bugün

kafasındaki, almaçlarını etkilemiş şahsiyet(?).
32. gün senin, teke tek benim gezen abla.

türbanın allah'ın emri olduğunu bu sebeple çıkarmadığından dem vuran, türbanla eğitim görmek için yurtdışına gittiğinden dem vuran bir ablamız. atatürk'ü sevmediğini, humeyni'yi sevdiğini söyleyen bir abladır ayrıca.

bununla beraber, maraş ile erzurum'u biribirine karıştıracak düzeyde tarih bilgisi olan ama artistlik yapacam derken yüzüne gözüne bulaştıran abla. neymiş, kurtuluş savaşı maraş'ta fransızların nene hatun'un başörtüsüne el uzatmasıyla başlamış, fatih altaylı "maraş'ı erzurumla karıştırdın" deyince de verdiği cevap muhteşem "her neyse" çalışmadığı yerden konuştu zannımızca. tabi önemli olan maraşmış, erzurummuş değil, önemli olan "başörtüsüne zulüm" edebiyatını destekleyecek nitelikte aklınca vatansever insanları kullanmak... "her neyse" miş, her neyseden ziyade, sen "neysin" nuray canan bezirgan? sen neysin?

bir de atatürk olmasaydı, ülkenin yabancıların olmasından rahatsızlık duymayacak niteliktedir kendisi, zira; "ingilizler olsaydı benim haklarım daha geniş olacaktı. zaten mesele bu yani." gibi akla izana uymayacak nitelikte açıklamalarda bulunmuştur.

her zaman diyoruz, bu gibi şekilcilerin amacı dini inançları savunmak değil, iran devrimi benzeri bir karşı devrim gerçekleştirmek.

açık açık söylüyorlar "atatürk'ü sevmiyorum" "ingilizler olsaydı daha iyiydi"

e be ablacım merve kavakçı ablan gibi de get amerika'ya, ingiltere'ye o zaman!

vatan hainliği hiçbir dönemde bu kadar ucuzlamamıştı sanıyoruz.
altaylı'nın "cumhuriyeti kuran..." sözünden sonra alaycı bir şekilde "tek partili bir cumhuriyet" şeklinde bir ekleme yapan, pek "cool" insan. o pek sevdiği ingilizler gibi uzun süreli demokrasi geleneği olmayan, savaş yorgunu, güç bela "birleştirilmiş" bir halkın bir anda binbir çeşit farklı düşünce üretip bunları savunacağı partiler kuruvermesi gibi bir olasılığı nasıl düşünebiliyor, çok garip doğrusu. garipten de öte gülünç. laf aralarında "okey"ler, kasım kasım kasılmalar, ortama hakim olma duygusu, savunduğu şeylerin gerçekleşmesi durumunda hiç bir zaman hiç birşeye hakim olamayacağını düşünmemesi, türbanla özgürlük sözcüklerinin bir arada sarfedilmesinin sandığı kadar olağan olmadığını görmemesi... korkunç. sesinin titrememesi, bünyesinden taşan güveni, kendinden emin tavrı ile aslında ülkemizde alışık olunmayan güçlü bir kadın profili çiziyor ki bu iyi bir şey. gelin görün ki kafada türban, rol modeli humeyni, tavırlar avrupai...
verdigim vergiler kendisine yol su olarak geri donmesin bu sahsiyetin. ama evine dogalgaz borusu dosesinler. aldigi gaza gaz katsin.
alenen humeyni yalakası hanfendi. daha neyi savunduğunu bile bilmiyor. aslında biliyor da dile getiremez tabiki. sadece humeyninin şu anki rejimin nedeni olmadığını söyleyerek bile cehaletini belli etmiştir.

ingiliz himayesine tamah ederek ne derece bağımsızlıktan uzak olduğunu göstermiştir. uyduruk demokratlardandır zira. tarih bilgisi yerle yeksandır. hayır, nene hatun/maraş bağını kuramadığı için değil.

emperyalist devletlerin sömürgesi olunsaydı neler olacağını göremediği için.

