1. 1.
  Herhangi bir ulus içinde yaşayan azınlıkların,yaşadığı ülke içinde kendilerini ayrı göstermek ve bağımsız hareket etme istemeleri sonucu oluşan bir milliyetçilik türüdür.
  2 ... italiano
 2. 2.
  herhangi bir devletin varlığını en çok tehdit eden unsurlardan biridir. bir toplumun, devletin bütünlüğüne karşı geliştirilen ayrımcı milliyetçilik türüdür. tehlikelidir, mahal verilmemelidir.
  ... insomniac
 3. 3.
  etnisite üzerine kurulu milliyetçilik. özellikle devletle bağlamında birleşmeye doğru giden 21.yy avrupası'nın en önemli sorunu.
  ... leggare
 4. 4.
  sırf köylüm diye birini işe almak ya da tam tersi hadise de mikro milliyetçiliktir.
  ... shawnshank
 5. 5.
  iç savaş sebebi olan en sevimsiz milliyetçilik çeşididir.
  ... no strings on me
 6. 6.
  bu alanın türkiye'deki önde gelen isimlerinden bir tanesi de Baskın Oran'dır. kendisini Başbakanlık insan Hakları Merkezi'ne hazırlamış oldugu azınlık raporu" sayesinde tanıyoruz.
  -1 ... ever
 7. 7.
  sadece etnisite üzerine kurulu olmayan şey. mesela x şehirli bir insan komşu şehrinin insanlarını da sevmiyordur yani kendinden olmayanı sevmiyorsa bu da mikro milliyetçiliktir.

  türkiye'de mikro milliyetçi şehirler için;
  (bkz: adana)
  (bkz: trabzon)
  (bkz: izmir)
  1 -1 ... superbamm
 8. 8.
  amerika birleşik devletleri ve rusya'nın, çıkarlarına aykırı davranan ülkelere karşı kullandıkları en önemli silahtır. gürcistan'da, karadağ ve kosova'da, afrika'da bunun birinci sınıf örnekleri uygulanmış ve başarılı sonuçlar elde edilmiş, üniter devletler toprak kaybedip zayıflamaya, etkisizleşmeye mahkum edilmiştir.

  mikromilliyetçilik, bir devlet içerisinde, aynı devlet içerisindeki diğer ögeler ile arasında kültürel farklılıklar bulunan bireyleri tahrik ederek devlete baş kaldırmaya teşvik eder. kişinin toplumun tamamının kabullendiği bir çeşit şemsiye görevi gören üst kimliği yerine kendini alt kimliği ile öne çıkarması ve bunu dile getirip hak talep etmesi ve daha sonra ayrılıkçı hareketler, isyanlar ve terör ile sonuca ulaşmaya çalışması sonucunu doğurur.
  1 ... javanar
 9. 9.
  karadeniz'de ve izmir'de tavan yapan milliyetçiliktir.
  1 ... iki kapili han
 10. 10.
  Türkiye'de bol bol görebileceğimiz bir milliyetçilik türüdür. En çok sivaslılar ve Karadenizliler yapar.
  1 ... yamyam balagonda adami