1. 1.
  http://www.tesev.org.tr
  1 -1 ... laedri
 2. 2.
  can paker
  ... dont be cute
 3. 3.
  vatana ihanet etme adına kurulmuş türlü cemiyetden yalnızca biri.
  2 -1 ... kerameti kendinden menkul
 4. 4.
  saros hazretlerinin çok sevdiği, bu derneği kuranların da "tamamen duygusal nedenlerle"
  saros'un istediği doğrultuda sosyolojik tespitlerde bulunmaya can attığı karanlık vakıf..
  3 -2 ... junojuno
 5. 5.
  demeokrasi projesi, insan hakları gibi gözdolduran sloganlarla yola çıkan, katliamcı bir devletin dünya çapında sürdürdüğü bir projeye destek veren yapılanmadır. bu konuda NED'in üzerinde durulmalıdır. NED , sivil toplum örgütlerine bu projeyi desteklemeleri ve sözümona 'sivil!' derneklerle bu projenin demirbaşları ve yürütücüleri olmaları karşılığında onlara para desteği sağlamaktadır. bu derneklerin türkiyedeki ayaklarından bi tanesi de tesevdir, dünyadaki para piyasalarına yönveren SOROS bu derneğe de parasal yardımda bulunmaktadır, amaç? hemen söyleyelim : demokrasi.
  (bkz: yersen)
  1 -1 ... sone
 6. 6.
  (bkz: sorosbu çocuğu)
  ... xargn
 7. 7.
  --spoiler--
  Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV), Türkiyenin Yeni Anayasasına Doğru başlıklı raporunu açıkladı. Raporda yeni anayasa hazırlanırken 1982 anayasasının temel tercihlerinin tersine çevrilmesi önerilirken, yerel yönetimlerin kuvvetlendirilmesine ilişkin radikal tavsiyeler de yer aldı.

  istanbul Conrad Otelde düzenlenen basın toplantısında raporun sunuşunu yapan TESEV Başkanı Can Paker, Bugüne kadar Türkiyede yapılan anayasalar ve yasalar, devleti korumaya ve güçlendirmeye dönük olmuştur ama bunun esası, sivil toplumu güçlendirmek ve bireyi korumaktır dedi.
  --spoiler--

  http://www.taraf.com.tr/h...iste-bizim-anayasamiz.htm
  ... nickbulanakadarcanimcikti
 8. 8.
  sivil örümceğin ağında isimli kitabı okuyun, bu gibi "şeylerin" ne olduğunu öğrenin. bu gibi "şeyleri" en çok bölücü yandaşlar sever aşıktırlar, bunların diğer adıda "turuncu" dur. fazla söze gerek yok kitabı bulun ve okuyunuz.
  1 ... goliaht
 9. 9.
  george soros'un mamaladığı amerikan muhipleri.
  2 -1 ... sadaeke
 10. 10.
  (bkz: #19395279)
  ... anambunelan