bugün

- slm nerden asl
- slm bursa 21 cm

şeklinde cevap alınmıs olan çet aracı.
halk arasında birçok telaffuzu olan program;

mirc
mirç
mırc
mırç
emayarsi
x: slm
y: slm
x: asl?
y: o ne demek?
x: age / sex / location
y: 21 / isterim / mekan farketmez

tarzında bi muhabbetin döndüğü chat ortamı...
gittikçe sönükleşen sanal ortam.
2-3 sene oncesine kadar cok populer olan sohbet programlarindan biri. msn , icq gibi rakiplerinin iyice yayilmasiyla populerligini kaybetmistir. gunumuzde genelikle yabanci ulkelerde warez, porno, film, muzik albumleri paylasimi icin kullanilmaktadir.
mirc options altında irc sonra logging kısmından automatically log-chats seçilerek yapılan tüm sohbetleri kaydetme seçeneği bulunan,sizin dışınızda kullananların ne konuştuğunu öğrenebileceğiniz,zurna server ı bot dolu program.
muhabbetin hergün azaldığı, önüne gelenin op, sop, admin gibi yetkiler alıp sonra kendini evreni yönetiyormuş sandığı, yüzlerce ne olduğu belirsiz insanla konuşup sonra hepsini unuttuğunuz, zaman kaybıyla birebir anlam bütünlüğü içerisinde olan bir program işte..
en cok kullanilan irc client'i.
bir efsanedir 12 kanallı günlerini hatırlarken daha sonraları cılkı çıkmıştır kusturmuştur abaza milletinin mekanı olmuştur. yazıktır ayıptır
an itibariyle yapılan msn zirvesinin dönüştüğü hal
(bkz: bu ne lan)
"help" menüsünden "About mIRC" e tıklandıktan sonra fotoğrafını gördüğünüz (bkz: khaled mardam-bey) kişinin burun kısmına ısrarlı fare tıklamaları ile kıçında düdük olan oyuncakların sesini duyduğunuz "chat" yazılımı. (bkz: sürpriz yumurta)
modası geçmiş chat programı.
klasiklesmis chat programı.
-slm abi
--slm
-kanal senın mı abi?
--evet.
-axxes eklermisin abi?
--@ alımı yok üzgünüm

diyologlarına sahne olan sohbet aracı...
(bkz: zurna)
şimdilerde yabancı dizileri indirmek için kullandığım eskilerin chat ortamı. her türlü yabancı diziyi ve o dizinin bütün bölümlerini önümüze halı gibi sererek torrente karşı mükemmel bir alternatif oluşturur. bu programın tek kötü tarafı, fazla hızlı olmamasıdır, ancak bu hız sorunu 256 kb - sınırsız adsl kullanıcılarını rahatsız etmez. ortalama 15 kb ile download yapabilirsiniz ve zaten maksimum 25 kb ile download yapabilen biri için 15 kb de gayet kabul edilebilir bir hızdır.
bu programın, "program hakkında" kısmında, programı yazan adamın resmi bulunuyordu. ve resimde, adamın burnuna çift tıkladığınız zaman "vink vink" diye ses çıkıyordu.
amma geğik programcıymış be.
sohbet programı olup; belki kuruluş amacı bu olmaması; ama insanların kişiliksizleştiren terbiyesizleştiren ve türkiyenin %90 abaza olduğu gösteren program...
Mırcta bayan ismi olarak girdiğim ve abaza(sapık)erkeklerin bulup onların msnesini hacklememe yardımcı olduğu fakat lamerliği bıraktığım zaman ilk işim bu bu yazılımı sildiğim bi program..
dünyada ilk çıkan, insanlara irc ortamını tanıtan, alışkanlık yapan, chat programının adı.
http://www.mirc.co.uk resmi internet adresi olup, güvenli bir şekilde yüklenebilir.
şu sıralar 6.21 sürümü yayınlanmakta.
seneler evvel sırf f taklidi yaparak internet şifresi almadan milletin şifrelerini (ç)alıp dial upı uzunca bir dönem beleşe getirmemi sağlamış program.
gerekli eklentiler kurulduktan sonra ise en iyi p2p programından bile sağlam paylaşım ortamı sağlayan yazılım.
zamanında dalnet serverında istanbul ve ankara kanallarında sop'luk yaparken başından kalkamadığım programdır.
ömrümü yedi ömrümü.. ama fiyakalı bir olaydı o zamanlar o yüzden batmıyordu gözümüze, şimdi deseler allah akıl fikir versin derim.
oyun kanallarında ömrümün en güzel yıllarını harcadığım gereksiz chat programıdır.Soru sorulur altına cevabı harfleri kapatılarak verilirdi. Hızlı olmak önemliydi o yarışmada.
nickini bildiğiniz bir abazan arkadaşınızı kandırmanın en kolay yoludur. bir rus kız ismi ile girin o atlar gerisi komedi.*
irc serverlarında insanlarla kaynaşmak, fikir alışverişinde bulunmak, diyalog kurmak için hazırlanmış programdır. şimdilerde siteler üzerinden java yardımıyla bu programa gerek kalmadan giriş yapmak mümkündür.
güncel Önemli Başlıklar