bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Yapıların planını yapıp bunların gerçekleşmesini sağlayan kimse.
    1 ... italiano
  2. 2.
    strüktür, ısıtma, havalandırma, aydınlatma, sıhhi tesisat vb. konularda bilgi sahibi olan, yapıların tasarımını yapıp uygulamasını yönlendiren sanat ve fen adamıdır.

(bkz: mimarlık)
    4 ... rei
  3. 3.
    okul donemlerinde sabaha kadar uyumadan calısan gerekli gereksiz butun amelelikler yaptırılan, tıpla yarısacabilecek kadar egitimi zor olan ama okula gelindiginden itibaren surekli bi gotlerinin kalkması için hocalar tarafından kıskırtılan meslek turu.
    6 ... rigsmaer
  4. 4.
    aynı zamanda anne ise çocuğunun gezdirirken sürekli insanlara "aha bunu da annem yaptı" deyip deyip övündüğü belki mimar sinan mezunu insan biçimi. **
    1 ... danaid
  5. 5.
    (bkz: cetvelle yaşayan adam)
    1 -1 ... veteran
  6. 6.
    hiçbir binada, hiçbir şekilde, herhangi bir taşıyıcı eleman olmasını istemeyen mühendislik düşmanları. ben mi ayakta tutayım o binayı yoksa sen mi tutacaksın? bilelim yani.
    2 -5 ... bahdeniz
  7. 7.
    inşaat camiasında bilinen 'para kadınla, kumarla, mimarla yenir' lafının kahramanı olan kişiler.
    3 -1 ... metin oktay
  8. 8.
    matrix'in en üst düzey yönetim programı. ayrıca,

(bkz: ben matrix i yapan dingilim)*
    ... çakan adam
  9. 9.
    erkek inşaat mühendisi kişisinin bir kadında aradığı ilk özellik.
    1 -1 ... birbarfilozofu
  10. 10.
    çocuk sahibi olma yaşı ortalama 40larda seyreden, ailesinden kopmuş, kendini çizimlere, şantiyeye adamış, her daim meşgul şahıslardır. fakat içmek, gezmek söz konusu olduğunda meşguliyetten eser kalmaz.. 'teknik gezi' adı altında aynı kafadan adamlarla bir araya gelerek günlerini gün ederler.
    mesai saati kavramları yoktur. gece, gündüz karışmış durumdadır.
    çok emek isteyen ve hata kabul etmeyen oldukça zor bir meslek..
    9 ... the passenger
kapat