bugün

bulantı ve kusma için kullanılan antiemetik.**
mide ağrılarına iyi gelen güzek ilaç. fakat bir yan etkisi var ki... fena depresyon yapar.
defalarca kusmama rağmen etki etmeyen ve beni başka yollara başvurmak zorunda bırakan ilaç.annemede sökmemiştir bu ilaç galiba biz ailece direnç geliştirdik bunun etken maddesine.
mide bulantısını kesmesinin yanında deli gibi uyku da getirir.
henüz bi numarasını göremedim içeli 20 dak oldu. hava civa hala bulantı var. gel gelelim esas sıkıntı yan etkileri kısmında en başta en sık görüleni huzursuzluk hissidir diyor. hakatende öyle kalp krizi geçircek gibi hissediyor insan. içmeyin bunu.
fiyatı 2,8 liradır.
mide bulantısını önleyen ilaç. Kendileri midenin dolgunluk hissini giderir ve motoliteyi arttırır. ismi etken maddesinden gelmektedir. (Met)oklo(p)r(amit) hidroklorür. Ayrıca huzursuzluk ve uyku da yapabilir.
bütün antiemetikler gibi * aç karnına içilecek ilaç. tok karnına içince midenin içinde çok değişik işler yapıyor. bulantı kesilmediği gibi görülmemiş bir ağrı da yaşatıyor insana.
aman tokken içmeyin. ama nasıl içmeyin ?
bir şeyi yemeden önce midemi bulandıracağını tahmin etsem zaten yemem eczacıbaşı. parmak basıp kusalım da ondan sonra mı yutalım ? öyle yaparsak artık ne diye yutalım ?
bir caaplayın sorularımı. deyin ki sadece vapura binerken için diye çıkarttık bu ilacı ben tamam derim.
bir boka yaramayan, göya* mide bulantısı hapı. bunu içeceğinize olips çiğneyin daha etkili.
bulantı ve kusma şikayeti olanlarda kullanılır. uyku yapabilir.
alkol ile kullanıldığında bi sakıncısı olup olmadığını merak ettiğim ilaç.
mide bulantısını 10 dakika içinde yok eden mucize hapımsı.
An itibariyle 2 tane içtiğim ama mide ağrımı zerre geçirmeyen ilaç.

zehirlendim mi acaba amk.
bir rennie değil.
Mide ağrısı için değil, bulantı için kullanılması gereken ilaçtır.
hakkında bu kadar arkamdan entry girilince öldürdü zannettiğim ilaç.

takıntılı mısınız amk yazdığım şeye atarlanmış millet.
Emedurla aynı amaçla kullanılan ilaçtır. içmeyin. içirmeyin. Zorda kalırsanız Emedur için.
Hayat ortagim,yol arkadasim.ama bugun doktorun soylemiyle yan etkiileri fazlaca olan,kullanilmamasi gerekenmis.ben bu ilac cantamda olmadan sokaga cikmiyorum doktor bana ne diyor.
(bkz: bulantı ilacı olmadan sokağa çıkamamak)
Annemizin sütü az geldiğinden dolayı bir kaç hemşire arkadaşımızın tavsiye ettiği bir ilaç. Sanırım yan etkilerinden biri anne sütünü arttırmakmış. Faydalı bir kaç enrty vardır diye sözlüğe bi bakayım dedim. bulamadım.
(bkz: yardır oğlum kadınlar kulübüne)
Taze Baba.
emedur ararken bulduğum ilaç. kes hadi şu bulantıyı. noluuuurr.
insanı deli sikmiş gibi yapan bulantı ilacı. şahsen ben töbeliyim.
Senelerdir kullandığım hakkında yapılan yorumları okuduktan sonra beynimdeki bazı hatıraları cevaplayan ilaçtır. Çocukluğumdan bu yana seyahat öncesi kullanırım. Son zamanlarda uyumak için kullanıyorum. Ki 20 dk önce 3 tane aldım. Sonra endişe ettim ve sözlüğe baktım. Zehirleneceğimi düşünmüyorum. Her ilaçtan daima iki tane alırım. O yüzden bünye alışık. Şimdilik gözlerim fal taşı gibi ama görmemde bir sıkıntı yok. Beynim uyuşturucu almış misali kabarcık kabarcık. Fakat bilincim yerinde. iki gündür uyuyamadığım için içersem bişi olmaz dedim. Yalnız vücudumu ateş bastı özellikle ayaklarım yanıyor. Ve uyuyamıyorum. Ne bünyeymiş dimi..?!?!..
Küçükken kusmama şurubu diye içerdim. Hey gidi günler.
mide bulantısını keserken tansiyon düşüren ilaç.

Günde 1 den fazla kez alıp bütün gün uyuduğum günlerin üzerinden çok geçmiş sayılmaz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar