bugün

entry'ler (70)

cem seymen

tv muhabirliği yapmak isteyen herkesin örnek alması gereken bir kişi.

gürgen öz

Bu gece katıldığı burada laf çok isimli programda kendini ağır satmak adına -varsa- vicdanı ile çelişecek kadar cool davranmaya ve snob görünmeye kendini zorladığını gözlemlediğim kişi.

hassiktir lan o kadar para eder mi denilen şeyler

(bkz: vertu)

a good day to die hard

David Letterman'ın 'ismini ilk duyduğumda Hugh Hefner'in balayı ile ilgili bir film olduğunu zannettim' şeklinde bir espri yaptığı film.

producer

35,5 değil tam 35 bir yazardır.

psy ın çektiği istanbul fotoğrafı

Ağır roman, organize işler ve eşkiya filmlerine gönderme yapmıştır.

türk kızı

Bilgisi, görgüsü ve yetiştiriliş tarzına göre davranacak kızdır.
Sıcaktır ve candır.

din dersinin zorunlu olduğu laik ülke

Bildiğin din devletidir neyin artistliğini yapmaktadır?

takside ön koltuğa oturmak

Ne fark eder ki?
Nerede oturursanız oturun ne tarz bir muameleyi hak ediyorsanız onu yaşarsınız.

y demirören in beşiktaş ı ipotek altına alması

Sıradan insanın zevk aldığı bedava herşeyin kökünün kurutulacağının habercisi olan yaptırımdır.

bitti diyen kıza tamam sen bilirsin diyen erkek

hayatı çözmüş olan erkektir, zorla güzellik olmaz.

suat kılıç

Yiğit Bulut'un yerinde olmayı hayal ettiği kişidir ancak kendisi bir Mustafa Sarıgül değil.

uğur dündar

Reha Muhtar'ın belki de tüm ömrü boyunca söylediği en doğru ve alamet-i farikası olan bir cümlesi var: "Her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsanız..."
Yaşatıldığı ortamı hayatın merkezi zanneden sübyanların tanıyormuşçasına hakkında yorum yaptığı Uğur Dündar televizyon ekranında gözüktüğü anda o sübyanların akıl hocaları ve dedeleri dahi onu izler.
Vicdanlı insanların Dünya'sındaki özgül ağırlığının yüksekliği sebebi ile vicdansızlar dahi anlattıklarına kulak kesilir.

can bonomo nun illuminatili olduğu iddiası

Adından mütevellit cankardeş'dir ve güzel çocuktur, bizim evlattır.
izmir'i anlayamamışların eleştirdiğidir.
Ona söyleyeceğim tek şey:
Kardeşim her ortamda kendin gibi ol ve hiçbir şeyi kafana takma...

disko kralı

Serdar Öztop performansının hemen öncesinde Okan gitarist babalara bar taburesi taşıttı iki arada bir derede. Yok mu o sandalyeleri taşıyacak prodüksiyondan adamların Okan? Tamam saygı gösteriyorsun bu güzel insanlara ama keşke özen de göstersen.

behzat ç

Bu arada 'rating'i olmasa da medya planlama şirketlerinin bir dünya reklam yağdırdığı, ayrıca reklam sektöründeki kişilerin iyi bilebileceği gibi 'sundu- sunar'ı çok değerli olan ve de yakında bir başka kanala 'transfer' edilecek dizidir.

behzat ç

Savcının kardeşi Savaş rolündeki kişi Mustafa Ceceli terk.

comanchero

'Apaçi dansı' konseptinin atasıdır.

soner sarıkabadayı

Bir arkadaşıma Soner kabasabadayı deyiverdim hesapsızca, o da güldü umarsızca ...

ayhan sicimoğlu

gittiği ülkelerde ve bulunduğu ortamlarda çekim öncesi öğrendiği bilgileri sanki doğduğu günden beri o bilgileri biliyormuş gibi anlatan ve bunu sempatik anlatımı ile meşrulaştıran biri gibi geliyor bana, konu iz tv ise bir coşkun aral veya wilco samimiyetini yakalayamıyorum kendisinde; blöfçünün el kitabı'nın ali ağaoğlu versiyonunu izler gibi hissettiriyor bana kendimi ancak bir ali ağaoğlu değil