kendisini en yakın zamanda ingiliz muhipleri cemiyetine davet ediyorum. hoş zaten gönül bağı olduğu da bir gerçektir.
güzel ülkemin yalnız bir insanı.
akıllara ilhan selçuk'un atatürk suçlu yazısını getiren kendini bilmezin teki. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmakla kalmamış bu mahluk bu en bilgisiz haliyle millete tarih dersi verme girişiminde bulunmuş, kendini rezil etmiştir. ingiliz himayesinden bile özgürlük adına olumlu bir şeymiş gibi bahseden bu şey karşısında insanın midesi ağzına kadar gelmektedir. ama şunu bilsin ki bu vatan bizim, bu topraklar öyle kolay kazanılmadı. biz bu toprakları onlar gibi 3-5 -çok çok afedersiniz- dangalağa yar etmeyiz. bu ülkenin temellerini M. Kemal attı ve o temeller o kadar sağlam ki yıkmaya zeka seviyesi 0ın çok çok altında sürünen bu tiplerin gücü yetmez. iran'a çok hayransa bi an önce defolsun gitsin ülkem için kayıptan ziyade kazançtır bence bir örümcek beyinliden daha kurtulmuş oluruz. ama bu ülkeden yeni bi iran yaratamazlar, yarattırmayız biz varken bu mümkün değil ve biz hep olacağız. o yüzden bu ve bunun gibi tiplerin deli saçması şu fikirlerinden bir an önce sıyrılıp kendilerine gelmelerini öneririm. şunu bilsinler ki Atatürk'ün Gençliği görev başında. bizler devrimlerin bekçisiyiz,bu yolda yürümenin verdiği inançla,hiç bir güç Kemalist Gençliğe engel olamayacaktır. bunu o kuşbeyinlerine yerleştirsinler.
(bkz: akpli zihinyeti)
- atatürk ü seviyor musun?
- atatürk ü seviyor muyum...
- humeyni yi hiç düşünmeden seviyorum dedin.
- atatürk ü sevmeme hakkı var mı türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına?
- tabi birçok kişi söylüyor bunu.
- ha öyle mi, okeyy. yani başıma bir iş gelmeyecekse ben sevmiyorum.

diyaloğunu fatih altaylı ile kuran şahıs. benim dikkat edeceğim yer harbiden okeyy lafı. alın bakın izleyin;

http://video.haberturk.co...D=36187&k_A=haberturk

-atatürk ün yetkiyi padişah tan alırken, saraydan alırken laik bir cumhuriyet kurmak için aldığını düşünmüyorum.

sonrasında ''kurtuluş savaşının başlamasına öncülük eden hep müslüman insanlar'' gibi cümle kurmaya çalışmış. ya güzel kardeşim biz sana atatürk başlattı, müslümanlar başlatmadı, müslümanlar tü kaka mı diyoruz. size o abileriniz ablalarınız ne öğretiyor allah aşkına. hangi cd leri izletiyorlar. beyninizi ne denli yıkamışlar böyle.

-ingilizler olsaydı benim haklarım daha geniş olacaktı zaten...insanlar bana atatürkçülük adına zülm ediyorlarsa benden atatürk ü sevmemi bekleyemezsiniz.

diğer arkadaşı da

-iyi bir asker onu biliyoruz, iyi bir asker..

bu kızlara ne demeli gerçekten bilemedim. allah aşkına bi kere açıp okudun mu atatürk kimmiş, ne yapmış, saraydan almış da laiklik kurmuşmuş. ne demek bu allah aşkına. iyi bir asker onu biliyoruz. bu kadar mı atatürk hakkında bilgin..

sonra çıkıp atatürk ü sevmiyorum demeyin bize. önce bilgi edinin, okuyun öğrenin, bu ülke nasıl geldi bu hale diye sonra iyi asker onu biliyoruz, humeyni yi daha çok seviyoruz gibi cümleler kurmayın. yaşadığınız ülke ye yakışır insanlar kızlar olun. biraz oksijen alıp karbondioksit üfleyin. sıkışıp kalmayın bir yerde.
gavur aşığı sıkmabaş. çok var bunlardan piyasada. abla ingiliz yönetimi istiyor ve sonra bunun adı fikir özgürlüğü oluyor öyle mi? türk ordusu'nun yönetime el koymasını isteyenlere "postal yalayıcısı" sıfatını takanlar buna ne derler? ben çok güzel bir sıfat buldum ama neyse..
bilinçli olarak ekrana çıkartılıp, yine bilinçli olarak konuşturulan, provokatif kişilik.

bu tiplerin islamla ilgisi yoktur. zira hiç bir müslüman manda istemez. ölmüş bir insan hakkında ileri geri laf etmez.
ingilizler tarafından kovalanası! insan formu.
(bkz: bak şu konuşana)
güzel hatun. *
yer yüzüne gelmiş en gereksiz varlık. *
bir an önce nihat doğan'la tanıştırılması ve başgöz edilmesi gereken kız, yalnız çocuk yapmamaları şartıyla.
türkiye'de sınava başörtülü girmek isteyip ceza alınca kanada'ya iltica eden kişi. ve hürriyet'te habere yorum yapan birinin sorduğu güzel soru: " KOCAMAN BIR SORU ISARETI VAR HERKESTE...NEDEN IRAN ARABISTAN YADA DUBAI DEGILDE KANADA ? ".

