1. 1.
  resmi gazete kadar soğuk olan gazetedir.
  5 -12 ... axilordram
 2. 2.
  yasaklanan reklamını on numara beş yıldız olduğu gazetedir..
  12 -6 ... keditestisleriyleoynayanfare
 3. 3.
  (bkz: tehlikenin farkında mısınız)
  8 ... jimmy the pro
 4. 4.
  geçmiş yıllarda sahıp olduğu uğur mumcu gıbı aydın niteliklı gazetecilerin etkisiyle türk basın tarıhıne "aydınların gazetesi" olarak geçen ve artık bu ımajını kaybetmiş olan turk basının kendı etrafında donen en statukocu gazetesı. bunca yıldır şeriat gelıyor naralarıyla bır korku ımparatorluğu ınsa edıp bundan kendine pay çıkartma devırlerı artık geçerliliğini yitirdiı. ınsanlar artık çozumsuzluğu cozum olarak goren benden olmayanı "vatan haını " olarak nıteleyen karanlık odaklara prım vermıyor. halkın içinde halkın sorunlarıyla ılgılenmeyı bırakarak askerın içerısınde "toplum muhendıslığınden" pay almaya çalışmak gunumuzde gazetecı faalıyetı olarak sayılmıyor. her gelen sağ ıktıdarı aynı nıtelıklerle yaftalamak ve bunun yararttığı çamur ızıyle turk sıyasetının onunu kapamak ve kaybolmasından çekındığınız ımtıyazlarınızın sureklı hale gelmesı için bu ulkede yarattığınız sıyası atmosfer dağılmak uzere. cumhurıyet baslığının altında çalışıp halkı "cahıller ordusu" olarak gormek ve ıttıhatçıları aratmayacak tavırlarla yonetıme talıp olduğunu ve bunu nıtelıklı azınlığın onayı ıle yaptığını soylemek "cumhurıyet" ın o anlamlı yapısına ıhanet oluyor. hiç hatırlıyor musunuz cumhuriyet gazetesının son yıllarda bır gazetecılık basarısıyla gundeme geldığını, gerçekten halk için bırseyler yaptığını? hiç hatırlıyor musunuz ısmıne yakısır bır edayla en azından "cumhura" saygı için bır sıyası olgunluk gosterdığını? hayır çunku ne oyle bır basarı var ne de gosterdığı bır sıyası olgunluk. nerde ayrıştırma, çatışma toplum muhendıslığı var cumhurıyet orda. çunku hala korkuyor. ımtıyazını kaybetmekten korkuyor. o da her kemalıst bunye gıbı değişime dırenıyor. ne demıştık;" kemalıstlerın devrımcılığı devrım sırası kendı ımtıyazlarına gelınceye kadardır".

  (bkz: kemalıst tarzı devrımcılık)
  3 -12 ... stratosfer
 5. 4.
  dış haberler ve ekonomi sayfaları en okunabilir gazetedir.
  9 ... rhizomique
 6. 5.
  gerçekleri söylediği için, gerçekleri gizleyen maskeli iktidarları ve yandaşlarını rahatsız eden gazete.
  10 -4 ... red anger fy
 7. 6.
  siyasetteki versiyonu chpdir.
  6 -6 ... west indies
 8. 7.
  faşist ulusalcıların okuduğu gerici gazete.
  3 -27 ... masterboy
 9. 8.
  zamanında nazım hikmet'in yüzüne tükürülmesi için kocaman resmini yayınlamıştır.
  http://www.radikal.com.tr...iler/2007/01/07/kapak.gif
  3 -8 ... rakamsal
 10. 9.
  türkiye'nin en köklü ve içerdiği yazarlar bakımından en kaliteli gazetelerinden biridir.

  cumhuriyet'in fikrini herkes anlayamaz. herkes okuyamaz o yüzden de. belirli bir kitlesi vardır bu gazetenin, bu insanlar gazete 10 lira da olsa, açlıktan ağızları da koksa, iki ayağı da betonda kalsa yine gidip alırlar, okurlar.

  bugün kaç gazetenin böyle bir okuyucu kitlesi vardır?

  bu gazetenin bir de cumok isimli bir örgütü vardır. yani cumhuriyet gazetesi okurları. çok iyi etkinliklere imza atarlar..

  kaç gazetenin böyle bir okuyucu grubu vardır?

  hataları ya da yanlışları var mıdır? mutlaka. ancak bazı küfürbaz gazetelerle karşılaştırdığımızda oyuncağını balkondan aşağı atan bir bebeğin muzipliği gibi kalmaktadır..
  20 -7 ... system error