entry'ler (265)

r10 davetiye

davetiyesinin çok makbule geçeceği sitedir.

fenerbahçe yi sevmeme nedenleri

(bkz: aziz yildirim)

en yakındaki kitabın yazarı

elif şafak.

passolig

türk futbolunun son yıllardaki en kötü sezonuna denk gelen bir başka kötü uygulama.

Ancak şunun es geçilmemesi gerektiğini düşünüyorum: passolig gerektirmeyen avrupa maçlarında da stadlar diğer senelere göre bomboştu. Yani oynanan futbol, saha dışı yaşanan olaylar, zeminlerin ve hakemlerin kötülüğü herkesi futboldan soğuttu. Taraftarlar passolig'siz bir maç bulduğunda ona yoğun ilgi göstermek yerine stadları yine boş bıraktı. Bence bu tepki passolig tepkisinin altında yok olmamalı. Tüm suçu passolig'e atıp diğer suçluların aradan sıyrılmasını sağlamayalım. Belli ki hepimizin kulüplere ve sorumlulara açık bir mesajı var: saha içi ve saha dışında yaşanan rezaletlerden dolayı bu lige eskisi kadar ilgi duymuyoruz.

bob dylan

yarın istanbul'da konser verecek sanatçıdır.

aldığım biletleri işim çıkması nedeniyle kullanamıyorum, 2 adet bileti aldığım fiyata, 30 tl'ye satıyorum, maksat boşa gitmesin. bugün travis konserine gidicem, isteyen mesaj atsın, bir yerlerde buluşabilirsek vereyim bileti.

uğur kurt

http://yonhaber.com/gunce...e-ugur-kurtun-vurulma-ani

Vurulma ani yukaridan izlenebilecek kardesimiz. Videoda goruyoruz ki ugur kardesimiz gercekten pisi pisine onlarca insanin arasinda dururken basindan vurulmus. Hemen yaninda yasli amcalar, genc kizlar da var. Mermi bir metre yana gitseydi sirf disarida neler oluyor diye bakmaya cokan o kisiler de olebilirdi. Yani oyle sizin asagilikca savundugunuz gibi sagi solu dagitan bi topluluk yok ortada. Gormuyor musunuz artik, sirf ordan geciyor diye olebilirdi insanlar, hani savunuyosunuz ya ama o insanlar sagi solu kirip dokuyodu diye. Senin de basina gelebilirdi o kursun, oradaki yasli amcalara da gelebilirdi. Lutfen artik korumayin su saldirgan polisleri, onlara her yetkiyi veren zihniyeti. Yilan bi gun hepimize dokunabilir.

berkin elvan

devletin öldürdügü kardesimizdir.

oy ve ötesi

http://www.oyveotesi.org

oyunu hırsıza kaptırmak istemeyenlerin bir gününü bağışlaması gereken oluşum.

haydi be gençler, lütfen.

gerekirse ligden çekiliriz

bir aziz yıldırım beyanatı.

çekil de kurtulalım lan. bir fenerbahçeli olarak söylüyorum, başımız eğmemizin sebebisin sen. nasıl tayyip var diye türkiye'nin imajı çizildiyse sen de bizi bitirdin. aziz yıldırım, emre belözoğlu, caner erkin. hepiniz bi gidin de arkadaş ortamında laf geldiğinde yüzümüz kızarmasın. bi de ağzında ali ismail. yazık lan bırakın çocuğun peşini. o çok desteklediğiniz adam yüzünden olanlar oldu çocuğa. hala daha bilmem ne. çok sinirlendim amk.

sözlük yazarlarının itirafları

Starbucks'ta isim sorulunca ali ismail, berkin, ethem diyorum. ismi duyulsun kardeslerimin.

mehmet ayvalıtaş

gencecik yaşında hayata gözlerini yuman, öldükten sonra bir kez daha öldürülen kardeşimizdir.

olayın detayları için:
http://onedio.com/haber/9...t-ayvalitas-davasi-246969

bruma nın gaziantepspor a kiralanması

bu haftaki maçla ilgili şaşırtıcı yorumlara sebep olan durumdur.

