bugün

lanet olsun icimdeki bu nene sevgisine diyerek bizi koparmis orgut uyesidir.
(bkz: metropol delisi)
Senaristlerimiz başlangıçta , onu , örgütü gerçek dışı bir şekilde sosyalist ve devrimciymiş gibi göstermek için kullandılar.Akılları sıra sosyalizmle de dalga geçerek bir taşla iki kuş vuracaklardı.Ama silahları geri tepti. Muro en sevilen vadi elemanlarından biri oldu , uyarı aldılar.Şimdilerde onu Polat'a yamayarak doğru yolu bulduracaklar.Muro'nun jargonu aşırı derecede karikatürize edilmiş olsa da ben şahidim böyle konuşanlar çoktu bir zamanlar.
son bölümde deli hüsnü'yle girdiği diyaloglarla yine yeniden yaran, kurtlar vadisi pusu izleme sebebi karakter..

--spoiler--
+ hüsnü sana hayatının fırsatını veriyorum, dediğim yere gel yanlız gel, başka deliyi peşine takıp getirme..
- ama terbiyesizlik yapacaksanız...
+ bırak lan sen benim terbiyemi, nato yolunu biliyor musun ?
- biliyorum.
+ tabi bilirsiniz natocular sizi, bir kere de barışın yolunu bilin, kardeşlik yolunu bilin, bağımsızlık yolunu bilin, dostluk yolunu bilin..
--spoiler--

--spoiler--
- niye örgütünü satıyorsun ?
+ örgüt benim değil mi kardeşim, ister alırım ister satarım sana ne !
- bence içinde bir insan sevgisi var, kötü adama benzemiyorsun, gel teslim ol.
+ nalet olsun bütün yüz hatlarıma yayılıp, delilere bile gözüken içimdeki insan sevgisine...
--spoiler--
terbiyesiz lafını çok güzel bir şekilde telaffuz eden zat.
kozmoza sığınmış kişi.
kırmızı noktalı filmlere gönderme yaparak anılarımı depreştiren über kahraman.

edit: tonla eksi veren ibneler, çocukluğunuz kuran kurslarında geçti herhalde.
(bkz: hacı muro)
son zamanlarda kurtlar vadisinin seyredilmesinde ki en büyük etken.
gerçi koskoca mafya dizisi komediye döndü ama..
dizi yapımcıları tarafından istenmeden de olsa yaratılan fenomen.

"muro" karakteri kendisiyle birlikte derin analizler taşımakta aslında. diziye dahil olduğu günlerde "karacadağ" ailesinin kuzey ırak'tan metropole getirdiği pkk tetikçisi olarak karşımıza çıkan, her türlü pis iş,(silah kaçakçılığı, organ ticareti, insan kaçakçılığı, uyuşturucu v.b) içinde bir karakter iken, ilerleyen bölümlerde, özellikle yardımcısı servet'in polat tarafından ele geçirilip yerine "çeto"adlı karakter geçince ve akıllardan çıkmayan deli hüsnü'ye arkadan çarpma hadisesinden sonra şekil değiştirmeye başlamış, vadi seyircisinin ilgisini bir anda üzerine çekmeye başlamıştır.

bu durumda aslında "mustafa üstündağ" ın oyunculuk yeteneğinin de payı büyüktür.
bu sahneden sonra gelen olumlu tepkiler neticesinde vadi senaristleri "muro" karakterine biraz daha ağırlık vermiş ve üstündağ'ın maharetleri doğrultusunda muro karakteri de günden güne değişikliğe gitmiştir.

özellikle ve özellikle çeto'nun annesinin taklidi ve "lanet olsun içimdeki insan sevgisine" repliğiyle muro karakteri bu kez çizdiği, şirin pkk'lı portresi ile tartışma konusu olmuş, vadiyi izleyen izlemeyen herkes bu karakter üzerinde tartışmaya başlamıştır.
bunun üzerine yapımcılar muro karakterini yok etmeyi çok düşünmüş lakin mustafa üstündağ'ın getirisinin yüksek ve rutine bağlayan diziye yeni bir ivme kazandırmasından ötürü bunu bir türlü gerçekleştirememişlerdir.

düşünsenize bu ekip koskoca "süleyman çakır" karakterini de, "pala" karakterini de harcamış bir ekiptir. bunları düşündüğümüzde "muro" karakterinin önemini daha iyi anlayabiliriz.

yanlız muro karakterini bekleyen en önemli tehlike, karakterin dizinin önüne geçmesi durumudur- ki bu durum son günlerde; deli hüsnü, memati, yalçın bulut gibi karakterlerde de gözlemlenmektedir- bu durum karşısında ya muro pasifize edilecek ya da öldürülecektir. tüm bu soru işaretlerinin yegane cevabı dizinin ilerleyen bölümlerinde cevap bulacaktır.

