bugün

reyhanlı saldırısı'nın gerçek faillerini saklamak adına işin ihale edileceği yani üstüne yıkılacağı kişi. kamuoyunda acilciler olarak bilinen türkiye halk kurtuluş parti cephesi genel sekreterliği görevini 30 küsur sene önce yapan 12 eylül'den sonra Suriye'ye geçen orada özellikle Özgür Suriye Ordusu militanları ve diğer terörist gruplara karşı Mukavemet Suriye adı altında silahlı bir milis gücü kuran birisi. neden ihale yıkılacak derseniz, kendisi hakkında bi ufak araştırma yapmanız yeterli. zira son 3 4 gündür, faili belli olmayan bazı katliamları Esad adına yaptığı özellikle cemaat medyasında dillendiriliyordu yani ortamı sağlamak kamuoyunu ikna için. hatta ileri gidip yeni apo budur diye lanse etmelerinden korkuyorum çünkü gerçek katilleri saklamaları artık kolay değil. kendisini ve niyetlerini yine dış basından bbc ile yaptığı röportajdan dinleyelim ki sağdan soldan şakirt medyadan duyulanlara inanmamak için.

http://www.bbc.co.uk/turk...907_mihrac_ural_int.shtml
Içişleri bakanligi tarafından reyhanlı patlamalarinin faili oldugu düşünülen şahıs.

El muhaberat, el kaide ile ilişkileri biliniyormuş falan. Adama sormazlar mı, madem belliydi bunlar,müdahale için 46 kişinin olmesini mı beklediniz.
Bugünlerde kesin, Bunlara ait hücreler basılır, tayyipe suikast planlari falan da çıkar.

Birgün gelecek, gazetecileri tutuklamaniz da yetmeyecek gerçekleri saklamaya.
reyhanlı katliamının baş failidir.
http://www.ensonhaber.com...hrac-ural-2013-05-13.html
Mihraç Ural 1956 Hatay doğumlu.
1975'te kurulan ve sol bir terör örgütü olan Türkiye Halk Kurtuluş Parti-Cephesi (THKP-C Acilciler) lideri olarak çalışıyor.
Yalçın ibrahim diye birisinin iddiaları şöyle:
- Mihraç Ural, örgüte 1976'da katıldı. 1980'de Suriye'ye geçti. 1 yıl sonra Hafız Esad'ın kardeşi Cemil Esad'ın emriyle vatandaşlık belgesini aldı.
- Şimdi de Esad güçlerine destek oluyor.
- ingiliz Times Gazetesi de etnik temizlikten Mihraç Ural'ı sorumlu tutmuş.
- Bu arkadaşın yönettiği Esad yanlısı örgütün adı: Mukaveme Suriyyi imiş.
- Örgüt sınır ve sahilleri içeren bölgelerde 2 bin kişilik silahlı bir güçle faaliyet gösteriyor(muş.)
- Abdullah Öcalan'la Suriye'deyken 19 yıl birlikte yaşamışlar:
görsel
- THKP-C Acilciler aynı zamanda Hatay Kurtuluş Ordusu diye de bilinirmiş.
- Niyeti bir Alevi devleti kurmakmış.
- Eşi Suriye'nin derin ismi Cemil Esad'ın hem akrabası hem de sekreteri olan Melek Fadal imiş.
Ve videosu:
http://www.youtube.com/watch?v=_uMXIV81nT4
Bu videoda, gayet başarıyla Arapça hitabet yapıyor:
http://www.youtube.com/watch?v=E-NS9CC2ths
Tayyip Erdoğan'dan neden nefret ettiğini anlattığı video.
ingilizce alt yazılı:
http://www.youtube.com/watch?v=PwnQ4-D2cOQ
reyhanlı katliamı'nın baş faili olduğuna gerçekten inanan varsa, ne deyim hayırlısı(!)
Çok uzun sürmedi. Yeni bir apo lazımdı. Bulunmuş.
Bu pozisyon ne hikmetse hiç boş kalmıyor.
Komünist olduğunu söyleyen vatandaş... Hatay saldırısının onun gerçekleştirdiği hükumet kanalında iddia ediliyor.

Kendisi hakkında eski tüfek komünistlerden olan ve yaşının 40 üzeri olduğu anlaşılan ekşi sözlük yazarının okunması gereken bir yazısı var. Ekşi sözlük yazarı mehmet ordekci nin kızmayacağını düşünerek buraya aktarıyorum.

