklamalar yapacak kadar densiz kişilere kişisel ayarlar vermeyecek kadar üstün biridir.şu an memleketin başına gelebilecek en güzel şeydir.