1. 1.
  yılların eskitemediği müzik eleştirmeni. milliyet sana, açık radyo, milliyetteki yazılarıyla müzik sevenlere harika, müzisyenlere terleten dakikalar geçirtir. kimi zaman kendisini sahnede görebilriz. alaçatı babylonda bu sene verdiği konser kaçırılmayacak bir konserdi *.
  ... semi
 2. 2.
  naim dilmener, yapılan her şeyi beğenen müzik eleştirmenidir.. boktan dediğin popçulara bile prim tanımasıyla insanı çileden çıkartır, replikas^a yeni grup der.. eskidi biraz adam..
  ... dasti
 3. 3.
  zamanın gerisinde kalmış olan veya etrafına bakmadan yargı sahibi olan müzik eleştirmeni.
  ... selmagezinir
 4. 4.
  başarılı bulduğum müzik eleştirmenlerimizden biri. benzerleri için; (bkz: hakan eren), (bkz: hakan tok)
  2 ... leggare
 5. 5.
  başarı anlayışı garip olan müzik eleştirmeni. ismail yk, demet akalın, serdar ortaç gibi albümü çok satmış isimleri başarısız kateorisine sokarken; pek tanınmayan, ismail yk'nın onda biri kadar satmış insanları başarılı kategorisine sokmuştur.**
  -2 ... uieat
 6. 6.
  iyi insan, şimdilerde radikal'de tekrar yazmaya başladı. severiz kendisini ailecek....
  1 ... nuhun gemisi
 7. 7.
  nazan öncel'in son teklisi tuttum bırakmam ve nazan öncel hakkında şu satırları döktüren müzik eleştirmeni.

  nazan öncel’e tutunmak ve bırak(a)mamak...
  "nazan öncel bir yorumcudan, bir müzisyenden, bir şarkı yazarından daha fazlasıdır. herhangi bir şarkısına, gönül rahatlığıyla başınızı yaslayabileceğiniz biridir.

  insan ve ruh sarrafıdır da.

  siz, atmakta olduğunuz bir adım/atlamakta olduğunuz bir eşikte kalakalmış ya da boylu boyunca yere çakılmışsınızdır ve ne yapacağınızı dahi düşünemez bir haldeyken, nazan öncel gelir ve “kalk” der, “kalk da anlatayım sana.”

  kalkarsiniz! kesinlikle kalkarsınız. çünkü şefkatlidir de, çok şefkatli.

  ve biz sıradan insanlara/dinleyicilere göre farkı da burdan gelir zaten. her türlü ruh halini yaşamışçasına, o merhalelerden geçmişçesine bilen ve anlayandır.

  aslında öngörebilendir. şefkatli olma sebebi de budur. hayatın o zalim yollarından geçip dururken nelerle karşılacağımızı, hangi bela ya da sıkıntılarla yüzleşebileceğimizi öngörüp bizi uyarmaya çalışandır. uyarının işe yaramadığı durumlarda da, hemen yanımıza gelip elini/şarkısını uzatandır.

  yeni single/şarkı “tuttum bırakmam”, nazan öncel hasretimizi bir nebze olsun hafifletecek.

  hamit ündaş’ın “janti”sini” nazan öncel kalemiyle çok kıymetli kılmış. “tuttum bırakmam”, bu toprakların en yetenekli, aranjörlerinden iskender paydaş’ın yeni düzenlemesi ile, öncel’in aşk ve tutku (aslında, adlı adınca “karasevda”) üzerine söylediklerinin yeni bir zirvesi: “tuttum, bırakmam tuttum…”

  bir kere daha biz hayranlarının, sevenlerinin hislerine tercüman oluyor. “aşk” denilen “deliliğe beş kala” (hatta “deliliği beş geçe”) durumunu, olabilecek en yalın, olabilecek en sahici, olabilecek en cesur haliyle tasvir ediyor.

  nazan öncel’i tutanlar/ona tutunanalar, onu bırakmayı bir an dahi akıllarına getirmemişlerdir. o ve şarkıları olmadan ayakta kalabilmenin zorluğunu bilir ve denemek dahi istemezler.

  gayet de haklılar. tek başına bu son şarkı, bunun böyle olduğunu görmek için yeterli bir örnek. tuttum bırakmam/tuttuk bırakmayız."
  ... ritmik uyuz
 8. 8.
  çok sevdiğim, doğru insan.
  ... nuhun gemisi
 9. 9.
  müzik sektörüne veya müziğe ne tür bir katkısı olduğu anlaşılamayan tanınmış bir müzik eleştirmenidir.
  ... producer
 10. 10.
  vikipedi'deki titrinde hem müzik eleştirmeni, hem albüm danışmanı yazdığını unutarak; twitter'da

  --spoiler--

  ceylan ertem model, seksendört, emre aydın, gripin gibi isimleri topa tutmuş facebook'ta. çaktırılmadığı sanılmış bir kiskançlik krizi

  model filan ben de sevmem, hatta basit bulurum. gripin ise çok severim. bütün bunları bir dinleyici ya da eleştirmen söyler. rakip söylemez

  --spoiler--

  şeklinde esip gürlediğini ve dahi ayar verdiğini zannederek, aslında müzik sektörünün neden bu halde olduğunu en iyi anlatandır kanımca...
  sektörün eleştirmeni buysa... şeklinde devam etmek isterdim ama o da başka bir densizliğe kısmet olur inşallah...

  ayrıca suya sabuna dokunmayanlar her alanda ülkeyi bu hale getirmişken konuşanları da bir eleştirmenin susturmaya çalışmasının dayanılmaz ironisini geçtim, müzikle uğraşanların aynı zamanda dinleyici olamadıklarını öğrenmenin şoku içerisindeyim.
  üstelik güncel olan rakiplerini!!! dinlemeden, dinlediklerini de eleştirmeden kendini müziğini geliştiremeyenlerin sayısı bu kadar da çokken lütfen sayın dilmener, hiç olmazsa konuşanları susturmaya çalışmayın.

  üstelik ünlü bir eleştirmen olarak hepimizden iyi bildiğinizi düşünmek istediğim eleştirinin ilk kuralı; herkes beğenilerini sunma hakkına sahip olduğu kadar beğenmediklerini sunma hakkına da sahiptir, karşı tarafın kişisel haklarına saygı gösterdiği sürece bu sizin rakibiniz olsa bile!!

  ki öyle olmasa zaten başta siz bir albüme danışmanlık yaparken, rakibi! başka bir albümü eleştiremez ve müzik eleştirmenliği yapamazdınız değil mi?
  ... buzz