http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=67700
ezberlediklerini unutmanın korkusuyla bi yandan heyecanlanıp bi yandan saçmalamaya başlayan teyze.

o ifade için ;
http://www.aksam.com.tr/foto/2008/06/12/p4.jpg
"ulan türban takan bir tane mi düzgün tip olmaz?" sorusunu yıllardır kendime soruyorum, ve örnekler çoğaldıkça artık o kafaya takılan şeyin ciddi anlamda beyne giden oksijeni kestiğini bilimsel olarak kanıtlayacak hale geldim. bunun bir benzeri, kara çarşaflı sevimli bir ikon daha var; (bkz: emine şenlikoğlu)
bünyesinde ciddi kavram karmaşaları barındırdığını düşündüğüm bayan.
özgürlük istiyor kendisi...
kafasındaki türbanı ile özgürce dolaşmayı.
lakin devamında şöyle de bir şey söylüyor;
"ingilizler olsa benim haklarım daha geniş olacaktı"
yazık...
özgürlük demiştin değil mi ?
bağımsızlık ? bağımsızlığın en güzeli kendi toprağında, kendi bayrağın altında yaşamak değilde nedir ?
vatan nedir, ne derece önemlidir onun için ?
o özgürlük istiyor evet, kafasında türbanıyla ingiliz mandası altında özgürlük...
tarih ne için onca savaşa tanıklık etti, binlerce asker ne için, ne uğruna şehit oldu?
bahsi geçen bayan aslında çok mühim bir konuyu gözler önüne sermiştir;
hadise laiklik ya da türban unsurlarını çoktan geçmiş. burada daha da vahim bir nokta var;
vatan sevgisi nedir onun içi boş kalmış.
beyin yıkanmış, kavramlar boşaltılmış.
yazık...
ingiliz değil belki ama kanada vatandaşı çıkmış kimse.

http://www.milliyet.com.t...ate=11.06.2008&ver=56
siyasi görüşleri falan bir yana, taş gibi hatun valla. ya da ben artık bir iki yere ziyarette bulunsam iyi olur.

aslında... görüşüne falan bakmadan, seviyorum lan ben böyle insanları. şeriatçı olsun, komünist olsun falan filan, hiç farketmez.

tabulaştırılmış, ifade etmenin haklı ya da haksız da olsa kimsenin işine gelmediği konuları böyle üstüne basa basa, hatta bu hatun gibi abartarak tak diye söyleyenleri seviyorum, valla.

sevme lan atatürk'ü. sevilmeye layık olsa bile sevme yine de. senin görüşüne katılmasam bile sevmemeni de, sevmeyişini istediğin gibi ifade etmeni de sonuna kadar destekliyorum. humeyni'yi sev sen.

ha tutup da humeyni'nin sistemini humeyni gibi silahla, zorla bize dayatmaya çalışırsan devlet tarafından o güzel yüzüne sıkılacak mermileri de desteklerim, ayrı mesele.
başına bir iş gelen humeynisever.

http://www.ntvmsnbc.com/news/449797.asp
kendi kutsalına uzanan elden sonra feryadını duymayanların kutsalına uzattığı elle gündeme oturmuş evli ve bir oğlu olan kadın. bir çok kişinin içinde saklayıpta cesaret edemediği cümleleri sarf etmiştir.
hernekadar hakaretlere maruz kalsada tek derdinin türbanla okula girmek olduğu kesindir. görmezden geliniyor o ayrı.
sonra ;
(bkz: beni seviyor musunuz)
sevmiyorum diyen olursa mahkemeye vereceğim söyleyeyim.
"başıma bir iş gelmezse" diyerek türkiye'deki baskıya gönderme yapan kadın. benzerlerini ve hatta çok daha sert tutum takınanları çok defalar gördüm. eğer kimse takmasaydı bu kadını fatih altaylı'ya reyting olduğuyla kalacaktı.

ama "atatürk'ü sevmiyorum" demek, atatürk'e hakaret etmek olmadığı halde savcı atatürk'e hakaret iddiasıyla soruşturma başlattı ve sırf polisin savcı emriyle peşine düşmesi bile devleti bu kadının tuzağına düşürdü.

olay aynen şu: birisi başıma bir iş gelmezse diyerek fikrini açıkladı, başına devlet tarafından bir iş geldi. - la gazette dello sport

yaşasın aptal diktatörlüğümüz.