bugün

entry'ler (20)

minoksidil

Saç dökülmelerini önlemede kullanılan ve FDA onaylı etken bir madde. Bu madde sayesinde saç köklerinde daralan kan damarlarını genişletiyor ve besliniyor. Uyarılan saç kökleri canlanarak yeni saç üretimine geçiyor. Yani yeni bir saç kökü oluşturmak yerine mevcut zayıflamış kökleri iyileştirerek saçlarımızı geri kazanmamızı sağlıyor. Piyasada bu ürünü barındıran birkaç saç spreyi bulunuyor. Özellikle erkek tipi saç dökülmelerinde tavsiye edilen ve %5 oranında minoksidil içeren markalar mevcut. Ben bu etken maddeyi araştırırken Bioxinin markası ile karşılaştım. Bu marka zaten saç dökülmesi üzerine çalışmalar yapan Bioxcin güvencesi ile piyasaya sunulmuş. Bu tarz ürünlerde güven ve tecrübe oldukça önemli. Eğer erkek tip saç dökülmesi yaşıyorsanız saç ekiminden önce son aşamada bu ürünü deneyimleyebilirsiniz.

nutraxin

Bu aralar herkeste bir kolajen takviyesi modasıdır gidiyor. Kimi yurt dışlarından getirtiyor, kimi ise yana yana buralarda arıyor. Önemli olan bu tarz ürünleri güvendiğin ve bildiğin markalardan temin etmek. Yani en azından ben öyle düşünüyorum ve yapıyorum. Nutarxin Collagen’i de güvendiğim
birkaç kişiden duydum. Hatta yakın zamanda Çağla Şikel’de paylaşım sağlamış. Hemen “onlar reklam,
bunlara inanan kaldı mı” diye üzerime çullanmayın. Bizde bişeler araştırıyoruz, bir paylaşım ile tav
olmuyoruz. Aldık bakalım, deneyip görelim. Daha önceden kullanan arkadaşların yorumlarına da
açığım.

minoxil

Saç dökülmem ve beraberinde açılmalarım başladı. Minoxil önerini birkaç kişiden duydum. Ama o kadar arada kaldım ki. Ürünü kullanıp oldukça memnun kalan bir kesim olduğu gibi kullandıktan sonra saç dökülmesi noktasında şikayeti artan bir kesimde bulunuyor. Ürün içeriğine baktığımda minoksidil etken maddesi barındırıyor ve bu madde yurtdışında da saç dökülmelerinde fazlaca kullanılıyor. Fakat birkaç aylık kullanım sonucunda daha fazla dökülen saçlar ile karşılaşmak istemiyorum. Onun haricinde kalıcı bir çözüm arıyorum. Bu arada bu ürünü araştırırken benzer bir başka ürün ile karşılaştım. Bioxinin Minoksidil adındaki bu üründe içerik olarak aynı. ikisinden birini kullanan varsa bana yol gösterirse sevinirim.

karaköy blueroof

Bölgede yeni açılmış bir restaurant. Otantik bir havası ve rahatsız etmeyen bir personele sahip, civardaki elit bölgeler listeme ekledim. Tavsiye ederim.

bioxcin

Saç dökülmesi, ortak dertlerin arasında bir numaraya yerleşebilecek bir sorun bence. Hepimiz hayatımızın belirli dönemlerinde bazen stresten bazen mevsim değişikliğinden veya bazen de genetik tahlilsizlikten dolayı dökülme problemleri yaşıyoruz. Fakat günümüzde saç dökülmesine çözüm bulmak eskisi kadar zor değil. O kadar çok tedavi yöntemi ve yan ürünler çıkartılıyor ki, saçlarınız dökülmeye utanıyor. Fakat bu önünüze gelen şampuan veya yan ürünleri kullanın nasıl olsa saçlarınıza etki eder demek değildir. Saçlarımıza kullandığımız her ürüne özenle yaklaşmalı ve bilinçli davranmalıyız. Saç tipimizi tanıyarak ve dökülme problemimizin temelini bulursak ancak kalıcı çözümler getirebiliriz. Geçici çözümlerin hiçbir bizleri mutlu etmeyeceği gibi bir süre sonra aynı döngüye tekrar sokacaktır.
Şayet ben bunu geçmiş hayatımda yakından yaşadım. Bir dönem yoğun dökülme sonrası bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bir kozmatik alt tabanlı şampuana başladım. Hiçbir etkisini görmediğim gibi birde tedavi sürecini anlamsız bir şekilde uzattım. Sonrasında ise daha bilinçli bir tercihte bulunarak ve araştırmalar yaparak Bioxcin şampuan ile karşılaştım. ilk başlarda Forte serisini kullanırken saç dökülmelerimin hafiflemesi ile yeni gözdem olan Siyah sarımsaklı şampuana geçiş yaptım. Uzun zamandır kullanıyorum ve sonuçlarından oldukça memnunum. Demek istediğim aslında tam olarak bu. Saçlarınızı tanırsanız ve bilinçli tercihlerde bulunursanız meyvelerini mutlaka alıyorsunuz. Ve hem siz hemde saçlarınız mutlu mesut oluyorsunuz.