--spoiler--
uzun bir sessizliğin ardından son yıllarda internet üzerinden özellikle engin erkiner ile giriştiği polemiklerle ortalarda görünmeye başlayan eski örgüt (bkz: acilciler) lideri. tamam, belki ben duymadım sesini, ama düşünün ki şu saate kadar ekşi sözlük'te hakkında yazılmış bir entry bile yoktu mihrac ural'ın.*

acilciler diye bir örgüt kalmadığı için "eski lider" diyorum. "sürgün"müş. öyle yazıyor. başka bir yere "sürgün" olmadıysa suriye'de yaşıyor. hatta medenî hali değişmediyse kendisi aynı zamanda suriye "saray"ının damadı. hafız esed'in kızkardeşi mi yeğeni mi ne bir kadınla evlenmişti. orada sarayda yaşadıkları söyleniyordu. bu "sarayda yaşama" kısmı abartı olabilir tabii.

kendisi de kullanıyor mu bilmiyorum, nette bir yerde birkaç yandaşının onun için "türkiye halk kurtuluş partisi–cephesi (thkp-c) genel sekreteri" sıfatını kullandığını gördüm. son yirmi yıl içinde benim gözümden kaçmış bir eylem veya faaliyetleri olduysa bilmek isterim aslında. yaptığı "genel sekreter"lik hangi icraata imza atmıştır? yalnız baştan söyleyeyim, "kürt halkına (pkk'ya) destek vermek" pek eylem sayılmıyor. "27 yıldır sürgündeyim" (artık 28 demeli) deyip duruyor. türkiye'de dün de bugün de yeraltında yaşayan devrimci örgüt üye ve liderleri var. devir 12 eylül devri değil. ben hapisten çıkalı sekiz yıl oldu. istanbul'da yaşıyorum. bu sekiz yılda bir kere kimlik kontrolü ve üst aramasına, bir kere de sadece kimlik kontrolüne denk geldim. ha örgütsel bağlantılar dolayısıyla sen ne kadar dikkat edersen et başkasının dikkatsizliği yüzünden takibe takılabilirsin, yakalanabilirsin tabii. ama birileri bunu göze almadan da "devrimci mücadele" olmuyor işte. uzaktan kumandayla bu işler bir yere kadar. sen türk polisinin erişim alanının dışından bana talimat ver, ben burada o talimatları yerine getireceğim derken yakalanayım, işkence göreyim, hapse düşeyim, öleyim. ülkede böyle geri zekâlı kalmış mıdır... pardon sorumu geri aldım, böyle geri zekâlı var tabii ama bizim zamanımızdaki kadar çok değil.

mihrac ural buraya nasıl dönmeyi düşünüyor? "sürgündeki devrim lideri" olarak mı? internet üzerinde kendisine yağcılık ve aklama-paklama işiyle meşgul beş-altı kişiye bakıp kendisinin lenin gibi, humeyni gibi bir "ülkeye dönüş" yapma ihtimali olduğunu düşünebilir miyiz? şöyle gümbür gümbür bir "türkiye halk kurtuluş partisi–cephesi (thkp-c) genel sekreteri" ünvanıyla?

kendisine karşı negatif duygularım olduğu herhalde anlaşılıyor. bunun siyasal rekabetle ilgili olmadığı bilinsin lütfen. kişi olarak benim devrimcilik ve/ya da marksizm anlamında hiçbir siyasal iddiam yok. demokrat olmaya, demokrat kalmaya çalışan, kendi varlığını politika ile anlamlandırmayan -bu arkadaşların çok sevdiği tabirle- "sıradan" biriyim. bu son derece bilinçli bir biçimde seçtiğim bir konum. şuna kızıyorum: abi çekip gitmişsin "sürgün"e. 27 yıl olmuş. orada sıkıntı çektiğine dair bir belirti yok. adamlar (suriye devlet sınıfı) seni içgüveyliğe bile kabul etmiş. senin oradan buraya talimat yağdırdığın günlerde ankara'daki adamlarının, o samimi çocukların neler çektiğini, ne şartlar altında bir şeyler yapmaya çalıştığını ben bizzat biliyorum. yirmi sene geçmiş, yirmi sene sonra tek başına bedavaya dergi çıkarıp bütün dünyaya anında dağıtma (yani internet) teknolojisini keşfedince birdenbire devrimci önderlik duyguların kabarmış. ahkâm kesiyorsun.

