bugün

entry'ler (182)

glovo

ispanya menşeili getir götür uygulaması.
yemek sepetinin alternatifi. bana göre yemek sepetinden daha kullanışlı.ankara için iyi kebapçılar, pizzacılar, burgerciler var, cennetkuşu, anzelha, develi gibi. aşapıda vereceğim kod ile üye olup ilk siparişi verirseniz hem siz 10 tl indirim kazanıyorsunuz, hemde ben kazanıyorum.

kim o numara sorgulama

getcontactan sonra böylesine denk gelmemiştim.

ekşi sözlük

Hali hazırda ülke genelinde en çok tekil giriş yapılan 10 internet sitesinden biriymiş.
Sanırım 2012 senesinden beri yazıyorum ekşi sözlükte. Zamanında 3 4 nick alıp onaylanmasını bekledim ve ilk önce en sikko olan nickim onaylandı. Halen de en çok o nickimle yazmaktayım her ne kadar mal bir nick olsa da.
Eskiden ciddi bir kalite söz konusuydu. O kalite her ne kadar düşmüş olsa da türkiye gündemini etkileyecek ve değiştirecek bir gücü olduğu yadsınamaz bir gerçek.

tanrım beni görünür kıl

(bkz: Nilüfer önder)in bilim kurgu ve aşk üzerine kitabı. Bir solukta okuyacağınız bir kitap.

Remzi kitapevi,d&r, dost, inkilap gibi kitapçılarda bulabileceğiniz kitap. Hatta iddia ediyorum kitabı okuduğunuzda bu yeni gezegen olan kepler'e ait de birçok şey aklınızı kurcalayacak.

---spoiler---
bu dünyada elde edemediklerini elde eden ama bunlardan mutluluk duymayan bedeninle karşılaşsan? ve en çok kendini kıskansan? yıl 2185... zamanın en güçlü uzay bilimleri araştırma merkezi olan hna, uzun yıllar yaptığı araştırmalar sonucunda dünya'nın ikizini, yeni dünya'yı bulur. ve bu yeni gezegendeki insanlığı, varlığımızdan haberdar etmek için başlatılan proje kapsamında beş bilim adamı yeni dünya'ya gönderilir. ancak jordon, karin, tilet, nadine ve grek'in, yeni dünya'daki insanlığın arasına karışıp, hiç ummadıkları bir anda yeni gezegenin sunduğu gerçeklerle yüzleşmeleri, projenin seyrini tamamen değiştirir. iki dünya ve iki insanlık arasındaki gizli bağı çözme savaşları, kendi hayatlarına dair aradıkları cevaplar, aşkları ve var olma çabaları... ikinci bir şansın, ikinci bir yaşamın olsa? peki ya zaten, başka bir gezegendeki hayatına göre ikinci bir şansını yaşıyorsan?
--- spoiler ---

nilüfer önder

(bkz: Tanrım beni görünür kıl) isimli aşk ve bilim kurgu kitabının güzel yazarı. Güzel mi dedim? Bence çok güzel bir kadın.
https://instagram.com/niluferonder/

sözlükteki ankaralılar

(bkz: kaç kişiyiz)

türkiye de kar yağışı

Ankara'yı beyaza bürümüştür.

türkiye de kar yağışı

Son 1 saattir rüzgarla birlikte tipi şeklinde başlamış yağıştır.

Sabah saatlerinden itibaran tahminim trafiğin felç olacağı yönünde.

35 yaşında bekar plaza kadını siniri

Memeleri büyüktür.

katı meyve sıkacağı

Portakal nar gibi kalın kabuklu meyvelerin kabuklarıyla beraber sıkılmaması gereken alet. Kabuktaki acı tat sıktıgınız içeceğin içine işliyor.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

(bkz: abdullah yüce)
(bkz: bu ne sevgi bu ne ızdırap)

tchibo nasıl okunuyor sorunsalı

(bkz: tahir)

özenle açılan başlığa ilgisiz kalınılması

(bkz: tutar denilen başlığın tutmaması)

en iyi radyo kanalları

(bkz: radyo bek)
ankara için reklamsız yayın yapar.

yaran şikayetvar com şikayetleri

02.03.2013 günü 2011 model Opel Astra Classic Triptonic vites aracımı çalıştırdım fakat gösterge saati akaryakıt göstergesi km göstergesi ve hız göstergesinin olduğu kısım çalışmadı hepsi sıfırdaydı. Ben kendi kendime herhalde sigortası attı veya gevşedi dedim direk izmir Gaziemir'de bulunan sürekli gittiğim Opel mercanlara gittim. Servis danışmanı arkadaş arabayı aldı götürdü. 45 dakika sonra getirdi abi gösterge panelinizin değişmesi gerekiyor dedi bende ne kadar dedim bir yere telefon etti 1177 tl işçilik hariç dedi garantiniz ocak ayında dolduğu için garantiye de girmiyor dedi ben emekli bir insanım ve oradan ayrıldım. Kaputu açıp 1-2 tokat attım sonra arabayı çalıştırdım gösterge çalıştı.

Zekai S. | 08 Mart 2013 15:00

sözlük yazarlarının itirafları

kaç zamandır ekşi'de yazdığım için uludağ sözlükte yazmıyorum. can sıkıntısına giriyorum, sıkılıyorum yazmadan çıkıyorum.

ilk 2006 nın son aylarında yazmaya başladım uludağ'da. birçok zirve yaptık, gezdik tozduk ama sıkıldık artık.

bizim zamanımızda 200 online olduğu zaman başlık açılırdı amk.

(bkz: 100 online yazar görmek)
(bkz: 150 online yazar)
(bkz: online yazar sayisinin 200 olmamasi)

ekşi sözlük

uludağ sözlükte yazıp da ekşide yazamayanların bok attığı sözlük.

ekşi sözlük

sözlüklerin babası.

diren6s

yeni hashtag şeysi.

edit:#diren6s

aycan karaali

iki defa kalbinin durduğu, hayat mücalesi verdiği bilgisi gelen vatandaş.