bugün

özellikle de ırak savaşı ile ilgili birbirinden iğrenç görüntülerin bulunabileceği site. girmeyiniz, girenleri uyarınız.
herkesin bakmaya cesaret edemediği site.
insanın sinirlerini yerle bir eden iğrenç ve korkunç site. Bence bu sitede gösterilen herhangi bir görüntüyü sonuna kadar izleyebilen bir insan suç işleme potansiyeline sahiptir.
o ortamdaki güzellikler ne yerde ne gökte
görünmez ölüm göze böyle başka yerlerde
rotten com dedik tuttuk el üstünde
ihanet ettin bize güncellenmedin rotten
seni bıraktık artık, zaten ezberledik
heyhat ölümün güncel hali burada, etten kemikten *
bakanların en az iki gün yemek yiyemediği site
Türk rehinelerin infaz görüntülerinin yayınlandığı iğrençlikler diyarı bir site.
artık kapatılan eski korku sitesi. girildiğinde http://www.liveleak.com diye bir site açılıyor.
bu site insanın duygularını körelten, dengesini bozan bir site.

2003 yılında şöyle bir diyalog sonucu karşılaşmıştım bu siteyle.

-merenptah bak xxx pc ye bir video yükledi, içinde çeçen bir adamı öldürüyorlar, izlemek ister misin?

(çocukluktan itibaren korku filmi izlemişlik var bünyede, çok da sıkı bir metal müzik dinleyicisiyim göreceğimin en fazla en feci korku filminde gördüğüm kadarı olabileceğini düşündüm. xxx şahsını da çok seviyorum o sıra)

-olur izlerim.
-sen blackçisin izlersin valla ben bile izleyemedim. dur sana açayım da gideyim ben. sonra silicem zaten.

"video yüklendi, açık bir arazi bir çeçen askeri. yakalamışlar adamla konuşuyorlar ve adam gururlu bir şekilde cevap veriyor. daha sonra adamın eline ateş ediyorlar, adamın tek eli parçalanıyor.(bu kısımda içim kalkmaya başladı ancak duramadım izliyorum) sonra görüntüler devam ediyor ve sonunda top oynanıyor(neyle olduğunu tahmin edersiniz)"

video bitti hemen arkasına ikincisi açıldı. en fazla 22 yaşlarında olan bir çocuğun tüm yalvarmalarına rağmen kurbanlık koyun muamelesi yapılmasını içeren bu videonun sonunu izleyemedim. kapattım videoları, bir kaç dakika yerimde oturdum tek bir şey bile düşünmeden. sigara yaktım, bulunduğum dükkanın kapısına çıktım, pasaja baktım. hala aklıma düşünecek bir şeyler gelmiyordu bunu farkettim. "ben ki çokça ölüm görmüş bir insanım." videoyu açan kişi geldi, nasıl bulduğumu sordu. toparlandım, pek hoşuma gitmediğini anlatabilmek için, yere bakmam gerekti.

o an çok sevdiğim xxx arkadaşım artık bir daha ayakkabımın bile tozunu almayacak kadar değer verebildiğim bir adam haline dönüştü. xxx geldi, muhabbeti açtı, çok süper bir şey yapmış gibi anlatıyordu ama ortamda bulunan 18-50 yaş arası 5 kişi de görüntülerden nefret etmişti. o an büyük ihtimalle kendisine acıyarak bakıyorduk hepimiz. şöyle gerzek bir cümle kurdu;

-ahahaah abi ben bunları izliyorum, bir de arkasına ilhan irem den anlasana dinliyorum hiç etkilemiyor ahahaha.
"hala çok sevdiğim ve saygı duyduğum birisi tam olarak boka bakar gibi bakarak"

-anlıyor musun bari?