yine de şu sayfayı görmesem bu kadar kızmayacaktım bak: http://gomanweb.org/…lasoru/ocak/02ocak/tarihte.htm

sevgili sözlük okuru, fotoğraftan söz etmiyorum yalnız. 1986-87 yılbaşısında eşi hanımefendiyle apo'yu misafir etmişler, yiyip içmişler. 23 yıl sonra, 31 aralık 2009'da kendisiyle öcalan'ın o akşamki fotoğrafını yayınlayıp "tarihte bugün: 31 aralık 1986" ibaresini eklemiş sayın ural. işte bu ibareye kızdım. "tarihte bugün" filan...

notlar:
- "ukteyi fakfa diye biri 9 ay önce vermiş."
- bu entry'mi beğenenler şu entry'mi de beğendi: (bkz: acilciler/@mehmet ordekci)

edit: gomanweb linki değişmiş, yenisini yazdım.
--spoiler--

aynı zamanda acilciler ile ilgili yazdığı yazıda mutlaka okunmalıdır. olayı tamamlamak için... Okuduklarımdan dolayı benim çıkardığım sonuç şu "Dikkat edin Hataylı ve sol düşünceye yakınsanız gözaltına alınabilirsiniz.

https://eksisozluk.com/ac...p;author=mehmet%20ordekci
kara propaganda ile beyaz nasıl siyah olabilir gösteren iyi bir örnek.
ölü değildir.
https://www.facebook.com/photo.php?v=602077389888443
antakyalı ve nusayri kökenli suriyede mukaveme suriyyi denilen beşar esad hükümeti yanlısı silahlı gerilla örgütünün lideridir.

bir aralar kendisinin öldüğü söylenmiştir fakat kameraların karşısına geçip ben ölmedim demiş bir şahsiyettir.
beşar esad'ın yuksek rutbeli askerlerinden biri..
Kod adi sirtlan lazkiyede saklandığı delikten yaziyor meydan okuyor.bir projedir esad ailesine girişi esad ailesinden biri ile evlenip girmiştir. Ve kendini özgürlük savaşçısı zanneden iki kürt gencini 50 bin $ gibi bi para ile infaz ettirmiştir. En yakinini bile satan bu it banyas katliaminda kundakdaki bebekleri bile öldürmekten zerre rahatsizlik duymayan biri.okuduğu kitaplari ben öldükten sonra adimi taşıyan bir müze yapilcak diyormuş. La senin resimlerin kenefe koyulsun ne müzesi. Reyhanli saldirisinin planlama projesinin sahibi.illaki bir gün saklandığın delikten cikacaksin hain.
Bugün Sedat Peker'i Türkmendağı'na düelloya çağırmış kişidir. Sedat Peker'in bu davete ne cevap vereceği merak konusudur.
http://odatv.com/sedat-pe...-cagirdi--1401161200.html
Sedat peker'i düelloya çağırmış esed'in iti! Götü yiyorsa Suriye ve rus desteği olmadan kapışsın sedat peker reisle! Türkmendağı'nda savunmasız sivilleri bombalarla katletmeye benzemez o iş. Adamın götünden kan alırlar kamil!
amerikan beslemesi dincileri ve kokainman mafyacıları 3.5 attıran bağımsızlık mücahidi.
bölgedeki kaynaklardan aldığım bilgiye göre salma'yı tahkim ettikten sonra cisr şuğur'da taş üstünde taş bırakmamak üzere hareket edeceği söylenen suriyeli milis komutanı.

dükkandan 3m marka kaynak gözlüğümü alıp sınıra doğru hareket edeceğim. bunu kaçıramam.
antakyanın gururu.

