bugün

adı henüz belli olmayan kurtlar vadisi pusu dizisinde muro karakteriyle oynayan mustafa üstündağ'ın eylül 2008'de gösterime girecek olan sinema filmi.

Filmin kısaca konusu şöyle;
cezaevinden çıkan Muro ile Çeto, devrimi köyden başlatmak üzere memleketlerine dönerler. ilk planları evlenip yuva kurmak, örnek birer devrimci olmaktır. Oysa köyde onları bir sürpriz beklemektedir. Muhtar, Muro ile Çeto'yu hapisteyken iki Rus kadınla evlendirmiştir. Muro ile Çeto'nun devrim ütopyasını gerçekleştirmeleri için; kadınları bulup boşanmaları gerekmektedir. Bunun için istanbul'a dönen Muro ile Çeto'nun başına gelmeyen kalmaz. Çözümlemesini asla yapamayacakları bir örgütle karşı karşıya kalırlar

filmin afişi;
http://img171.imageshack.us/my.php?image=muropp2.jpg
ciddi ciddi çekilmeye başlanmış olan film. kifayetsiz kaldım, şaşkınım.

http://www.kurtlarvadisi....howfull&id=1219140619
içinde insan sevgisi falan yok kandırma kendini para sevgisi var para..
(bkz: Lanet olsun senin gibisine)
yazara değil muro'ya.
Senaryo: Raci ŞAŞMAZ, Bahadır ÖZDENER, Cüneyt AYSAN...

böyle bir filmin yapılmasına şaşıranlara şaşıyorum. bi' kere bu senarist takımın içinde ''ben kurtlar vadisinin gençleri etkilediğini düşünmüyorum, lisedeki olaylar münferit'' diyecek kadar pişkin ve nasıl luzümsuz proje üretsem de daha çok para kazansam diyen;
bahadır özdener var.

tabi diğerleri de aynı görüşte ama özdener'e ayrı bir bakınız vermek lazım.
son yılların en tıraş film adlarından.
komik olacağı su götürmez bir gerçek olan ve beklenen film.

http://www.murofilmi.com/
terör örgütü elemanı olarak lanse edilmiş bir "kahramanımız"ın * olduğunu kanıtlayan film. eroin kaçıran, adam öldüren, dağlarda sözüm ona devrim peşinde koşan bir dizi karakterini baştacı yapıyoruz. eminim sinemalar da yine kuyruklar olacaktır. yazık.
çekilirse pkklıyı oynayan jönüyle türk(kürt?) sinema tarihinde bir ilk olacaktır.
recep ivedik returns.
türkiye nin sinema anlayışının bir örneği..!!

nerede bir şey tutsa, hangi hede revaçta ise hemen onu alalım dizi yapalım, film yapalım mottosu güdülür bizim ülkemizde. hani b*kunu çıkartmak durumu vardır işte onlardan biri. devamıda gelir, rekorda kırar bu film.

(bkz: ayakta alkışlıyoruz)
neden böyle bir film çekilme ihtiyacı duyulur ki? bir dizinin başlarda acımasız bir karekteri canlandırırken(böbrek ticareti) daha sonra oyuncunun tamamen kendi başarısıyla kendini sevdirmesi sonucu popüleritesi iyice artmış bir karekter muro sonuçta. bir karekterin tutulması sonucunda bunu sinemaya yansıtmak ne kadar doğru pek de bilemiyorum. daha önce bu uygulamalar bir kaç defa denenmiş ancak öyle aman aman da bir başarı elde edememişler. kaldı ki aynı yapımcı şirketin çektiği kurtlar vadisi ırak gerçekten çok başarısız bir filmken tekrar böyle bir riske girmek saçmalıktan başka bir şey değildir.

