1. 1.
  yılların eskitemediği müzik eleştirmeni. milliyet sana, açık radyo, milliyetteki yazılarıyla müzik sevenlere harika, müzisyenlere terleten dakikalar geçirtir. kimi zaman kendisini sahnede görebilriz. alaçatı babylonda bu sene verdiği konser kaçırılmayacak bir konserdi *.
  ... semi
 2. 2.
  naim dilmener, yapılan her şeyi beğenen müzik eleştirmenidir.. boktan dediğin popçulara bile prim tanımasıyla insanı çileden çıkartır, replikas^a yeni grup der.. eskidi biraz adam..
  ... dasti
 3. 3.
  zamanın gerisinde kalmış olan veya etrafına bakmadan yargı sahibi olan müzik eleştirmeni.
  ... selmagezinir
 4. 4.
  başarılı bulduğum müzik eleştirmenlerimizden biri. benzerleri için; (bkz: hakan eren), (bkz: hakan tok)
  2 ... leggare
 5. 5.
  başarı anlayışı garip olan müzik eleştirmeni. ismail yk, demet akalın, serdar ortaç gibi albümü çok satmış isimleri başarısız kateorisine sokarken; pek tanınmayan, ismail yk'nın onda biri kadar satmış insanları başarılı kategorisine sokmuştur.**
  -2 ... uieat
 6. 6.
  hakkında yazdığı kitap nedeniyle yıllardır dost olduğu süper star ajda pekkan ile papaz olup mahkeme koridorlarına taşınan müzik insanı.
  gerçi mahkeme naim abimizi haklı bulmuştur.*
  türk televizyonlarında türk müzik tarihi ile ilgili olarak ne kadar belgesel varsa bu abimizin katkısı vardır. tahmin edilebileceği üzere de hayvansı bir müzik arşivine sahiptir.
  2 ... ferrole
 7. 7.
  taraf gazetesinde kendisi ile yapılan bir söyleşide süryani olduğunu belirten kimse.
  ... ferrole
 8. 8.
  iyi insan, şimdilerde radikal'de tekrar yazmaya başladı. severiz kendisini ailecek....
  1 ... nuhun gemisi
 9. 9.
  nazan öncel'in son teklisi tuttum bırakmam ve nazan öncel hakkında şu satırları döktüren müzik eleştirmeni.

  nazan öncel’e tutunmak ve bırak(a)mamak...
  "nazan öncel bir yorumcudan, bir müzisyenden, bir şarkı yazarından daha fazlasıdır. herhangi bir şarkısına, gönül rahatlığıyla başınızı yaslayabileceğiniz biridir.

  insan ve ruh sarrafıdır da.

  siz, atmakta olduğunuz bir adım/atlamakta olduğunuz bir eşikte kalakalmış ya da boylu boyunca yere çakılmışsınızdır ve ne yapacağınızı dahi düşünemez bir haldeyken, nazan öncel gelir ve “kalk” der, “kalk da anlatayım sana.”

  kalkarsiniz! kesinlikle kalkarsınız. çünkü şefkatlidir de, çok şefkatli.

  ve biz sıradan insanlara/dinleyicilere göre farkı da burdan gelir zaten. her türlü ruh halini yaşamışçasına, o merhalelerden geçmişçesine bilen ve anlayandır.

  aslında öngörebilendir. şefkatli olma sebebi de budur. hayatın o zalim yollarından geçip dururken nelerle karşılacağımızı, hangi bela ya da sıkıntılarla yüzleşebileceğimizi öngörüp bizi uyarmaya çalışandır. uyarının işe yaramadığı durumlarda da, hemen yanımıza gelip elini/şarkısını uzatandır.

  yeni single/şarkı “tuttum bırakmam”, nazan öncel hasretimizi bir nebze olsun hafifletecek.

  hamit ündaş’ın “janti”sini” nazan öncel kalemiyle çok kıymetli kılmış. “tuttum bırakmam”, bu toprakların en yetenekli, aranjörlerinden iskender paydaş’ın yeni düzenlemesi ile, öncel’in aşk ve tutku (aslında, adlı adınca “karasevda”) üzerine söylediklerinin yeni bir zirvesi: “tuttum, bırakmam tuttum…”

  bir kere daha biz hayranlarının, sevenlerinin hislerine tercüman oluyor. “aşk” denilen “deliliğe beş kala” (hatta “deliliği beş geçe”) durumunu, olabilecek en yalın, olabilecek en sahici, olabilecek en cesur haliyle tasvir ediyor.

  nazan öncel’i tutanlar/ona tutunanalar, onu bırakmayı bir an dahi akıllarına getirmemişlerdir. o ve şarkıları olmadan ayakta kalabilmenin zorluğunu bilir ve denemek dahi istemezler.

  gayet de haklılar. tek başına bu son şarkı, bunun böyle olduğunu görmek için yeterli bir örnek. tuttum bırakmam/tuttuk bırakmayız."
  ... ritmik uyuz
 10. 10.
  çok sevdiğim, doğru insan.
  ... nuhun gemisi