Yürü mihraç abi...
Apo itinin kankası bok çuvalı.
Türkiye'de bir dönem Hatay ve çevresinde etkin olan sol terör örgütlerinden 'Acilciler'in lideri Mihraç Ural, Afganistan, iran, Suriye, Türkiye ve Yunanistan hattından Avrupa'ya pazarlanan uyuşturucu trafiğinin önemli isimleri arasında yeralıyor. Halen Lazkiye kırsalı Türkmendağı bölgesinde kurduğu 'Mukaveme-i Suri' isimli terör grubu ile birlikte Türkmen beldelerini Rusya'nın yoğun desteği ile işgal eden Ural, uzun yıllardır Suriye'de Esed koruması altında yaşamakta. Türkiye'de birçok terör eylemine katılan ve Reyhanlı katliamının planlayıcısı olan Ural, Esed'in yakın akrabalarından Mahluf ailesi ve bazı Baas Partisi yöneticilerinin de aralarında bulunduğu bir ekiple birlikte, Lazkiye'den italya'ya deniz yoluyla gönderilen 200 milyon dolarlık uyuşturucu trafiğini yönetiyor. Avrupa'ya ulaşan esrar, kokain ve eroinin sokak dağıtımını ise 'Bingöllüler grubu' olarak bilinen PKK bağlantılı çeteler yapıyor.
KARADAN DA 250 MiLYON
Öte yandan Mihraç Ural, PKK-PYD ortaklığı ile Hatay-istanbul-Amsterdam(Hollanda) hattında karayolu ile yürütülen uyuşturucu sevkiyatının önemli bir parçası olarak görev yapıyor. Hatay nüfusuna kayıtlı DHKP-C üyesi 'Cemal' kod adlı örgüt üyesi, Türkiye üzerinden karayolu ile yürütülen sevkiyatta Ural'ın yardımcılığını yürütüyor. Uyuşturucu ticareti kapsamında istanbul Gazi Mahallesi'nde bu amaçla kullanılan birçok depo ve küçük çaplı uyuşturucu işleme tesisleri de bulunuyor. Ural ve çetesinin karayolu hattıyla kontrol ettiği uyuşturucunun yıllık getirisi ise 250 milyon dolar olarak ifade ediliyor. Mihraç Ural'a, zehir ticaretinin Afrin ayağında ise PKK-PYD üyesi 'Hemdan' kod adlı örgüt yöneticisi eşlik ediyor. 'Hemdan' kod adlı terörist, PYD kontrolündeki Afrin kantonundan karadan sevkiyatı yöneterek Ural'la işbirliği içinde çalışıyor.
LAZKiYE EĞiTiM KAMPI
Suriye iç savaşı başlamadan önce yaklaşık 20 yıl 'Liva iskenderun' isimli bir terör örgütü üzerinden Hatay ve iskenderun'un Suriye toprağı olduğu iddiası ile Türkiye aleyhine faaliyet yürüten Mihraç Ural, halen Türkiye merkezli birçok sol terör örgütü mensubuna Lazkiye'nin El Basit bölgesinde yer alan kamplarda eğitim vermekte.
Mültecileri kuryeliğe zorluyorlar

Afgan ve Suriyeli mültecilerin Avrupa'ya kaçak geçişini sağlayan insan kaçakçılığı da aynı ekip tarafından yönetiliyor. Çete, mültecileri uyuşturucu kuryesi olmaya da zorluyor. Bazı Avrupa ülkelerinde üzerinde uyuşturucuyla yakalanan Suriyeli, Iraklı ve Afganlılar, Yunanistan ve Bulgaristan'da kaçakçılar tarafından bu yola zorlandıklarını, kuryelik yapmaları karşılığında kendilerinden yol ücreti alınmadığını itiraf etmişti.

Cemal Koçi
Kilit isim: Afganlı Cemal
Sevkiyatın kaynağındaki en kilit isim, Afganistan uyruklu Cemal Koçi... Mihraç Ural ve Cemal Koçi arasındaki bağlantı, geçtiğimiz günlerde Türkiye'de uyuşturucu ile yakalanarak tutuklanan Hewkar Sebir tarafından sağlanıyordu. Tonlarca zehrin Kabil'den Amsterdam'a ulaştırılmasında Acilciler, PKK, PYD ve DHKP-C birlikte çalışıyor. Mihraç Ural ve ekibine Afgan kapılarını açan Koçi, uyuşturucuyu Afganistan'dan 'granit' adı altında çıkarıyor. iran'ın Yezdan bölgesine gelen tonlarca zehir, oradan da Lazkiye ve Türkiye güzergahlarına sevkediliyor. Cemal Koçi'nin yardımcılıklarını ise 'Dost Muhammed', 'Bave Hani' ve 'Muhibullah' adlı çete üyelerinin yaptıkları belirtiliyor. Yeni şafak
Doğruysa cehenneme bir odun daha yuvarlanmış demektir. Ateşi bol olsun eli kanlı çocuk katilinin!
her sene düzenli olarak öldürülen piç. Keşke gerçekten geberse. Lakin korkağın tekidir. savaş meydanlarında cephelerde bulunmaz. Böyle haberleri de kendi yaptırır. 3 gün sonra ben ölmedim burdayım der yalandan meydan okur millete...
(bkz: malazgirt timi ne amk)
Geberdiği yönünde haberler yayılmakta olan birisi.
görsel
Öldürüldüğü yönünde haberler alınan piç kurusu.

Dilerim gerçektir inşallah...

Edit: ölümü resmileşmiş piç kurusunun.
Edit 2: ölmemiş orospu çocuğu.