bugün

şehirlerarası otobüslerin verdiği molalarda otobüsü çalıştırırken yaptığı havalar, afra tafralar esas oğlanın yani kaptanın gelmesiyle son bulan kişidir.
otobüslerde kavgaların ilk sebebi olarak hafızalara kazınır.
an itibariyle otobüste gelip yanımdaki koltuğa kurulan yetmezmiş gibi işaret parmağına yüzük takılmaz günah diye vaaz veren kişilik.ulan babamın oğlu sanki.bi git çay dağıt sen bilirsin..
(bkz: hareket halindeki otobüse binen muavin)
yardımcı, sağ kol. bu arada, siz uçaktaki hostese bakarsınız ama cenazenize saçları jöleli, gömleği dışarıda muavin gelir. evet.
en sıkıntılı meslek sahipleridir. acaip eziktirler. azınlığı hariç. yaptıkları alt tarafı popkek dağıtmaktır ama sanki ameliyatta doktora ekipman verirmiş gibi ciddidir. arızadır yolcuların komutanı falan sanar kendini. bu yüzden ters cevap verir. kötü yorum yapmayı sevmem, ama objektif olursak çoğu böyle.
--spoiler--
Şehirlerarası otobüs yolculuklarında kan bağı yoksa (karı,koca, yeğen, yenge gibi) bayan yanına erkeğin oturması firma tarafından kabul edilmez.. Türkiye'de en önemli namus bekçileri otobüs muavinleridir. Muavinlere göre birbirlerini hiç tanımayan iki karşı cinsin, mesafe olmaksızın seyahat etmesi, ateşle barutun birbirine bitişik iki koltuktan bilet alması gibi bir şeydir. Buna asla izin vermezler. Ancak gidilecek yol boyunca erkeğin yanına oturtmadıkları genç kızı kesmeyi de ihmal etmezler.
--spoiler--
*
kaptanın yanındaki garip koltukta başları düzenli aralıklarla bir sağa bir sola düştüğü için kendilerinden bir türlü su istenemeyen kişilerdir.
başımdan geçen bir olayı bu başlık altında girmem hasebiyle bu satırları okuma şerefine nail oldunuz.
Şirketin adını verip bedavaya reklam yapmak istemiyorum.
Yer, manisa(memleketim) den uşak a seyahat ediyorum. Otobüs bayağı geç kaldı. Biz yol üstünde otobüsü bekler iken, onlarda bizi garaj da bekliyorlarmış. Bir hışımla garaj a vardık. Neyse ki yetiştik. Muavin bizim nasıl kızmış. Sebebi yol üstünde yolcu indirip bindirmek yasak. Bundan dolayı garaj a girmek şart. Girip çıkmak 25 lira falan. 2 yolcu için bu verilen ücrete değmiyor pekala. Yolcular tamamlandıktan sonra seyahatimiz başlıyor. Muavin in sinir hala geçmemiş. ben en arkada oturuyorum. Içini dökecek yer arıyor mübarek. Anlattı da anlattı. En son muhteşem cümleyi yada atasözü nü söyledi.
"affedersin baban ananı s.kiyor kime şikayet edeceksin"
topkek dağıtım uzmanıdır.
Nerdeyiz su an sorusuna karsılık otobüsteyiz diye cevap veren kisidir.
Ne kadar kaldı sorusuna karşılık az kaldı diye cevap veren kişidir.
Müdür muavini ve müdür yardımcısı eşdeğer.
Muavin demek yardımcı demektir.
Otobüslerde de bulunur, okullarda da.
Her meslekte olduğu gibi bazen bir orospu çocuğunu bazen adamın dibini bulunduran meslek dalı.
geneli orospu çocuğudur.
son olaydan sonra toplumda nefret ile karşılanan emekçidir.
jöle bu mesleğin rajonunda mı var nedir kamil koç, metro, pamukkale farketmeksizin hepsinin saçlar jöleli...
yardımcı anlamına gelir.
Yardımcı anlamına gelse de yaşanan olaylardan sonra Sütçü gibi yogurtcu gibi erotik çağrışımlı bir meslek erbabına dönüşmesi mümkündür.
firması metro ise yolcuların korku dolu anlar eşliğinde seyahat etmesini sağlar.
Yardımcı.
"Mavin" diye telafuz edilir kimi zaman.
her çeşit muavin gördüm herhalde şu yaşıma kadar.. ama en iyi hatırladığım henüz lisedeyken gördüğüm bi abi öğretmenlik okumuş ama atanamadığı için muavinlik yapıyordu mecbur. Umarım atanmışsındır muavin abi..
dirseğe sürttürme konusunda berberlere taş çıkartan kutsal meslek adamları.
Yapılacak iş değildir herkesinde yapacağı iş değildir normal birinin yapacağı işte değildir bu işte hatta ünlü otobüs firmalarında çalışan arkadaşlarımda tanıdıklarımda dahil zaten tiksinmemin en büyük nedeni başta onlar çoğunluğu bir baltaya sap olamamış fabrikada amelelik yapacağıma hem gezer hem para kazanırım kafasında abuk subuk hareketleri tavırları olan cins kişilerdir aralarında çok nadir efendi adam çıkar günümüzde çok şikayet olduğu için ve muavin fişlendiği için efendi davranmak zorunda kalıyorlar yoksa arkadaş olacak tipler değil büyük çoğunluğu tabi ki arada iyileri çıkar bozuk saat bile günde iki kez doğru gösterir haklı oldukları yanları da var tabi ki o kadarda gömmenin alemi yok sezarın hakkı sezara arkadaşların anlattığını aktarıyorum öyle cins kendini beğenmiş seni hakir gören tiplerle muhatap oluyorsun ki ister istemez bir süre sonra işi çakallığa vurmak zorunda kalıyorsun sonuçta en rezil iş kişilerle muhatap olduğun iştir her yolcuda elit değil sonuçta sıkıntılı işin sıkıntılı çalışanları nereden baksan o biçim rezillik ...