bugün

entry'ler (477)

gül den sonra erdoğan ın cumhurbaşkanı olması

(bkz: kıyametin küçük alametleri)

baba diye ağlamak

annesiz büyüyen insanların yaşadığı normal durum.

seni seviyorum diyene verilen saçma cevaplar

- hayat sevince güzel, sevince tatlı günler, bir kuşu kelebeği, bir taşı sev yeter...

generallerin yönetip zengin yaptığı ülke

genel kurmay bağımsızlık ilan ederse olabilir her an. *

başlıkları alt alta okumak

-sevişmeden uyumayalım
-askeri araç neden devrilir

bir tezim bile yok anlıyor musun hadi gülümse

tez teslim süresine bir aydan az kalmış yazarın, sezen aksu nun gülümse şarkısını değiştirerek söylemesidir. şöyle ki:

- tut ki uykum geldi, tez hocama küstüm, o da bana küstü... bir tezim bile yok anlıyor musun, hadi gülümse...

tom a kıyak geçen zihniyete sitem

hangi tom, eğer bu tom; tom cruise ise sitem edilmesini gerektirecek bir haksızlık yoktur ortada * *.

osmanlı imparatorluğu nun çöküş nedeni

deprem olması *.

seni seviyorum diyene teşekkür etmek

olmaz olmaz demeyin, olmaz olmaz sözlüğüm, zaman neler gösterir, belli olmaz sözlüğüm...

battı balık yan gider

öğrencilerin en çok kullandığı cümlelerden biridir.

şerefli türk pilotlarının harcanması

Şerefli türk pilotlarının; kirli türk hava yolları yönetiminin basındaki uğur cebeci gibi çeşitli yazarlarla yaptığı danışıklı dövüş ile harcanması, koltuk kaygısı için harcatılmasıdır.

Uğur Cebeci mason locasına dahil olan Doğan Grubu kuklalardan biri olarak gösterilebilir. Havacılığın ve pilotluğun ilk harflerini bile bilmeyecek kadar üstün havacılık dehasına(!) sahiptir, çünkü ne de olsa türk hava yolları'nın kirli oyunlarının bir kişi tarafından medya kanalıyla onaylanması gerekmektedir. Bu şekilde, sendika tabanlı ve asla hakkını yedirmeyen pilotlar Uğur Cebeci'nin asılsız ve uydurma haberleriyle basında yer alır, hem de isimleriyle. Nasıl mı yer alır? Çok basit; sayın uçuş işletmeden sorumlu genel müdür yardımcısı vasıfsız pilot Köksan Köktuna (uçamadığı için her zaman en yetenekli pilotlarla uçuş planlanır kendisi için, bunu herkes bilir) Uğur Cebeci'ye haber uçurur ve haber yap der *.

Haberlerinde envayi çeşit yalanı bulabilirsiniz: Örneğin zamanında Amerika'dan astronotluk teklifi alacak kadar; aynı zamanda uçak mühendisi olan, yine Amerika'dan 22 yaşında "gel bitirme tezinde tasarladığın uçağını üretelim ve burada kal" şeklinde bir teklif alacak kadar yetenekli ve 7000 saat jet uçuşu ve 4000 saat sivil havacılık uçuşu olacak kadar deneyimli bir pilota şerefsizce iftira atmıştır.

Bu pilot ise Türkiye devleri ve milleti için en zorlu görevleri yıllarca yapmış, gecesi gündüzü olmadan çalışmış, iki filo kurmuş, binlerce şerefli türk pilotu yetiştirmiştir. Uçuşları sırasında yolculardan, "hayatımda bundan daha iyi bir uçuş yapmadım" şeklinde övgüler alan ve yüzde 95 ihtimalle düşecek bir uçağı, üstün kabiliyetleri sayesinde kurtaran bir pilot antidemokratik bir biçimde harcanmıştır... Ama bizim ülkemiz, devletimiz vefasızdır; kimi zaman ise yetiştirdiği en büyük cevherleri harcayacak kadar aptaldır. Bunun nedeni ise çok basittir; Amsterdam kazasına kurban aramaktır; koltuk kaygısı güden Köksan Köktuna'nın "bakın sayın kotil gerekli adamları, yetersiz olanları (!), sosyal haklarına sahip çıkmayanları (!) en haklı biçimde (!) işten uzaklaştırıyoruz" diyebilmesi içindir.

Devlet değerlerinden vazgeçer; 30 senedir uçan bir pilotu ve tüm hayatını vatanına adamış, hayatı pahasına savaşmış pilotu böyle harcar, harcatan masonlara izin verir ve kotil seyreder. neden? Çünkü o da bulaşsa, medya onun üzerine de sıçrayacaktır. Devlet sonra ne yapar ? Ayda 18.000 Euro vererek alman pilotları getirtir ve uçurur, çünkü deneyimli kaptan pilot bulamaz.

Bütün bunlara rağmen o pilot mutludur, çünkü yetiştirdiği öğrenciler gelip ellerini öper, hocam sen bana kanatlarımı hediye ettin derler... neden çünkü onun sayesinde de göklerdeki istikbal korunmuştur... O sessizce tüm olanları düşünür, ama asla pişmanlık yaşamaz... iyi ki amerika ya gitmemiştir... iyi ki vatanında mücadele etmiştir... iyi ki canı pahasına savaşmış, öğretmiştir...

çocukken yapılan salaklıklar

karınca yemek, bebeklerin iç çamaşırlarıyla doğduklarını zannetmek, politikacılardan (örn. turgut Özal)her gün televizyona çıktıkları için nefret etmek ve sıranızı çaldıklarını düşünmek, süt ve domates suyunu karıştırarak deney yapmak, baş örtüsünü yüzünü tamamen örtecek şekilde bağladıktan sonra üzerine gözlük takarak öcü olduğunu düşünmek...

baba

Ondan duyduğunuz "seninle gurur duyuyorum" cümlesi hiç bir kelimeyle ifade edilemeyecek kadar güçlüdür, sevgi doludur.

kripto yahudi

yahudi olduklarını gizleyen, müslüman gibi yaşıyormuş gibi görünen yahudilerdir.

bira

1, a; 2, b... *

hakan şükür

muhabbet kuşlarının "Hakan şükür Allah çok şükür" şeklinde söyleyebildikleri bir cümlenin içinde geçen şabani kişiliktir. *

modumda değilim

(bkz: allah kahretsin tez yazıyorum)

dünyanın en kötü duygusu

evlat acısı.

tez

on dersi attan alsam da tek bu tez yazmaktan kurtarsınlar beni diye yalvartan, depresif öllü öğrenciler türeten sorumluluk.

dudak parlatıcısı

dudak patlatıcısı olarak istemsizce okunan entry.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.