bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    genellikle mavi gomlek giyen, sofore yardım eden kisidir.
    2 ... painkiller
  2. 2.
    pek bir hoyrat, topkek dagiticisi gorevlilerdir. cazgir yolcularin her zaman azarladigi eleman da denebilir kisaca.
    2 ... laz pacino
  3. 3.
    mümkünse sağlı sollu ilerleyelim lütfen...beyefendi bakın solunuz boş lütfen geçelim o tarafa doğru...arkadaşım sana söylüyorum bi zahmet geçer misin arkaya doğru, bak aşağıda insanlar kaldı...duraklara gelmeden kapılara yanaşalım...paso var mı?... ve benzerlerini sıklıkla söyleyen şahıs
    ... dahii
  4. 4.
    küçük bir çocuk iken kesinlikle olmak istenen meslektir, çünkü elinde deste ile paralar vardır ve minibüse binen herkes ona para verir. bu kişi elindeki kağıt paraları büyükten küçüğe doğru ve açarak sıralayarak koyar, gelen parayı ise bu sırayı hiç bozmadan yerleştirir. vermesi gerektiği kağıt paranın ise en kirlisini ve deforme olmuşusu seçmede üstüne yoktur. bozuk paralar ise önündeki bel çantasında durur.

edit: gerçi artık o şekilde minibüsler kalmadı, eskiden minibüste ayakta bir muavin durur ve içerinin parasını toplardı.
    2 ... devedikeni
  5. 5.
    hareket halindeki otobüsün içinde ellerindeki içecek dolu bardakları usta bir şekilde taşıyan dengeli bünye mesleği.
    2 ... asiti kaçmış kola
  6. 6.
    otobus hareket eder etmez mikrofonu alip otobus yolculugu prospektusunu okur, arkasindan kolonya ikram eder, sonra yoldan binen yolculari iceri alir, cay-kahve-kek servisinden sonra susayanlara su verir, yolculuk sonunda valizleri geri verir isi halen bitmez, otobusu temizler bir sonraki yoluculuga hazir hale getirir. yorucu oldugundan midir bilinmez, ayni otobuste iki kez ust uste ayni muavini goremezsiniz.
    1 ... radament
  7. 7.
    (bkz: halk otobüsünde bilet vermeyen muavin)
    -1 ... beraent
  8. 8.
    otobüs hareket ettikten sonra otobüsün arkasından koşup binmeyi marifet sanan insanlardır.
    1 -1 ... sakatat
  9. 9.
    (bkz: topla gel süleyman abi topla gel)
    ... bylait
  10. 10.
    yardımcı,yardım eden.
    ... caadaloz