bugün

Dökülme ve hatta ileri boyutlarda saç seyrelme olayından çok çektim. Bizde bir de genetik bir durum var bundan sebep daha da korkar oldum. Lise zamanlarımda senede 2 kere falan belli dönemlerde yoğun dökülmeler yaşardım. Gitmediğim hangi doktor kaldı, kullanmadığım hangi bitkisel yağlar kaldı hatırlamıyorum. Duyduğum her şeyi belki bir çözüm olur diye kullanırdım. Ama sonucunda yine aynı dökülme senaryosu ile karşılaşırdım. Gerçi benim kan ve demir değerlerimde de sorunlar vardı. Onlarında dökülmeye sebep olabileceği söylenmişti. Neyse önce ben uzun tedavilerle demir ve kan değerlerimi normale getirdim sonrasında saçlarıma dışarıdan bakımlara başladım. Hindistancevizi yağları kullandım haftada 2 gün, sarımsak yağları sürdüm daha bir sürü şey. Nutraxin biotin takviyesi kullandım. Bunları bir dönem yaptıktan sonra saçlarım toparladı. Şimdi sadece bitkisel içerikli şampuan kullanıyorum ve arada saçlarıma maske yapıyorum. Doğru şampuan seçimi bir süre sonrasında tek başına yeterli olabiliyor arkadaşlar.
Birçok kişi saç problemi ile ilgili ürünler hakkında yazmış ama ben bu markanın cilt bakım takviyesini kullandım. Gold Collagen diye bir takviye ilaç. Cildi kuru ve biraz lekeli bir insanım. Bir çok maske, krem vs kullandım ama beyaz tenli olduğum için birçoğu alerji yaptı, cildimi tahriş etti. Bende çözümü dışarıdan değil içeriden takviye almakta buldum. Yaklaşık bir buçuk aydır kullanıyorum ve herhangi bir yan etkisini görmedim. Cildim normal görünümüne kavuşsun ve biraz canlılık kazansın istiyorum. Çünkü aynaya baktığımda ilk gördüğüm cilt bozukluklarım oluyor ve bu durum beni üzüyor neyse bir çözüm yolu buldum en azından, şimdi bekleyip sonuçları görme zamanı.
mevsim geçişlerinin etkisi midir yoksa bende ki yılların yorgunluğu mudur biliyorum ama son zamanlarda yataktan çıkasım gelmiyor. Her sabah işe geç kalmaya devam edersem, yatmak için bol bol vaktim olacak bu gidişle o da ayrı 

neyse benim bu halimi gören ve kendiliğinden düzeleceği ümidini kesen kız arkadaşım bana bu markanın BigEnergy diye bir takviyesini almış. kız da haklı sinemaya gidelim mi diyor yorgunum diyorum, akşam yemeğe gidelim diyor amaaan evde yeriz boşver falan diyorum. En sonunda tak demiş herhalde elinde vitaminle geldi. ilişkimi kurtarmak için tek kurtuluşum sözlük,anlıyor musun.