galatasaray bruma'yı gaziantep'e kiraladı. bruma sakat ve oynayamayacak, üstelik yabancı. yani bu transferden karlı çıkan, yabancı kontenjanını boşaltan taraf galatasaray. benim mantığıma göre bu maçı galatasaray gaziantep'e vermeli ki durumlar eşitlensin, karşılıklı fayda oluşsun.

yanılıyor muyum?

ha uzun vadede etiktir değildir onu bilemem ama bu haftaki maç için yapılan yorumlar saçma geldi açıkçası.

bir de, galatasaraylı değilim.

30 kasım 2013 fenerbahçe beşiktaş maçı

su macta bile hakemi elestirebiliyosak, hani futbolculara diyoruz ya, hakikaten siktir olup gidelim ulkeden.
Arkadas hayatinizda izleyebileceginiz en guzel maksimum uc derbiden birisi oldu, sahada inanilmaz bi mucadele vardi, hala yok o pozisyon yok bu pozisyon.
Lan bi kere de futbolu konusun bu nasil bi kafa ya.

chp nin asrın projesi

(bkz: cumhuriyet)
Hani su kutlamalarina izin verilmeyen.

mehmet ali aydınlar

Ayni bokun mavisi. Biz tertemiz bi fenerbahce ararken yine isin icindeki adamlar gelip aday oluyor. Bi bitin artik.

odtü de 2338 tane ağacı 1 gecede kesmek

Gecenin korunde ve hukuksal surec devam ederken, yani odtu rektorlugu yol planina itiraz etmisken ve bir hamle yapmanin legal olmadigi bir surecte yapilan eylemdir. Kritik olan nokta bu. ustelik odtu arazisine teller kesilerek kacak olarak girildi. Karakollar itiraz dilekcelerini kabul etmedi. Bu haksizliga karsi muhattap bulunamadi. Olay yol degil. Olay "bakin en guclu kalenize bile neler yapiyoruz, yargi da yasama da yurutme de asker de polis de biziz." demek, bunu cumle aleme gostermek. Agaclari oradan oraya tasimak kolay da adaleti saglamak o kadar kolay degil. Ustelik olayi kendisi goren herkes agaclarin direkt yikildigina, tasinma ihtimali goz edilmedigine sahit. Bu konuda kandirilmak, ustune sokulen agaclar icin para teklif edilmesi de ayri koyar.

odtü lülere çatan lise mezunu ezik polis

Isi lise universite meselesine sokup hakliyken haksiz olmayin. Ne mezunu olmasindan ziyade aldigi emirle ogrenciye hic dusunmeden saldirmasi elestirilmelidir. Dusmanina saldirir gibi saldirmasi hem de. Ne ara boyle olduk biz ya

orta doğu teknik üniversitesi

Su dakikalarda haince saldirilan okul. Ogrenciler yurtlarda, carsida, kendi okulunda duramiyo. Isin kotusu hicbir haber kanali olayi vermiyo, hayat aynen devam ediyo. Allah kahretsin dizi.

fatih terim

gonderilmesinin uzun bi surec sonucu gerceklestigi kisidir.
Bu yuzden sadece milli takim mevzusuna bakmak yetmez.
Unal aysal koskoca fatih terim'e "eleman" dedi, fatih terim'e yakin adamlari yonetimden cikardi, gitti kendi istedigi fatih hocanin istemedigi transferler yapti.
Yani en basindan beri kurumsallasma adi altinda sirketi kendi yonetir oldu.
Bu nedenle olaylara gecmisten gelerek bakmak lazim.
Oyle bakinca da fatih terim'in de zamaninda dedigi "beni itibarsizlastirmaya calisiyorlar." Sozu daha bir anlam kazaniyor.

recep tayyip erdoğan

iki gün öncesinde rize'de kadın ve erkeklere iki ayri olimpik havuz müjdelerken bugun eşitlikten, din kardeşliğinden bahseden başbakan.