bugün

birader biriniz de ben gittim gördüm orayı
''böyleyken böyle başbakanım'' desin lan.
dizilerinde 8 senedir kelimelerinin üzerine dublaj yapılan adam.
an itibariyle sosyologlara çağrıda bulunup yol göstersinler, olayı analiz etsinler demiştir. bir sosyolog olarak üzerime alınıp yol gösteriyorum: abi sen çok yanlış gelmişsin.
Adam dağıldı. Gözleri kendisini kurtaracak Memati'Yi Abdulhey'i arıyor.
Ağzını oynatsa biz hayal ederdik aslında.
sesi çok etkileyicidir. nazar değdi ülkeye dedi büyülü ses tonuyla. yüreğine sağlık koç.
an itibari ile konuşuyor halk tvde.

yahu ne anlattığını anlayan varsa bir zahmet beni aydınlatabilir mi?
vadi kadrosundan girdi galiba heyete yoksa ne alaka?
topçu kışlası projesini bizzat öğrenmek için başbakandan randevu almış ve çok beğenmiş projeyi.
müthiş çözüm önerileri olan bir arkadaş;
https://twitter.com/prote...status/344918548356943872
necati sasti.
ne diyo be bu allah aşkına . an itibariyle dediğinden bi bok anlamadığım adam .
necati bi dur zaten ortalık karışık.
birkaç dakika içinde gezi parkındakilere destek vermezse vatan hayınlığıyla suçlanacak olan kişi. şimdiden başlanmış yavaş yavaş.

edit: süresi doldu. geçmiş olsun. linç kampanyaları başlıyor şimdi.
gezi parkındaki insanlar kültür yozlaşmasına neden oluyormuş.

kaç paraya gitti acaba?
(bkz: ne diyon lan sen)
(bkz: kardeş sen ne diyon) kendine gel polat. yüklem kullan dediğim oyuncudur.
polat alemdara göre ülkeye nazar değimiş. dualarımıza ihtiyacı varmış. hadi bakalım hepimiz dua ediyoruz.
şu sahne an itibariyle necati şaşmazın yaptığı konuşmadan daha anlamlı bence. http://www.youtube.com/watch?v=USc-zesenRE
--spoiler--
bu günleri unutalım pardon unutmayalım
--spoiler--

beyin terk.
an itibarı ile canlı yayında saçmalamaktadır.
--halk tv--
erdoğan'la görüşen polat alemdar(!) "ali topu tut" düzeyindeki açıklamalarında tek bir anlamlı cümle kuramamayı başardı. iyi ki dizide bu arkadaşı birisi seslendiriyor.
--halk tv--

şu an canlı yayında nasıl yıkama yağlama nasıl yapılır dersi vermekte.

ayrıca gezi parkı direnişinin sebebini de hemencecik buldu: "bize nazar değdi"(!)
--spoiler--
flaş! flaş! erdoğan' la görüşen polat alemdar " ali topu tut" düzeyindeki açıklamalarında tek bir anlamlı cümle kurmamayı başardı! iyi ki bu arkadaşı birisi seslendiriyor!
--spoiler--

halk tv necati şaşmaz' a gereken cevabı vermiştir. konuşmanın başında ' sesim geliyor mu? ıhıh dublörümü getirmedim ıhıh' gibi saçma bir espiri başlayan oyuncu.
necati şaşmaz'da ihtiyaç listesi:
- özne
- yüklem
- zarf

YAYALIM!
sırf kaportaymış meğer. motor vs yok, içi bomboş. tipi ile ne yanıltmış bizi yıllardır.
(bkz: orantısız türkçe)
son konuşmasından anladığım kadarıyla ;

başbakan ile görüşmesinde söz daha çok başbakanın oldu ve b.bakan konuşmasında sürekli , türkiye nin ilerleme kaydettiğini,ekonominin hızla yükselişe geçtiğini , terör de bitti sayılırken ne olduysa oldu bu olay patlak verdi necaticiğim , sorma gitsin...
gibi cümlelerle necatiyi kendince bilgilendirdiği apaçık.

necati hal böyleyken , görüşmedne bahsederken ülkeye nazar değdiğinden bahsetti işte.