dedi. ve verilebilecek en büyük ayarı verdi. daha sonra yaklaşık olarak bir hafta boyunca mide bulantısı yaşadım. var olan ilişkimi bitirdim, bildiğin, gördüğün salaklaştım tam anlamıyla. bir canlının çaresizliği, bu çaresizliğinden zevk alınması, son kez bir umutla kurtulmaya çalışmak, derdini anlatmaya çalışmak, buna rağmen canlı olmasının verdiği yaşam hakkının elinden öylece alınması, geride kalanlar, yaşayacağı şeyler... insan hayvan farketmiyor bu. en kötüsü, bunun yayınlanması, bu yayının üzerinden para kazanılması, iş sektörü oluşması, talebin olduğunu bilmek, insanları nasıl tahlil edeceğini bilememek ve kime olduğu bilinmeyen saf bir nefret duygusu. insan şöyle düşünüyor sırayla; "bunu niye yayınlıyolar ki->talep var->hangi ne idüğü belirsiz buna talep gösterir->bunlardan bir tane de/belki daha çok benim arkadaşım var->yayınlanmasa bu olmamış mı sayılacak ki->olmuş olması, herkesin görmesini gerektirmez->ya görmeseydim, ya hiç bilmeseydim de ortamlarda atıp tutsaydım ölüm üzerine, cinayet işlemiş birinin müziğinden çok cinayet işlemesini sevseydim....vs"

hala anlayamadığım kısım, devletler halklarının sağlığı için savaşırken, yayın özgürlüğü, fikir özgürlüğü, ifade özgürlüğü derken bunun yapılması. çünkü bu yayın özgürlüğü içine sığacak bir şey değil. bu, insanların insani duygularını yok eden bir tavır. bu, insanları kendinden şüphe ettirecek, kalıbından çıkaracak, ve başka canlıların acısını görme zevki oluşturacak bir durum. benzeri olan saddamın idam görüntüleriydi. kim bilir daha ne kadar göreceğiz bilinmiyor. ancak ogrish com ve benzeri bütün siteler, yayını durdurulması gereken, özendiricilikten dolayı adminlerine, izleyenlerine caydırıcı cezalar verilmesi gereken internet adresleri.

izleyeni de uzak dursun, izleteni de, teşvik edeni de. hepsi gözümde birdir.
bir rusun çeçenler tarafından boğazının her ayrıntısıyla kesilmesi vardır ki o kurban öyle bir bağırır öyle bir genzinden koyun kesimi gibi bir ses çıkarki o görüntüyü senelerce tekrar görmek istemezsiniz. insan hayatı bu kadar mı? bir hayvan gibi kesilip atılacak bir metamıdır? o rus neler yaşamıştı? neler görmüştü? ailesi ne durumda olurdu acaba bu görüntüleri görseler? hep bu soruları kendime sordum ve lanet ettim bu kadar cani insanlara.
(bkz: rotten)
bir gece kafayı cizerek sabaha kadar takıldığım , akabinde ise rüyamda "ırakta kolu kesilmek istenen fakat sokak sokak peşimdeki canilerden kacan" birisi olarak, yataktan zıplımama sebebiyet veren site olmuştur bu. hala bilgisayarımda o iğrenç görüntülerinden bazıları durur, birisinin midesini bulandırmak istediğimde, tıklar izletirim.
türk versiyonu da çıkmıştır.

--spoiler--
http://www.ogrish.biz
--spoiler--
2003 yıllarda kuzenimin internet cafesinde otururken; toplanmış bir grup gördüm bir bilgisayarın başında, ben de hemen; "ne var acaba gidip bakayım" dedim; bakmaz olaydım, el kaide terör örgütünün kamplarındaki esirlerine nasıl işkence yaptığını izliyorlar... ama nasıl işkence bi' bilseniz; "Esirin önce dilini çıkartıyolar sonra dilini tutup neşter ile cart diye 1 saniyede kesiyolar. Diğer esirin de, bi' kolunu sağ arabaya, bi' kolunu da sol arabaya bağlıyolar; arabalar gaza köklüyolar adamın kolları kopuyo. vs böyle psikopat üstü videolarla tanışmış oldum bu iğrenç ötesi site ile. Aklımdan hala gitmiyor aradan 5 yıl geçmiş olsa bile...
gerçekten bu site insanın * psikolojisini bozabilir.

(bkz: gereksiz siteler)
girişte "18 yaşında değilim" linkini tıkladığınızda "http://www.mavikumsal.net/forum/"a yönlendiren sitedir.

düzeltme: "dostum, link ölü!"ymüş.
insanî duygularınızın neler olduğunu hatırladığınız sitedir. üzülmekle kalmaz sürekli kendinizi o insanların yerine koyar, kahrolursunuz. iyisi mi ne girin ne de girilmesine göz yumun, zira hiç birşey filmlerdeki gibi olmuyor!
uzun bir zaman önce kapatılan site.
site bizim ergenligimize denk geldiginden oturdum, usenmedim, kos kos izledim hic te bisey hissetmedim.

yillar sonra bir ramazan gunu omer muhtar diye bir film izledim ki insanlara yaptigi etkiyi bana o filmin acilisi yapti. cidden vahsetti bu.
insanlarin uzerinden tanklarin gectigini gordum.

diyecegim o ki 2 tane salagin intihar etmesi bana hic etki etmedi, ama israil gibi, amerika gibi ulkelerden birinin, o donemin italyasinin bana yaptigi etki 2 tane caniyi de bastirdi.

o gun italyan olan aslimdan cok fena nefret ettim.

gelmek istedigim yer, insanlarin ufak psikopatliklari ya da 1-2 gomlek buyukleri onlarin hayatini degistirir. ama bazi psikopatlarin isleri butun insanligi rahatsiz eder.

ogrishi dusununce kusmak aklima bile gelmiyor, bogazi kesilen herifi de. o sitedeki herkes kendi kaderini bir sekilde kendisi belirledi.

ama fakir bir okulun icinde ustune bomba yagan kimse kendi kaderini kendi secmedi. filistinli olmakta bir secim degildi. libyali olmakta.

vatan aski icin israil gibi, amerika gibi ulkelerden birinin kursunuyla olmus gencecik bir turk olmakta.

insanlik keske ufak psikopatlar yerine buyuk psikopatlarin icabina bakabilse.

saron gibi, bush gibi.
insanı utanduran rezil miğde bulandıran bir site.
Bir zamanlar Amerika'dan yayın yapan site.
Genelde Irak'taki insanlık vahşetleri gözler önünne serilir.
Amaç işkence tarikatı olan CIA terörizme karşı göz dağı vermek istemektedir.
Asıl amacı göz dağı vermek olan her türlü pisliği barındıran insanın ruhsal fonksiyonlarını yerle bir eden site.
zamanında gece gündüz takip ettiğim siteydi. sonradan nedense takılmayı bıraktım.

zevkli videolar vardı.

ayrıca bi ara bu sitede mi hatırlamam, çeçenlerin kafa kesme videoları vardı dehşet mükemmeldi. böyle rusların kafasını yarım kesiyorlar, kafa geriye gidiyor kan fışkırıyor. lavuk ölmüyor kıvranıyor. o sırada diğerleri götüm götüm halde kıvranıyorlar. kimisine kaçabilirsin diyorlar 3 saniye tanıyorlar, 3 saniye sonra yaralayıp getiriyorlar kafasını kesiyorlar. güzel videolar vardı velhasıl. izlemesi gerek her insanın.
kurup huzur içinde yaşadığımız ülkemiz ile gurur duymamızı sağlayan sitedir.

bu sitedeki videoları izledikten sonra birlikte yaşadığım ülke insanımı daha çok sever oldum.
rutten ve ogrish kesinlikle tıklanması gereken siteler.
bilardo masasında kesik baş gördüğüm site. ne değişik cinayet fantezileri var arkadaş.
çok önceleri sapığın birinin tavsiyesiyle girdiğim, sonradan bir daha girmeye cesaret edemediğim insanlığın bittiği noktada konuşlanmış site.

bi kızcağız arabanın lastiği ile davlumbazı arasına fena bir halde sıkışmış ve bunun da fotoğrafını çekip yayınlamışlar. hatırladıkça kahroluyorum.

kapatılmış, iyi de olmuş.
allah belasını versin sitesidir. eskiden giyotin.net vardı, burası oradan betermiş.