bugün

entry'ler (516)

vedat türkali

Diline bayıldığım usta yazar.Roman kahramanının kendi içsel dünyasındaki tartısmalarında insan kendinden öylesine çok şey buluyor ki olay sırası geçse de yine hesaplaşma başlasa diyor insan okurken..Çağdaş Türk Edebiyatı ile ne kakadar geç tanışmışım,ama olsun iyi ki tanımışım.

biraz pop biraz sezen

ihanetten geri kalan ve köz adlı şarkıların favori olduğu ama tüm albümü saatlerce sarıp sarıp dinlesekte bıkmayacağımız güzellikte olan şahane eser.Sezen yine dağıttın bizi.

gecenin tek cümlelik özeti

bir hasrettir bir intikam ihanetten geri kalan.

major depresyon

depresyonla major depresyon aynı kavramlardır.Günlük girip çıktığımız ruh hali değişiklikleri ya da yaşadığımız durumlarda üzülmemizden çok daha farklı kesinlikle tedavi gerektiren bir durumdur.Ne uykusu düzenli ne yemesi içmesi düzenli bu insanlara üzülmemek elde değil.Zaten normal yaşantılarına da devam edemezler.

haruki murakami

Neden bu kadar geç okuduğum için kendime kızdığım yazar. Muhteşem sürükledi gibi şeyler söyleyemesem de Sahilde Kafka 'da beni çeken bir şeyler oldu doğrusu.Mutlaka diğer eserlerini de okuyacağım çünkü son zamanlarda tüm romanlar bi başkasının benzeri gibi gelmeye başlamış ve tat vermiyorken karşıma tesadüfen çıktı ve aradığım başkalıktaydı.

sözlük yazarlarının itirafları

Bütün itiraflarımı bir terapiste yapmak istiyorum.ama bunun için ni geldin derse diye gidemiyorum.

ikizler erkeği

Kararsızlık en net özelliği... Sabah istediği şeyle öğlen ve akşam nasıl bukadar farklı olabilir? ikizler erkeğiyse mümkün

koç burcu erkeği

Genelde popüler olurlar , gördüğüm koç burcu erkekleri sadık olmakla birlikte çapkındırlar.Bir de gerçekten bencil oluyorlar ve bunun farkında bile değiller çoğu zaman.Hoş günümüzde kim bencil değilse?

bile bile

Ayrılıkların sonradan koyduğunu daha güzel anlatan bir şarkı olamaz.Yaşanmadan nasıl böyle güzel bir şarkı yazılır bilemedim;kesin yaşanmıştır.

ozancan demir

Sesi duru rising finalisti. Birazdan birinci olur bence. Karadenizliyim çok sevdim diğerlerini de ama bu çocuk çok güzel söylüyor be.

yazarların çocuklarına koymak istemediği isimler

Berkecan, melisa su gibi isimler.. Dede olmaz berkecandan falan. Klasik isim seven biri olarak şu modern uyarlamalardan kaçınırım.

kitapçıda en çok satanlar bölümünü pas geçmek

Çok mantıklı eylemdir. Doğru düzgün bir kitap görmedim şu '' bestseller'' olanlardan. Zaten migrosta satılıyor aynıları okadar satılıyor yani.

fyodor mihailovic dostoyevski

En kötü olduğum dönemde okuduğum '' yeraltından notlar '' kitabıyla beni derinden sarsan yazardır. Hayatımı değiştiren değil ama çok etkileyen bir yazar varsa o budur. Sanki içimdekileri yazmış. Ne büyük üstat!

sevmek mi güzel sevilmek mi sorunsalı

Sevmek insanı daha hayat dolu yapar sevdiğin için çok sevinip çok üzülebilirsin kahrolabilirsin ama muhtemelen huzursuz ve belirsiz yaşarsın. Sevilmekse huzur ve güven verir, yalnız hissetmezsin. Ama sadece seviliyorsan çok mutlu olup çok üzülmezsin öyle bir çizgi üzerinde huzurlu mutlu yaşarsın.. Hangisini tercih ettiğine bağlı *

türk kızını mutlu etmek için yapılması gerekenler

Türk erkeklerinin yapamayacağı şeydir. Bu kadar ataerkil bi toplumda kadının mutlu olması çok zor zira mutluluğunu düşünen yok.

sözlük yazarlarının itirafları

Dün gece gördüpüm rüyaya direndim tüm gün. Ta ki bu geceye kadar direnebildim. Yine o geceye döndüm 5 sene önce hayatımın dibe vurduğu o gece... Çokça aşk acısı çeken insan görüyorum.. Yaşanıyor özellikle en dibe vurduğunuz andan sonra mecbur yaşanıyor '' ne çok sevildiğini bir bilebilsen '' diyor ya baba bilmediyse hiç bilmiyor... Seneler çok şeyi değiştiriyor o dibe vurduğunuz gün bir kötü hatıra sevginiz eskilerde kalan güzel bir duygu oluyor... Güçlü olun gururlu olmamak da hiçbir şey kazandırmıyor. Neyse ah bu şarkıların gözü kör olsun be!

yds

Orta düzey ingilizcemle 48 aldığım sonrakinde 1 ay taktik kasıp kelime ezberleyerek 78 aldığım sınav. Orta bir ingilizce alt yapısına kelime katarak çok rahat yüksek alınabiliyor. Dil bilmek demek benim nazarımda sadece okudugunu anlamak olmadıgından ötürü değersiz bir sınavdır.

17 ağustos 1999 depremi şişirilmiş balondur

Anlıyorum trollüğün olayı bu seviyorsunuz da. Ulan okadar insanın annesi babası evladı gitti lan orda? Acıyı da mı bilmiyorsunuz? Bu kadar mı kütüksünüz? Nasıl bunla dalga geçiyorsunuz aklım almıyor biri anlatsın.

mehmet haberal

Dünya organ nakli derneği başkanı olmuş, zamanında ergenekondan içeri atılmıştır. Bizler unutmadık o günleri.

aksanlı ingilizce konuşmaya çalışırken rezil olmak

Birçoklarının düştüğü durum. Ancak aksan için orda doğup büyümek gerek sadece önermesi yanlış. Mesela küçüklüğünüzden beri kafanıza esince gidebiliyorsanız ve amerikan liselerinden mezunsanız hiç eğreti durmadan çatur çutur konuşuyorsunuz. Ben bizzat öyle insanlar gördüm. Şimdi gidip yeniden şanslı doğun.