bugün

elton john un harika piyano akorları kullandığı aşk parçası..
eski bir atari kasedi markası.
Luc Besson'un 1990 yılında yaptığı,güzel vakit geçiren şeker bir film.

http://imdb.com/title/tt0100263/
Anton Pavloviç Çehov'un "Baştan Çıkarma" adlı piyesinde karısına sulanan bir arkadaşıyla karısının arasını farketmeden yapan saf koca. Asıl adı Nikolayiç'tir.
elton jhon 'un takdire şayan şarkısı. sözleri:

Hey Nikita is it cold
In your little corner of the world
You could roll around the globe
And never find a warmer soul to know

Oh I saw you by the wall
Ten of your tin soldiers in a row
With eyes that looked like ice on fire
The human heart a captive in the snow

Oh Nikita You will never know anything about my home
I'll never know how good it feels to hold you
Nikita I need you so
Oh Nikita is the other side of any given line in time
Counting ten tin soldiers in a row
Oh no, Nikita you'll never know

Do you ever dream of me
Do you ever see the letters that I write
When you look up through the wire
Nikita do you count the stars at night

And if there comes a time
Guns and gates no longer hold you in
And if you're free to make a choice
Just look towards the west and find a friend
Hatunun vahşi vahşi baktıgı , etrafında çiçeklerin uçuştuğu , Lipton reklamında çalan müzik. *
leona ilham veren karakteri barındıraan filmdir.jean reno burada temizlikçi olarak görünür ve filmin kahramanı nikitayı kurtarır.. (bkz: leon) (bkz: jean reno) (bkz: luc besson)
(bkz: ralph myerz and the jack herren band)
tüm zamanların en muhteşem şarkılarından birisidir. bir careless whisper gibi, bir love story gibi, bir everything i do i do it for you gibi adı müzik tarihine altın harflerle kazınmıştır.
- bir zamanlar şu an hatırlamadığım bir kanalda geç vakitte yayınlanan bir aksiyon dizisi (sanırım artık verilmiyor)

- metal gear solid oyununda bir silah. uzaktan kumandalı füze atardır kendisi. belli noktalarda kilit görevi görür. onun dışında pek de kullanışlı sayılmaz.
ruslarda sıkça rastlanan bir isimdir.. ayrıca bu isimde bir de vodka bulunmaktadır içilmemesi önemle tavsiye edilir..
lipton reklamının harika ötesi parçasıdır. tabi lipton firması akıllılık edip bu parçayı kullandığında reklamı izledikten sonra koştur allah koştur karşı dağlara güneş battı batıcak illede lipton meyveli almam lazım diye bir emek içerisine girmişliğim var. tabi canım reklamlardan etkilenmiyoruz diyen adidir, kötüdür,pistir. sonuç olarak ben evde bangır bangır bu parça çalarken bir güneşin batışını huzurlu bir sükut içinde izlemiştim. hala ne zaman duysam aklıma o eski evin balkonu,o yaz akşamı ve güneşin lila rengi akşamlara vuran yansıması gelir aklıma.*
ambalaji gordugum en renkli vodka. icimi, ikinci defa icilecek kadar iyi degildir.
jean reno'yu leon olarak gördüğümüz film.
http://www.youtube.com/wa...zulNo&feature=related

klibin başında, duvarda gözüken türkçe yazıyla beni benden almıştır.

(bkz: kahrolsun faşizm)

tekrar tekrar bakıyorum. harbi yazıyo.
(bkz: nikita kurbanov)
başrollerinde maggie q ve lyndsy fonseca olan ve 1990 yapımı film ve bu filmden uyarlanan le femme nikita dizisinden ilham alan yeni dizi.
ilk bölümü 9 eylül gecesi yayınlanacak amerikada.
özellikle rusya ve sovyet ülkelerinde sık rastlanılan unisex (ama çoğunlukla erkeklere verilen) bir isim. yunanca niketas (galip) kelimesinden türemiştir.
ilk bölümü ümit veren dizi. maggie qyu çok çekici bulmasam da oyunculugu ortalamanın üzerinde.
bir kaç yeni karakterle başarılı bir dizi olabilir.
Gülse Birsel'in "Yolculuk Nereye Hemşerim" adlı kitabındaki bir yazısının adıdır. Nikita, sabaha kadar onu uyutmayan sineğe verdigi isimdir. Çözümü saç spreyi sıkmakta bulmuştur. Kanatları birbirine yapışır ve nikita nalları diker.
1.sezon 6. bölümü 2 gün evvel yayınlanmış olan dizi.
ayrıca sözlük camiasında neredeyse hiç ses getirmemiş olması garip. çünkü kanımca idare ederden daha fazla bir dizi. aksiyon, ajanlar, devlet içinde gizli örgüt filan. bu arada how i met your mother'ın doughterı(kız çocuğu) lyndsy fonseca 'yı nikita daki alex rolüyle başarılı bulduğumuzu söylemeden geçmeyelim.
güzel dizidir. hatun * taş, oyunculuk fena değil. bol atraksiyonlu dizi. **
yeni sezonu 27 ocak'ta yayınlanacak olan dizi.
alex karakterinin başrol olması gereken, nikitanın süper güçleri olduğuna inandığım, shane west'in diziye izlenebilirlik kattığı,
ayrıca prison breakten sonra gizli örgüt falan iyi gelen o kara kutuların bana scyllayı hatırlattığı için boş zamanlarda izlenebilecek dizi.
(bkz: )dünyanın en uzun cümlesi
edit:tamam eksile de neyi bana hatırlattığı şeyleri mi beğenmedin?
nikita nın alex olmadan bir hiç olacağına inandığım harikulade dizi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar