bugün

ikizler burcu erkeği
ben
şu dünyada yaşıyorsa ,hayal kırıklığı büyük olacak insan türü
(bkz: narsistler için işkence yöntemleri)
(bkz: nartisus)
yüzme bilmeyen eski bir yunanlı.
yunan mitolojisinde kendine aşık olan bir şahıs.günümüze uyarlaması için
(bkz: karga)
önemli not: eğer saçınızın arkasıyla çok oynuyorsanız narsist olma ihitmaliniz yüksek. yada jöle kullanın bozulmasın bir daha...
telefonuna, bilgisayarına duvar kağıdı olarak kendi resmini koyan insan türü.
Kendisinin baskalarindan cok daha onemli oldugu duygusu icindedir. (gosterdigi basarilari, sahip oldugu becerilerini cok daha olaganustu olarak gorup, yeterli bir temeli olmamasina karsin cok degerli ve yuksek bir sahsiyet olarak bilinmeyi bekler.)
Dusunceleri, hayalleri buyuk bir guc, engin bir deha, kusursuz bir guzellik ve mukemmel, sonsuz sevgi uzerinedir.
Ozel, benzeri olmayan biri olup, kendisini ancak cok zeki ve ustun nitelikli kisilerin anlayabilecegini dusunur ve sadece bu kisilerle iliski kurup, dostlarini bu kisilerden secmeyi dusunur.
Cevresindekiler tarafindan cok begenilmeyi bekler.
Hak ettigi duygusu icindedir. Sahsina ozel, basvuran diger kisilerden farkli bir tedavi uygulanacagi dusunceleri ve davranislari icindedir.
Diger insanlarla karsilikli iliskilerinde bencilce, cikar dusunerek hareket eder. Baskalarinin zaaflarindan yararlanip, hedeflerine ulasmayi gozetir.
Kendini diger kisilerin yerine koyup, onlarin hissettikleri, dusundukleri ya da ihtiyaclari konularini anlamaya ve bunlara saygi duymaya isteksizdir.
Genellikle baskalarinin basarilari, yaptiklari, degerleri ve onlarin genel olarak varliklarini kiskanabilirler. Digerlerinin de kendilerini kiskandigini dusunurler.
Kendini begenmis, ukala ve kustahca tutumlar icine girerler.
EFsaneye göre narcissus adlı yunan delikanlı bir gün suyun kenarında otururken sudaki yansımasını görür ve ona, yani kendine aşık olur. Olaylar gelişir.
Kendine aşık olup sonra kendini kendinden kıskanıp kendinden nefret edebilicek kişidir.
Bu yüzden narsizmin mutluluk doğurması güçtür; beklentiler hep yüksektir...
(bkz: karga)
aynaları geçip,,kendi güzelliğine bir su birikintisinde bile bakabilen insan versiyonu.
(bkz: narcissus)
kendine aşık olan
megolamanın ilerlemiş hali.
nazi sözcüğünden türemiş olup, kendini üstün tutan ırk anlamı zaman içerisin de kendini beğenmiş anlamı taşıyan narsiste dönüşen sözcüktür...
emre aydın'ın "afilli yalnızlık" şarkısının klibinde şebnem dönmez'in canlandırdığı kişilik.
kendisini tanımayıncaya kadar yaşayacak olan narkissos,suda yansımasını görünce ona aşık olur,asla elde edemeyeceği bu güzellik karşısında kahrolup,ölür.öldüğü yerde nergiz çiçekleri açar.
(bkz: şebnem dönmez)
dördüncü nesilin ilk yazarlarındandır. hoşgelmiş.
(bkz: nietzsche)
kendine çıkma teklifi edebilecek kadar ...** insan.
kitap okumayı çok seven , boş zamanlarında beni öpmesini istedigim sözlük yazarı.
bilgisayarı bozulmuş. beni muhabbetinden eksik eden yüce insan.
kollarımı ısıra ısıra beni küçük bir saat koleksiyonu sahibi yapan agresif insan.ha bugun boynuma attıgı tokatı da unutmadım tabi. *
csi miami hayranı olması ve üslubuyla beni fetheden yazar. iyi ki gelmiş.