bugün

Habermas'ın "Kamusallığın Yapısal Dönüşümü" isimli kitabını Tanıl Bora ile çevirmiştir.
(bkz: devlet aklı kıskacında hukuk devleti)
1963 nusaybin doğumlu olan hocamız , Ankara üniversitesi hukuk fakültesi mezunu ve aynı zamanda şu anda aühf'de öğretim üyesidir.iyi bir akademisyen olmasının yanı sıra çok iyi bir insandır ; öğrencilerine karşı her daim ilgili ve naziktir. aynı zamanda (bkz: birgün gazetesi) yazarlarındandır kendisi.
geçmişle hesaplaşma

şehrin zulası

"Devlet Aklı" Kıskacında Hukuk Devleti

Kamusallığın Yapısal Dönüşümü (çeviri : tanıl bora & mithat sancar)
tesev'in hakimler üzerine yaptığı son araştırmanın hazırlayıcılarından.

(bkz: yargıda algı ve zihniyet kalıpları)

izmir'deki mardinliler konusunda */nde çıkmış ırkçı çağrışımlar yapan hikmet çetinkaya'nın bir yazısı üzerine kaleme alınmış makalesini okumak için: http://www.izmirizmir.net...;file=article&sid=457
Ankara Hukuk Fakültesi'nin kamu hukuku ve insan hakları hocasıdır. Bilgi birikimi, meselelere yaklaşım şekli ve insancıllığı ile kalplerde taht kurmuş örnek alınası insandır.
bugünden itibaren her perşembe günü taraf gazetesinde yazacak olan akademisyen-yazar.
Kendisi mardin kızıltepeli'dir. ayrıca cebeci'de yürürken kendisini görmüştüm. gazetelerde görülen resimlerinden çok daha esmerdir. baya da bi kiloludur.
Adana'da katılmış olduğu konferans sırasında ergenekon tutuklularının cezaevi koşullarını şikayet eden ulusalcı takımına fena sallamış, saydırmış hocadır.

40 yıldır insanlar cezaevlerinde olmadık işkenceleri görüyorken, devrimciler asılıyorken, karakollar işkence yuvalarına dönmüşken ses çıkarmayanlar, hukuk devleti burası olmaz öyle şeyler diyenler şimdi samimiyetsiz şekilde ergenekon tutuklularının cezaevi koşullarını protesto ediyorlar. onlar samimiyetsizdir, çıkarcıdır dedi.
ankara hukukta çok değerli hocamdır kendisi. derslerinde siyasetten edebiyata, birçok konuda konuşan aydın bir insandır. her derste birkaç kitap adı verir ve okumamızı önerir. 'bu hoca bir deniz' lafının gerçekten hakkını veren birisidir.bir dersinde nazi almanyasında doktor mengeleden bahsederken sınıftan birkaç öğrencinin wendel' i anımsayıp gülmesi üzerine çok sert tepkiler vermiş, bu vahşet karşısında nasıl gülersiniz diye kızmış ve o yıl final sınavında döşemiştir adeta.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.