1. 1.
  değerleri küçükten büyüğe doğru sıralanmış istatistiksel bir seride tam ortaya düşen ve seriyi iki eşit parçaya bölen değerdir.
  1 ... gonulcelen
 2. 2.
  verilen bir sayı dizisinde terimler büyüklük sırasına göre yazıldıktan sonra ortadaki sayıya medyan denir. dizinin terim sayısı tek ise tam ortasındaki sayı medyandır. terim sayısı çift ise ortadaki iki terimin aritmetik ortası medyandır.
  örnek : 6,8,10,11,12,14,16,17,18,20 sayı dizisinin medyanı ortadaki 12 ve 14 sayılarının toplamının 2 ye bölünmesi ile bulunur. medyan =12+14/2=13
  2 ... piri reis
 3. 3.
  (bkz: medyan seçmen)
  ... beyazyelkenli
 4. 4.
  bir çeşit ortalamadır...
  ... erme1984
 5. 5.
  hassas olmayan ortalamalar içine giren bir ortalama çeşidi. sıralanmış değerlerin tam ortasındaki değerdir. aritmetik ortalamanın kullanılmadığı serilerde medyan kullanılır, çünkü baştaki ve sondaki aşırı değerlerden etkilenmez.
  (n+1)/2.ci değer medyana eşittir.
  gruplu serilerde formülü şudur: me = L1+c.[((n/2)-fa)/fm]

  L1= medyan sınıfının alt basamağı
  c= sınıf aralığı
  n= toplam frekans
  fa= medyan sınıfından önceki sınıfların frekansları toplamı
  fm= medyan sınıfı frekansı
  1 ... bad influence
 6. 6.
  (bkz: vasat)
  (bkz: vasati)
  1 ... fredo bebe
 7. 7.
  D. Beybin Kejanlıoğlu'nun Türkiye'de televizyona ve Ali Kırca'nın "Siyaset Meydanı" programına yönelik yorumlarını betimlemek üzere başvurduğu bir sözcük oyunu. Bu noktada Beybin Kejanlıoğlu, "medyan" sözcüğüyle çeşitli kamuların, kenarda köşede kalmışların, tabi grupların örgütlenerek veyahut tek tek kendilerini ifade etme ve seslerini duyurma araçlarını kullanmadıkları bir ortamda, ancak kendini temsil eden birkaç kişinin, bazı temsilcilerin ve sözcülerin bir araya gelebildikleri orta yeri ifade etmek istemiştir.

  Ayrıca (bkz: Beybin Kejanlioğlu)
  ... ngold
 8. 8.
  sahip olmadığım şey diye anılıyor. hayır bunu diyen no balance özelliğe sahip. sen git daha kendin kendine bir balans kurama bi de gel bana "senin medyanın yok" diye söylenip dur.

  bak bir ortak nokta daha.

  nihahahah.
  ... drummersirius