bugün

mutlu olmayı tüm içtenlikleriyle dileyen insanlar kurmalı bu cümleyi... aslında herkes mutlu olmak ister,herkes sevmek sevilmek ,paylaşmak, coşmak ister. herkes haattan bir şeyler bekler... sağlık ,huzur, birbirine bağlı bir aile hayal eder... doğaldır mutlu olmak istemek. ama önce şükretmeli insan mutlu olamadıgında ve mutlu oldugunda da paylaşmalı ...o bulaşıcı bir sihirdir.
"mutlu olmak için neden arama*" dedirten başlık. biz büyüdük ve kirlendi dünya. hiçbir şey çocukluktaki gibi değil. ota b.ka gülemiyorsun belli bir yaştan sonra. mutlu olmak için illa bir sebep arıyorsun. belki rahatça nefes alıp vermek bile bir neden mutluluğa. belki de zaten mutlusun ama farkında değilsin. belki de kendi farkındalığına ulaşmak mutluluk.
bazı insanların her kayan yıldızda aklından gecen dilek mutluluk hayattaki tum diger faktorlerden bagımsızdır bu insanlar icin iclerindeki boslugu hic bir sey doldurmaz sadece umut ederler
(bkz: demagoji yapmak)
mirkelam'ın yeni çıkan 5.albümü. çıkış parçası asuman pansuman'dır. ancak mirkelam'ın bu albümle çok mutlu olabileceğini sanmıyorum pek başarılı gelmedi bana.
söyleyenin gereksizliğini, dallamalığını belirtir. insan doğasınca herkes mutlu olmak ister ama mutluluk denen zımbırtıyı ne şekilde elde edebileceği konusunda kafa yorar. para, seks ya da başka bir şey. şimdi "mutlu olmak istiyorum" denilince bu konuda bir ipucu veriyor mu? ne istenildiği belli mi? hayır! belki bir ihtimal "aman murtaza yanıyorum anla artık!" anlamı çıkartılabilir. dolayısıyla abidik kızların müstakbel sevgililerine "bak senden hoşlanıyorum, artık yanaş biraz" mealli bir cümlesi olmaktan öteye gidemez.
dün albüm içeriğini bulamamıştım fakat üşenmedim, gittim hepsini tek tek kağıda yazdım ve şimdi sizlerle paylaşıyorum *

1- acı ve aşk
2- mutlu olmak istiyorum
3- asuman pansuman
4- elma değil ayva
5- eksilerle artılar
6- zahmet ne demek
7- bir fotoğraf çekinebilirmiyiz *
8- vay anasını sayın seyirciler *
9- her dem her an
10- martılar şarkılar vicdansız
11- odalarda mahsur kaldık
mutsuz olduğunu düşünenlerin dileği.
artık mutlu olmak istiyorum hayal kırıklıklarım bitsin benim de yüzüm gülsün istiyorum şeklinde sözler .. peki olabilir mi insan mutlu ? aşkla mı parayla mı mutlu olunur ... hayır bunlar yetmez insaın mutluluk içinden gelmelidir ... ve artık ben de söylüyorum mutlu olmak istiyorum ..her insan hayatının bir döneminde mutlu olmayı hak eder .. bizim de hak etme zamanımız gelmiştir umarım ?
(bkz: bana bilmediğim bir şey söyle)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.