kaybettiğim gençlik enerjimi arıyooruuummm. umarım çabuk gelir.
ben spora yeni başladım. daha yeni olduğum için de zaman zaman kas ve eklem ağrıları çekiyorum. spor hocam bana bu konuda glukozamin takviyesi alabileceğimi söyledi. anlamadım tabii ki ne dediğini * ben spora başlamaya karar verdikten 1 sene sonra gelmişim bana kullandığı terimlere bak, daha yeniyiz buralarda hocam. neyse araştırdım iyi bir şeymiş. hatta güvendiğim markanın da böyle bir takviyesi varmış. daha önce biotin takviyesi için de Nutraxin markasını kullanmıştım. bu konularda marka güveni önemli bence. aldık bakalım etkisini görecek miyiz ? daha yeni başladım spora bırakmak istemiyorum ya.
reklamlar...
Kas ağrılarıma çözüm getiren bir marka kendisi. Geçenlerde spor hocamın tavsiyesi üzerine Nutraxin Artroflex jel aldım. Spor esnasında oluşan sakatlıklarıma çok iyi geldi. Ağır spor sonrası gelen o kas ağrıları var ya sizi bir süre dünyadan koparıyor. Ne yatmakla geçiyor, ne de dolaşmakla. Ne uyutuyor ne de oturtuyor. Yeterki bu ağrılar geçsin, ne gerekiyorsa yaparım moduna giriyosunuz. Hatta ben böyle devam ederse sporu bırakırım, böyle ızdırap mı olur diyordum. Neyse ki kendimi son anda bu düşünceden kurtardım. Şimdi hem sporum hem de ağrılarım ile barışık bir insanım. Bu arada bazı profesyonel sporcularda Artroflex kullanımına başlamış. Mesela geçenlerde Avatar Atakan paylaşmıştı. Çünkü gerçekten sporu hakkıyla yapıyorsanız bazı takviyeleri almak zorundasınız.
Bu aralar herkeste bir kolajen takviyesi modasıdır gidiyor. Kimi yurt dışlarından getirtiyor, kimi ise yana yana buralarda arıyor. Önemli olan bu tarz ürünleri güvendiğin ve bildiğin markalardan temin etmek. Yani en azından ben öyle düşünüyorum ve yapıyorum. Nutarxin Collagen’i de güvendiğim
birkaç kişiden duydum. Hatta yakın zamanda Çağla Şikel’de paylaşım sağlamış. Hemen “onlar reklam,
bunlara inanan kaldı mı” diye üzerime çullanmayın. Bizde bişeler araştırıyoruz, bir paylaşım ile tav
olmuyoruz. Aldık bakalım, deneyip görelim. Daha önceden kullanan arkadaşların yorumlarına da
açığım.
Spor sonrası oluşan eklem ve kas ağrıları için yeni keşfettiğim Artroflex kreminin üretici markası kendisi. Daha önce markanın bir ürününü kullandın mı derseniz, hayır. Ama bu üründen oldukça memnunum. Ağrılarımdan oluşan şikayetlerim artınca spor hocam önerdi. Bu ürünü önerdiği güne şükürler olsun diyorum. Gece uyutmayan o ağrılarım artık yok ve resmenrahat uyumanın keyfine vardım. Birkaç profesyonel sporcunun kullandığını da görünce içim rahatladı. Önce spor sonrasında Artroflex. Mükemmel bir ikili oldular.
Bu markayı spor hocam sayesinde keşfettim. Aylarca kendimi “spora ihtiyacın yok” diyerek kandırdıktan sonra gerçeklerle yüzleşip spor salonuna kayıt oldum. ilk zamanlar aşırı bir ağrı çekiyordum. Bu ağrılarımı 25 yaşında ilk defa sporla karşılaşan vücudumun, hamlamış olmasına bağlasam da daha fazla dayanamayarak nutraxin artroflex takviyesine başladım. Böylece ağrılardan kurtularak daha yoğun spor yapabiliyorum ve istediğim görüntüye daha kısa sürede ulaşmayı hedefliyorum. Umarım bu azim ve kararlılığım seneye yaza kadar sürer. Çünkü birkaç aya bırakırsam yaza yine göbekli gireceğimin habercisidir.
Bu markayı spor hocam sayesinde keşfettim. Aylarca kendimi “spora ihtiyacın yok” diyerek kandırdıktan sonra gerçeklerle yüzleşip spor salonuna kayıt oldum. ilk zamanlar aşırı bir ağrı çekiyordum. Bu ağrılarımı 25 yaşında ilk defa sporla karşılaşan vücudumun, hamlamış olmasına bağlasam da daha fazla dayanamayarak nutraxin artroflex takviyesine başladım. Böylece ağrılardan kurtularak daha yoğun spor yapabiliyorum ve istediğim görüntüye daha kısa sürede ulaşmayı hedefliyorum. Umarım bu azim ve kararlılığım seneye yaza kadar sürer. Çünkü birkaç aya bırakırsam yaza yine göbekli gireceğimin habercisidir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.