david hayter'ın muhteşem sesiyle solid snake'i seslendirdiği,oynarken kendinizi bir filmin içinde zannettiğiniz oyun,playstation'un en güzel filmi denebilir,ilk oyunu 7-8 yıl önce bitirmeme rağmen son iki günümü metal gear solid için harcadım,bu sefer ilk bitirdiğim zamana göre daha iyi olan ingilizcemle konuşmalarıda takip ederek oynadım ve hayranlığım 10 kat daha arttı oyuna,zaten konami yaptımı en iyisini yapıyor,az önce izlediğim playstation 3 için hazırlanan metal gear solid 4:guns of patriots trailerı ise aklımı başımdan aldı gündüz vakti,sırf bu oyun için milyonlarca kişi playstation 3 alacak gibi geliyor bana,sony de bunun farkında ve e3 fuarında aletin tanıtımını bu oyun üzerinden yapmış...
şimdiye kadar oynadığım en iyi oyunlar arasında . hatta oyun az gelir . tam olarak bir film niteliğinde . 8 sene önceki o ilk oyunu , o kötü grafikleri günümüz oyunlarına değişmem . oyun bittiğinde çok süper bir müzik vardı . o müziğin adını bilsem indirip onu dinliyicem valla . bu baş yapıtı görmeyen oyun/film gördüm demesin bence . resmen yaşıyorsunuz . snake in sevdiği kız adını unuttum şimdi ölmüştü . kendi sevgilim ölmüş gibi hissetmiştim . ama sonra hemen bi daha bitirip kızı kurtarmıştım .
ingilizce öğreten oyundur aynı zamanda ayrıca bi de sniper wolf var ki...

(bkz: hastasıyım)
filmi tahmini olarak 2009'da çıkacak olan oyundur. Ziyan edilmesi durumunda oyunun fanları tarafından * oyuncuların ve yapım ekibinin linç edileceği ilk filmdir.
imdb linki için: http://www.imdb.com/title/tt0808372/
hideo kojima nın oyunu... büyük oyun...
(bkz: Metal Gear Solid 2)
Iddia ediyorum bugune kadar yapilmis en iyi oyun... ve hatta (bkz: basyapit)
Sadece baş karakterin degil kotu karakterlerin bile hikayeleri sizi derinden etkileyebilir mi?
evet etkiler kah Sniper Wolf kah Psycho Mantis hepsinin o kadar cok sebebi vardir ki kotu olmak icin,
iciniz acir o denli gercekcidir yani...
hakkında sözlükte bu kadar az entari görünce şaşırıp kaldığım başyapıt. ya sözlükçülerin %99 u kız, ya kimse video oyunu oynamıyor ya da kimse yazmaya tenezzül etmiyor. hayır o değil üzülüyorum.
Dünyanın en sofistike,en realist bir o kadar sürrealist insan beyninin yapabileceğinin neler olduğunu gösteren, oyundan ziyade hayat dersi almayı mümkün kılan bir öykü misali müthiş oyun.
Hideo kojima başyapıtı.
Filminin çıkmasını bir hevesele beklediğimiz oyun.
orjinaline 150 200milyon verecegim tek oyun.
efsanevi serinin ilk oyunudur.sonra remake yapılıp nintendo game cube için çıkmıştır.
(bkz: metal gear solid twin snakes)
(bkz: metal gear solid 3 snake eater)
4. oyunu guns of the patriots tam manasıyla bir sanat eseridir, izlerken yaşanılan ve bazen de içleri acıtan bir filmdir. ilk oyununu ps one da yıllar önce oynadığımdaki tarif edilmez duyguların benzerini bu sefer, bu eserin bitmesiyle yaşadım.
bir oyunun bütün serisi güzel olur mu yahu? diye sordurtan oyundur. o zeka, o kurgu... önüne gelen herkesi dan dun öldürdüğümüz oyunların en kralına bile küçümser gözle bakmanıza sebep olur.
mükemmel bir başyapıt.1998 yapımıdır.oyun boyunca solid snake karakteri ve yaşanan dramatik olaylar derinden etkiler insanı.
zamanının en iyi görsel özelliklerine sahip olan ve oyun boyunca oyuncuyu senaryosuyla şaşırtan bir playstation oyunu.
Ölümün suratına bakmaya başlayana kadar, gerçekten yaşadığımı hiç hissetmedim. *
karakterler, hikaye, oynanış, atmosfer, grafikler ve aklınıza gelebilecek her konuda 11/10 verebilirsiniz bu seriye.

bir diskin kabında bu 3 kelime yazıyorsa düşünmeden satın alınabilir. o derece efsanedir.
Playstation 1 için yapılan 97 çıkışlı metal gear solid oyunu bugünkü benzer tarzlı oyunlarda ne varsa onun atasıdır. Senaryo derinliğinin önemi, oynanabilirliğini ve ayrıntılarının önemi oyun sektörünün çıtasını yükseltmesine neden olmuştur.
benim içimi burkmayı, sızlatmayı başarmış üzmüş çökertmiş ağlatmış tek filmdir.
Oyun tarihinin abartısız en güzel oyunudur, her bir karakterinden iki üç oyun çıkacak kadar kaliteli bir seridir.
Tüm seriyi bitirebilirseniz senaryosundaki kurgunun oha derecesinde derinlikli ve dahiyane olduğunu göreceğiniz bir oyundur yada filmdir.
hideo kojima nin insan olmadigina kanaat getirdigim oyun. yok boyle bir senaryo, yok boyle bir surukleyicilik, yok boyle bir kurgu. hele ilk oyunda, cd kabinin arkasindaki frekansi oyundaki telsizle arayarak gidis yolunu bulmak orijinalligin de otesindeydi. 4.seriyi ps3um olmadigi icin oynayamiyorum, sirf o oyun icin de alinir hani konsol.
dört gözlü bir japonun amerikan hayallerini yansıttığı, 2 ayaklı robotlara karşı mücadele verdiğimiz dandik seri.
hideo kojimanın aslında film yapma gayesinde olan bir arkadaş olması nedeni ile ara sahnedenden geçilmeyen oyun.