bugün

ne illet bir hastalıktır sağı solu belli olmaz hangi saatde nerde krizin tutacagı bilemezsin.
stres olursun ağrı başlar.
uykusuz olursun agrı başlar.
aç olursun ağrı başlar.
bahaneye bakıyor nasıl başlasam diye bu ağrı, beraberinde grtirdiği bulantı ve baş dönmeside durumu daha çekilmez hale getiriyor.
içerik bulunamadı.
en çok da mide bulantısı bitirir insanı. bi yandan ağrı geçsin diye beklersin bi yandan da kusmamak için kasarsın kendini, gözlerden hiç bahsetmeyelim. genetikmiş,ailede kimsede de yok! doğmamış şansız evlatlarım *
green day'in give me novacaine şarkısında da bahsettiği şiddetli baş ağrısıdır.

--spoiler--
take away the sensation inside
bitter sweet migraine in my head
its like a throbbing tooth ache of the mind
i can’t take this feeling anymore
--spoiler--
dilimize fransızcadan geçmiştir.
sinüzitim olduğunu biliyorum. ama migren belirtileride tamamen tutuyor. burun kemiği ,sol lob ,özellikle sol gözüm yerinden çıkacak gibi. ölsem kurtulsam falan diyorum. ilaç aldığımda aynı gece yine tekrar ediyor. ancak uyuduğumda geçiyor, uyandığımda gene aynı. mide bulantım var evet. erkeğim hamile değilim bu durumda benim migrenim var. napmam lazım şimdi? üzgün surat.
isigi kapatmanin, kafayi sikacak derecedebir atki yahut benzer bir seyle sarmanin ve ilik dusun bir nebze rahatllattigini kendi deneme yanilma yontemlerimle buldugum 10 yillik hastaligim. ayrica doktor ve ilac ikilemi iyi gelir. denenmeli. erkeklerde pek gorulmez ancak hic gorulmez degildir. ve baska hastaliklarla karistirlmasi zordur. zira kafanizi kesip atmak isteyeceginiz baska cesit bir hastalikta yasanmasi zor ihtimal bir agri ihtiva eder.
çaresi kafayı kopartıp atmaktan geçer.

başka da bir ilacı yoktur..

gözünü sevdiğim bırak artık peşimi!!
öldürmeyen ama süründüren, muhtemelen isviçreli bilim adamlarınca aids ve kanserden sonra üçüncü sıraya konan illet bir hastalıktır. Genetiktir, geçmesi beklenmemelidir ki geçmeyecektir. Beraberinde panik bozukluğu da görülebilir. Hemen hemen her şey tetikler migreni; düzensiz uykular, mayalı yiyecek ve içecekler, lodoslu havalar, adet döneminde kafayı yiyen hormonlar, stres... Ben de dahil olmak üzere Allah kurtarsın...
an itibariyle altı saattir ne kafa ne de beyin bırakmış, sabaha kadar da sürüm sürüm süründürecek gibi görünen ağrı. dün seviniyordum kendi kendime ki ne zamandır tutmadı migren diye. anmamı bekliyormuş demek ki.
hayattan sogutan kadınlarda daha sık görülen korkunç ağrı.neyseki benimki seyrekmiş senede birkaç defa oluyor.tedavisi olmaması çileden çıkarır.
Migreni tetikleyici unsurlar arasında, yorulmak, heyecanlanmak , uykusuz kalmak, aç kalmak sayılabilir.
relpax çok kısa süre içinde migreni kovalar.
süründürür, ağrı kesicilere bana mısın demez, uyutmaz, rahat nefes aldırmaz, gözden yaş getirir. hayatla bağlarınızı kopardığınız vakit olay mahalini terk eder. Arkasında enkaz halinde bir beden bırakır. bir süreliğine uzak durur. ta ki ''oh ya, ne zamandır migren krizim tutmuyor'' sözcüklerine ağzınızdan dökülene değin. Adını anmanız dahi tetikleyebilir, aman diyeyim.
hayatımı cehenneme çeviren, tıbba inancımı yok eden lanet. başınızın sol tarafındaki damarın vıcık vıcık atması hayatın ölümlü olduğunu ve bir gün bunun biteceğini düşünerek teselli olmanızı sağlar. öyle bir ağrıdır ki kafayı duvarlara vurup paramparça etmek istersiniz lakin ayağa kalkacak gücünüz yoktur, dünya ayaklarınızın altından kayıyordur. ağrı kesiciler falan halt etmiş. en ufak bir ses, küçücük bir ışık beyninize çiviler saplar...
gayet sıkıntı veren insanı kitleyen bir hastalıktır. kafanız beton gibi olur, beyninizin su dolduğunu hissedersiniz.

ve o ağrı... uyuyup uyansanız bile geçmeyen ve kaldığı yerden hiçbir şey olmamışçasına devam eden o stabil ağrı...

benim tek çarem advil isimli ağrı kesici. ayrıca beyaz peynirin de migreni tetiklediğini başka migrenli arkadaşlarımdan da duydum.
vişne ve çikolata buluşmasının tetiklediği dayanılmaz ağrı.
işkencedir. lanet olsun bu ağrıya. insanlıktan çıkarır adamı. alnıma eşarpla sıkıca bağlayıp, ilaç içip yatarak atlatıyorum. muzdarip olanlar bunu deneyebilirler.
normal bir ağrı değildir. ağrı geldimi çileden çıkarır ilaç fayda etmez. ışık görmek ağrıyı arttırır. karanlık odalara kapanarak ağrının geçmesi beklenir.
avmigran çaredir. ancak ağrıyı hafifletir mide bulantısına etki yapmaz.
hayat kalitesini düşürmek varya ahan da bu migren hayat kalitesinin a... koyar. yani afedersin küfür ettim gibi oldu sözlük ama, maşallah hiç aç kalmam,kışın şapkasız çıkmam dün azıcık bir üzüldüm diye, uykulardan uyandırıp ta 18 saattir beni kıvrandırmaya ne gerek var. bildiğin sol gözümün üstünde bi kamyon var sanki. ayakkabı bağlıyorum ZONKK, merdiven çıkıyorum ZONKK, çalışıyorum ZONKK, ilaç ta içilmiyor tabi 18 saate ne içiyim. morfin mi içiyim?

diyeceğim o ki çaresiz hastalıkların en masumu çok şükür ama tuttu mu hayattan tiksinmenize,en sevdiklerinizi öldürebilecek raddeye gelmenize neden olabilir.
ben çocukken anneme sık sık uğrayan ve benim annemin ağrısını geçirebilmesi için başına sıkıca bağladığı eşarpa anlam veremediğim ve sürekli alay ettiğim ve şimdilerde "sen miydin alay eden benimle" diyerekten belli periyotlarda bana musallat olan iğrenç bir baş ağrısı.
ışıktan, sesten rahatsız olma durumuyla kendisini gösteren göz ve baş ağrısı ve şiddetle mide bulantısı ile seyreden illet bir hastalıktır. genellikle avmigran + apranax+metpamid kombine kullanılır geçmediği takdirde 3 ayrı iğne ile geçebilen bir durumdur. daha ileri düzeydeki migrenler için ise zomix isimli bir ilaç önerilmektedir.
tetiklenme diyetten, kimyasal, hormonal veya duygusal olabilir.
allah düşmanımın başına versin dediğim hastalık. bence birine beddua edileceği zaman inşallah migrenin olur denmeli. kesin çözüm, düşününsenize tedevisi yok öldürmüyor süründürüyor, hemde öyle bir süründürmekki. benim migren ağrılarım çok az ve düşük düzeyde olurdu bir ağrı kesici karanlık sessiz bir ortam biraz temiz hava birazda uyku tamam, bir iki günlük sersemliğin ardından birşey kalmazdı ki bu en son iki yıl önce olan ağrılarda böyleydi. ama 2 yıldır olmayan ağrı bu defa öyle bir geldi ki, hayatımda böyle bir ağrı böyle bir acı duymadım. evet beynimin sadece bir tarafı ağrıyordı ama o kadar şiddetli bir ağrı ki sanki tüm vucudum ağrıyor, ağrıdan insanın gözlerinden yaş gelir mi? evet gelir hatta utanmasanız ağlarsınız ağrıdan. ilk defa bu kadar şiddetli ağrıyı yaşadığım zaman, birgün öncesinde şarap içmiştim biraz ankarada zaten dondurucu soğukları yaşıyoruz yorgunlukta var. sabah bir uyandım nasıl bir baş ağırısı kahvaltıya misafirler gelecek masayı hazırlamam gerek yürüyorum ama önümü görmüyorum. zaten bir kolumu kullanamıyorum uyuşmuş durumda, mide bulantısından ölüyorum herşey kokuyor geliyor, ilaç alıcam bişey yemeden içemiyorum ağrıdan bulantıdan birşey yiyemiyorum. hayatımda böyle bir acı böyle bir ağrı görmedim öldüm öldüm. nezaman ki kustum işte ozaman biraz kendime geldim. misafirler geldi bakıyorum ama göremiyorum ki onları gözlerimden yaş akıyor. pencereden gelen güneş ışınları gelmesin diye elimi gözüme siper ettim o şekilde oturdum.kusunca biraz rahatladım bişeyler yedim ağrı kesici aldım biraz rahatladım ama misafirler konuşuyor ya batıyor o konuşmalar kalkıp vurucam ağızlarına iki tane sussunlar artık diye. hayatımda böyle birşey görmedim eğer o gün ölmediysem intihar etmediysem karada ölüm yok bana.