ne kadar tartışsak, ne söylesek, ne yazsak şimdilik boş. yapımcılar memati-muro-bulut üçlüsünü adeta kapana kıstırmış vaziyette bıraktı şimdilik, bu cendereyi de atlatırlarsa ömürleri beklediğimizden fazla uzar kanaatimce...
pana film tarafından ağustos ayında çekilmeye başlayacak olan yeni kurtlar vadisi filmi.
murat 124 satışlarını artırdığı söylenen kurtlar vadisi karakteri.
(bkz: hacı muro)
gittiği lidere "ben ve değerli ekibim her türlü hizmete hazırız" diye taahhüt vermiştir. değerli ekipten kasıt "çeto ve yıldırım". vay be ekibe bak.
http://www.iyibilgi.com/haber.php?haber_id=67995
sonuna kadar lanet okunası karakterdir.
ayrıca ve ayrıca ; metropol terörist'ini canlandıran bu karakter bilerek halk'ın önüne şirinimsi tiplemelerle çıkıp halk'ın teröristlere olan kinini azaltmaktadır.
dikkat çekilecek olurki bu adam dizide şirin bir kürt değil, metropol terörist'ini canlandırmaktadır. ( adama gülüyomuyuz gülüyoruz o ayrı..)
trt'nin yıllar evvel "anadoludan görunum" adlı program ile yapmak istediği, yaratmak istediği etkinin bugun kişi üzerinden empoze etme isteğinin adıdır.

geçmişten ders alınmayışının da diğer adı.
yaşadığımız cografya açısından, insanların canını yakan terör lanetini iyi göstermeye çalışan tehlikeli bir karekterdir. neyse ki gelen olumsuz tepkiler sayesinde komedi karekteri olmuştur.
(bkz: nalet olsun içimdeki insan sevgisine)
filmi çekilmiş ve aralık ayında "muro nalet olsun içimdeki insan sevgisine" adıyla aralık ayında gösterime gireceği pana film tarafından açıklanan kurtlar vadisi karakteri.

http://www.internethaber....news_detail.php?id=153272
araba kullanan polise: buldunuz ezilmiş halkın mazotunu basarsınız tabi 180-190. geçmesenize 90'ı.
--spoiler--
metropol tilkisinden egemen güçlere...
--spoiler--
Muro karakterini komik ve sempatik göstermek insanlarımızda nasıl bir duygu uyandırıyor acaba. Muro'nun örgüt dediğinin ne olduğunu bilmeyen var mı? Örgütten birini bir dizide bu kadar sevilir yapmak neye hizmet ediyor? Eski solcu ağızlarını, devrimci raconlarını bölücü örgütün bir üyesiyle harmanlayıp insanların önüne komik ve sempatik bir karakter çıkarmak ne demek oluyor. Muro karakteri sayesinde o oyuncunun film çekmeye başladığını ve gördüğü ilgi üzerine buna kalkıştığını da biliyoruz. iskender Büyük karakterine bu bölümde selam veren binbaşılar askerler neyi enjekte ediyor izleyenlere. Bana bir sürü madalya taktılar bir hayrını görmedim diyor. Mesajı aldık hemen. Askerde aldığım madalyalar bir işime yaramadı. Önemsiz. Bu karaktere binbaşıları selam durdurmak hele hele de Türkiye böyle günler yaşarken çok anlamlı gerçekten. Muronun aracı kaza yapıyor Muroyla Çetin kurtuluyor ama bakın ne kadar da yufka yürekliler kaza yapan polisler için helikopter istiyor telsizle. ilk defa televizyonda bir dizi izlerken bu kadar sinirlendiğimi hatırlıyorum. Kurtlar Vadisi Pusuya birde bu gözle bakmakta yarar var. Vatandaş bu konuda ne düşünüyor. Bir rahatsızlık duymuyor mu? Bu kadar mı genişledik? Bir teröristi canlandıran oyuncu dizinin en sevilen oyuncularından nasıl olur? Çıldırdım arkadaş.
şimdiki deyimiyle :metropol tilkisi
en ırkçı türk milliyetçisinden, pkklısına kadar tüm ulusumuzun sevdiği kurtlar vadisi karakteri. aslında bu durum ilginçtir. bir pkklı rolündeki bir kişinin bu kadar sevilmesi az rastlanır bir olaydır. ayrıca bence bu arkadaş, pkklıların da insan olduklarını ve doğu bölgemizin aslen iyi niyetli insanlarının nasıl kandırılarak terörist haline getirildiklerini insanlara anlatması bakımından önemli role sahiptir.
güncel Önemli Başlıklar