1. 1.
  bulantı ve kusma için kullanılan antiemetik.**
  2 ... oumar
 2. 2.
  mide ağrılarına iyi gelen güzek ilaç. fakat bir yan etkisi var ki... fena depresyon yapar.
  2 ... densenblood
 3. 3.
  defalarca kusmama rağmen etki etmeyen ve beni başka yollara başvurmak zorunda bırakan ilaç.annemede sökmemiştir bu ilaç galiba biz ailece direnç geliştirdik bunun etken maddesine.
  2 -1 ... dr kelebek
 4. 4.
  mide bulantısını kesmesinin yanında deli gibi uyku da getirir.
  ... sorella
 5. 5.
  henüz bi numarasını göremedim içeli 20 dak oldu. hava civa hala bulantı var. gel gelelim esas sıkıntı yan etkileri kısmında en başta en sık görüleni huzursuzluk hissidir diyor. hakatende öyle kalp krizi geçircek gibi hissediyor insan. içmeyin bunu.
  3 -1 ... hidir
 6. 6.
  çok afedersiniz ama ağzıma sıçan ilaçmış kendileri daha yeni anlıyorum. otobüse bindiğim anda midem bulanmaya başlar öyle bir bünyem var. atarım bi metpamid anında da geçirir. hatta dün gece de içtim bi tane. fakat biraz önce bir yerde okudum ki huzursuzluk, çarpıntı gibi yan etkileri varmış. burada da yazmışlar zaten. ben de diyordum ki bu otobüs yolculuklarında bana ne oluyor. elimi ayağımı nereye koyacağımı şaşırıyorum, daralıyorum, fenalaşıyorum, kalbim yerinden fırlayacakmış gibi oluyor. nitekim dün gece de bugün sınavım olmasına rağmen sabaha kadar uyuyamadım ve artık kendimi camdan atmayı falan düşündüm. en son üniversite yerleştirme sonuçları açıklanacağı zaman böyle olmuştum. sanki biri boğazıma yapışmış da boğmaya çalışıyormuş gibi.zaten doktor prolaktinimin yükselmesine de bu ilacın sebep olduğunu söylemişti. velhasılı bi daha da mide bulantısından ölsem yine de içmiycem kendisini.
  4 -1 ... hicbiseysizsut
 7. 7.
  fiyatı 2,8 liradır.
  ... mendoza
 8. 8.
  mide bulantısını önleyen ilaç. Kendileri midenin dolgunluk hissini giderir ve motoliteyi arttırır. ismi etken maddesinden gelmektedir. (Met)oklo(p)r(amit) hidroklorür. Ayrıca huzursuzluk ve uyku da yapabilir.
  2 ... eczaci55
 9. 9.
  bütün antiemetikler gibi * aç karnına içilecek ilaç. tok karnına içince midenin içinde çok değişik işler yapıyor. bulantı kesilmediği gibi görülmemiş bir ağrı da yaşatıyor insana.
  aman tokken içmeyin. ama nasıl içmeyin ?
  bir şeyi yemeden önce midemi bulandıracağını tahmin etsem zaten yemem eczacıbaşı. parmak basıp kusalım da ondan sonra mı yutalım ? öyle yaparsak artık ne diye yutalım ?
  bir caaplayın sorularımı. deyin ki sadece vapura binerken için diye çıkarttık bu ilacı ben tamam derim.
  1 ... noraliya
 10. 10.
  bir boka yaramayan, göya* mide bulantısı hapı. bunu içeceğinize olips çiğneyin daha etkili.
  3 ... alyowerlak