saç dökülmesi

“Döküleceği varsa dökülür” mantığını gerçekten anlamıyorum. O zaman bitkilere ya da bebeklere bakmakla falan uğraşamayalım ne de olsa büyüyeceği varsa büyür. Güzel sonuçlar emeksiz olmaz arkadaşlar. ister bitki olsun ister saç, eğer gerekli vitamin ve besinlerini sağlamazsanız –genetik olarak şanslı insanlardan değilseniz- bir zaman sonra elinizdekini de kaybettiğinizi görürsünüz. Özellikle saç gibi nankör yapılar bakımı bıraktığınız an sizleri üzmeye başlar. Demek istediğim haftada 2 gün saatlerce bakımınıza ayırın değil. Doğru ürünleri tercih ettiğinizde az ve öz bakımın rahatlığına erişiyorsunuz. Ben şampuan olarak bitkisel bir ürün kullanıyorum (bioxcin genessis) ve bir de saçlarıma iyi gelecek ve yumuşatacak bir bakım yağı ile bakımımı tamamlıyorum. Bazen de saçlarımın ihtiyacına göre haftalık maskeler yapıyorum. Tüm bakımım bundan ibaret ve saç dökülmesi gibi bir sorun hayatımda yok. Bu tercih ettiğim ürünlerin doğru seçilmiş olmasından kaynaklandığı gibi benim saçlarımı iyi tanıyor olmamdan da kaynaklanıyor. Öncelikli olarak saçlarınızı tanımanızı tavsiye ederim. Çünkü yanlış ürün yanlış sonuçlar doğurur...

riddim

Kendini restore etmiş ve gayet güzel ve seviyeli bir club. En azından 2. sınıf dj performansları yok. Gidilebilir...

diamond hair

Eylül Öztürk’ten duyupta başladığım bir ürün oldu kendileri… Fena değil ama gerçi kullandıklarım arasında etkilisi buydu sanırım. Çünkü eczaneden saç testi yaptırdığımda zaten genetik bir sıkıntı olduğu belli, kolay uzamıyor ama en azından şampuan seçimleri doğru yaparak sonuç alma derdindeyim. Benim kafamda saç çıkaran, çölde kaktüs çıkarır… Güzel şampuandır, ekstra kürler ile desteklerseniz daha iyi sonuç alırsınız…

15 temmuz

Allah şehitlerimize rahmet, yakınlarına bu acı günde sabır dilerim. Ruhları şad olsun. Bu vatan evlatları onları asla unutmayacaktır. Dilerim ülkemizde bir daha böyle bir başkaldırı gerçekleşmez... Bu bir bayram değildir, yas günüdür, anma günüdür. Lütfen "TSK" küçük düşürücü fotoğraflar paylaşanları şikayet edelim. Darbecilerle, askerleri ayırt etmeyi bilelim. Ömer halis demir'de bir askerdi, bunu unutmayalım... 15 temmuz gecesi günün anlam ve önemine istinaden o gece tüm sevenlerine "sokağa çıkın" çağrısı yapan sedat peker dün kendi adına bestelenmiş bir şarkı yayınlamış, bence gayet güzel olmuş. Seven vardır sevmeyen vardır. Fakat toplumdaki her kanaat önderi, milli günlerimizde ve dayanışma günlerine bence katkısı olmalıdır... https://www.youtube.com/watch?v=Mwy23ZKIYCU

ingilizce fransızca arapça farsça bilmek

ingilizce, fransızca, arapça, farsça bilmek. Fakat Türkçe bilmemek. Söyleyeceklerim bu kadar.

bu şubat ayı için bişeyler yapamaz mıyız

Temmuz ve hazirandan birer gün alıp bu haksızlığa son vermek elbette mümkündür. Asıl sorgulamamız gereken şey: ''Şubat bunu hak edecek ne yaptı?'' olmalıdır.

bu şubat ayı için bişeyler yapamaz mıyız

Temmuz ve hazirandan birer gün alıp bu haksızlığa son vermek elbette mümkündür. Asıl sorgulamamız gereken şey: ''Şubat bunu hak edecek ne yaptı?'' olmalıdır.

kızlara söylenmemesi gereken sözler

Haydi sevgilim bugün alışverişe çıkalım, oradan da seni kuaföre bırakırım. Akşam da romantik bir akşam yemeği yeriz. Ne dersin?

Siz sözünüzü tamamladığınızda sevgiliniz bayılıp düşebilir. Şayet yumuşak bir zeminde değilseniz başını bir yere vurması işten bile değildir.

erkeklere söylenmeyecek sözler

Hayatım biliyorum Fenerbahçe'nin maçı var. Ancak annemler yemeğe gelecek ve babam futboldan hiç hoşlanmıyor, biliyorsun.
Fanatik bir kocaya söylenmemesi gerekir. Ne yapayım ismimeful babama gelme diyemem ya. diye başlar boşa beni de kurtul o zaman. Babamı istemeyen beni de istemiyor demektir diyerek krize döner. Boşanmaya kadar yolu vardır.

bir at olsaydın adın ne olurdu

prosopometamorfopsi olurdu. Spikerlerin korkulu rüyası prosopometamorfopsi... Sağ kulvardan geliyor.. prosolopatoloji geliyor...

yasak olan her şey güzeldir

yasak olan her şey güzeldir* goy goyu bitmediği sürece bu ülkede taciz tecavüz bitmeyecek! azalarak bitsin..

hayat felsefesi yapılacak şarkı sözleri

aşk bu kızılötesi yaralı müzesi hareket edemem.* felsefe mi arıyorsun kamooon!!

ağır roman

Alem göt olmuş ustaa* repliği ile hayatıma yer etmiş kitaptır. filmi ayrı kitabı ayrı keyiflidir.

galatasaray nasıl kurtulur

Bi varil benzin alıp yönetimi antrenör ve futbolcular ile yakarsanız camia temizlenmiş olur.

milliyetçi oldum şimdi ne yapmalıyım

Çinli diye Türkmen dövme.. Dövene de destek verme.. Çok zor değil gibi.. Çin lokantası da basma..