bugün

ilke sahibi, cumhuriyetin savunucusu. 30 yıldır o koltuğu hak edip oturan tek kişi.
cumhurbaşkanılığı koltuğu 2 numara büyük gelen şahsiyet .
kendisi ülkede bazılarının beceremediği muhalefet işlemini gerçekleştirmektedir.
hafiften japona benzeyen, akıllı, şirin cumhurbaşkanımız. rte cumhurbaşkanı olursa(allah korusun) mumla arayacağımız insan.
cumhuriyet tarihinde hiçbir gayret göstermeden cumhurbaşkanı olmayı başarmış tek şahsiyet. bu memleketin cumhurbaşkanları ya savaş kazanarak, ya ihtilal yaparak, ya da halkın desteğini alarak cumhurbaşkanı olmuştu.

ayrıca tarafsız olmayı birtürlü başaramamıştır sayın cumhurbaşkanı. hep bir muhalefet yapma çabasında görmüşüzdür kendisini.

özellikle aihm'in türban ile ilgili kararında bu iş hukuken bitmiştir diye son noktayı koymayı bilmiştir. ancak bu karardan 15 gün önce aynı aihm'în apo yu tekrar yargılayın kararına hiç ses çıkarmamıştır. şimdi sormak lazım cumhur'un başıyım diyen bu insana mesele türban olduğu zaman saat geçirmeden aihm'in kararına sarılıyorsun da neden açık yüreklilik gösterip de apo'yu da tekrar yargılamalıyız diyemiyorsun. kararı veren aynı aihm değil mi? yoksa sen birilerinden korkup, birilerini sahipsiz mi sanıyorsun???
kısa boyuna ragmen türkiyenin ileri atılması için büyük çabalar saf eden sevgili CUMHURBAŞKANIMIZ...
normal görev süresinin dolmasina yaklasik bir yil kalan, türkiye cumhuriyeti'nin gelmis gecmis en sessiz cumhurbaskani.
saglam karakterli yapısı ile özaldan sonra en yenilikci ve dengeleyici lider..
yakın tarihte başımıza geçen cumhurbaşkanlarına oranla * * son derece apolitik ve popülist yaklaşımlardan uzak cumhurbaşkanıdır. gördüğümüz kadrıyla alçakgönüllü ve sakindir.
sessiz , yorumsuz , bulundugu mevkinin gücünü hissetmeyen, hissettiremeyen , ilerde çok hatırlanmayacak insan.
laiklik, din ve vicdan hürriyetine indirgenemez diyerek inanılmaz bir kavram kargaşası yaratan kişi. zira modern demokrasiler laikliği din ve vicdan hürriyetine çıkartmaya çalışmaktadırlar. yani birey değerlidir ve tercihleri korunmalıdır. kendileri dünyada bu işler nasıl oluyor diye merak edip, abd yüksek mahkemesinin bu tür kararlarını* okursa eğilimin ne yönde olduğunu görecektir.
ciddi insandır, ciddi olsundur, herkes onun gibi olsundur.
siyasete atılması durumunda alacağı oyu görenlerin işte sen bu insanları ancak bu kadar hak etmişsin diyecekleri halkın içinden gelmeyen insan.
laik düzenin bir numaralı güvencesi.
yapılan anketlerin tamamında halen türk silahlı kuvvetlerden sonra ikinci en güvenilir kişi ünvanı olan mükemmel kişilik..
Veto etmekten başka bir fonksiyonu olmayan negatif ve somurtkan kişilik.Çifte standart içeren uygulamalarıyla tepki çeken ve "daha önce neden bu kanunları uygulamadın?" sorusunu kendisine sormak istediğimiz kişi.islam'a karşı alejisi var galiba.
türkiye cumhuriyetine yakışan bir cumhurbaşkanı.
cumhur başkanlığı makamının orayı da gezelim burayı da yeri olmadığını bize öğreten , hukuk konusundaki deneyimleri ve bilgileri dolayısıyla yaptıkları konusunda zerre şüphe duymadığım , mütevazi hayat tarzı ve anlayışı dolayısıyla gönlümüze taht kuran bu adam giderse nice olur halimiz dediğim kişidir .
vetometre..hiçbir yasayı onaylamayacağına yemin ettiğini düşündüğüm cumhurbaşkanıdır..ayrıca afyonkarahisarlıdır kendisi
makamına gelir gelmez süleyman demirel in aldığı devletten beleşe maaş alan bir ton gereksiz akrabasını köşkten çıkaran süper dürüst insan.

türkiye de cumhurbaşkanlığı makamının veto etmekten başka bir işlevi olmadığından sadece veto edebilmektedir yasaları...en kısa zamanda gönderenleri de veto etmesini bekliyoruz.

ayrıca koltuk için istekte bulunmadan oraya getirilerek bu ülkede iş yaparakta biryerlere gelinebileceğini göstermiştir.o denli dürüsttür ki kendisini oraya getirenlere de karşı çıkmış,gerektiğinde suratlarına anayasayı çalmıştır.
laik türkiye cumhuriyetinin son cumhurbaşkanı..
kişinin ibadet özgürlüğü kısıtlanabilir gibi bir söz sarfedip rejimin bekası adına değerlerinizi ayaklar altına almaktan çekinmeyiz gibi ince bir tehdit savurup kaale alınmayan reisicumhur..

-bundan sonra ülkede namaz kılınmayacak,camiler yıkılacak..
-sebep??
-rejimi tehdit ediyor çünkü..

rejimi tabulaştıran bu insandan en kısa zamanda kurtulmak dileğiyle..
Çankaya Köşkün'e girdiği ilk günden bugüne kadar mütevazi tavrını hiç bozmayan,oğluna nikah töreni yaptığı gün köşkün elektirik faturasını kendi cebinden ödeyecek kadar namuslu,hiçbir aşırılığı olmayan,vatansever,kemalist ve insanın içine güven veren cumhurbaşkanımız.
bir daha bir daha seçilmesini istediğim. M.Kemal Ataturk'ten sonra en sevdiğim devlet büyüğüdür.
şeriat düzeni ile yönetilmek isteyen kişilerin en kısa zamanda kurtulmak istediği onurlu ve değerli bir şahsiyettir,cumhurbaşkanımızdır.