sonuçta büyük ihtimalle tırt bir film olacaktır, belki içerisinden bir kaç sahne komik olabilir o da filmi kurtarmaya da yetmez zaten.
tony montana gibi gelmiş geçmiş en psikopat ve şerefsiz karakteri baştacı yapanların karşı çıktığı filmdir. tony montana- scarface hastası bir insan olarak söyleyeyim, izleyip gececeğim bir filmdir.
sinemamızın yıllardır neden bir arpa boyu ilerlemediğinin kanıtıdır. tamam bu yapımcılardan daha çok izleyici kitlesiyle alakalı bir durum ama yapımcılar da bunu kullanıyor tıpkı müzikte olduğu gibi. hani her alüm yapan rock şarkıcısı der ya: ''aslında ben daha sert yapardım da dinlenen bu, ben daha kompleks çalardım da kimse anlamaz diye çalmadım...vs.''yapımcılar da yönetmenler de o duruma geldi. yapardık da izlenmezdi, çekerdik de tutmazdı, yazardık da okunmazdı...
türkiye gerçeği olan bir filmdir. yeter ki bir karakter, dizi, film, ya da karakter birazcık tutsun. bbg tuttu zamanında. 5 farklı yarışma yapıldı. sonra aynı evin içinde kaç türlü yarışma yaratılabilirse yaratıldı. yaprak dökümü tuttu, bu sezon her taraftan "x'in ölümsüz eserinden" şeklinde diziler türedi. kim 500 milyar ister tutmuştu zamanında, bir sürü benzer yarışma yapıldı. sonra var mısın yok musun çıktı başımıza. kutulu mutulu, beleş para dağıtan birçok yarışma takip etti bunu. recep ivedik tuttu mesela, anında muro'nun filmi çekilmeye başlandı. bu sadece dizi-film-sinema sektöründe de değil, toplumun geneline hakim olan hemencecik köşeyi dönme mentalitesinin yansıması. 1 ytl oynayıp bir kuponla bilmemkaç katı kupon tutturmak isteyenler gibi, her önüne gelenin korsan cd satması gibi, bir işi değerlendirirken tek kriterin para olması gibi, gibi gibi gibi.. bilmem anlatabildim mi ama, öyle işte..
az önce fragmanı gösterilen ve gülmekten yarılmama sebep olan filmdir. yakında sinemalarda. *
türk sinemasinin sictigi noktadir , cok yakinda dünyayi kurtaran muro'da cekilir heralde.
fragmanı ile epey güldürmüş film.
--spoiler--
muro: otobüsü durdurun ! devrimci testislerim yanıyor(işemek istiyor kendisi)
--spoiler--

muro hacı murat'la yolda kalmıştır, çeto'dan yardım ister.
çeto son model bi jeep'le gayet yazlık bir mekana gidermiş gibi yardımına gelir muro yarmaya devam eder

--spoiler--

muro: lan oğlum bu ne hal !
çeto: e başkanım $ile'ye gidiyoruz dedin ya,
muro: lan dağa çıkıyoruz dediğimde kayak takımıyla mı geliyosunuz ?

--spoiler--

bekliyoruz.
(bkz: lanet olsun bu yapımcılardaki film sevgisine)
(bkz: muro nalet olsun icimdeki insan sevgisine)

(bkz: aramaya inanmak)
en başta mazhar alanson'un da castin içerisinde olduğunu duyuran ama daha sonra castten çıkartmış bir film.
dağlarda her gün şehit verirken bir teröristi canlandıran karakter üzerine kurulmuş film.filmin konusu seneryasu vb şeyler hakkında yorum yapmaya gerek yok sadece fragmanını seyrederek mehmet ali erbil filmleri düzeyinde bir film olduğunu hemen anlayabiliyorsunuz.bu filme en az 3 milyon kişi gider.filme giden izleyeciler eve gidip haberlerde yine şehit haberi gördüğünde pkk ya lanet okurlar.bu yapım teröristleri sevimli gösteren boktan bir film olarak sinema tarihine geçecek.başka bir ülkede kendi teröristlerinden komedyen yapan bu işten para kazanan süper zekalı yapımcılar ve bunlara izin veren devlet kurumları yoktur heralde.
"kurtlar vadisi terör"e karşı çıkıp pana film'in, show tv'nin önünde eylem yapanların sayesinde çekilen sinema filmi.

1,5'tan 2 bölümü yayınlanan kv terör, yerini kv pusu senaryosuna bırakmıştı. kv terör'de, kendisini sözde devrimci olarak tanımlayan ama devrimcilikle alakası olmayıp aslında terörist olanlar, üniversite öğrencilerini kandırarak sempatizan topluyorlardı ve devrimci geçinenlerin karanlık yüzü ekrana sunuluyordu. bu durum tepki aldı ve olanlar oldu, bilindiği gibi.

burada örgütün metropol sorumlusu olarak "muro" diye sert ve kötü bir karakter yer alıyordu. fakat dizi tepki görünce, kv pusu'da "sempatik devrimci-terörist muro" ortaya çıkarıldı. ciddi ve güncel dizilerin renkli adamları hep sevilmiştir: deli yürek'teki turgay, kuşçu; kurtlar vadisi 1'de çakır, iplikçi, halo, erhan; köprü'de tekin, tuncay...vs. muro da şu an popülerlikten nasibini alıyor. üstelik, sadece kendisi için film bile çekiliyor.

dikkat! amaç ticari olsa, gıyabında cenaze namazı bile kılınan "çakır" için de sinema filmi çekilebilirdi ve muro'dan çok daha fazla tutardı!

son sözüm şudur hakim bey : lanet olsun ekrandan sunulan şu terörist sevgisine!
gerçekten ismi nalet olsun icimdeki insan sevgisine olan filmdir. ironi desen ironi değildir. Peki bu nedir?
lanet-nalet
http://www.film.gen.tr/film.cfm?fid=3910

ayrıca (bkz: türkçe nin ebesi)
Gitmeden bir halta yaramayacağını söyleyebileceğim nadir filmlerden biridir. Laf olsun cebim dolsun diye çekildiği izlenimini çok çok çok fena bir şekilde vermektedir.