bugün

migren

allah düşmanımın başına versin dediğim hastalık. bence birine beddua edileceği zaman inşallah migrenin olur denmeli. kesin çözüm, düşününsenize tedevisi yok öldürmüyor süründürüyor, hemde öyle bir süründürmekki. benim migren ağrılarım çok az ve düşük düzeyde olurdu bir ağrı kesici karanlık sessiz bir ortam biraz temiz hava birazda uyku tamam, bir iki günlük sersemliğin ardından birşey kalmazdı ki bu en son iki yıl önce olan ağrılarda böyleydi. ama 2 yıldır olmayan ağrı bu defa öyle bir geldi ki, hayatımda böyle bir ağrı böyle bir acı duymadım. evet beynimin sadece bir tarafı ağrıyordı ama o kadar şiddetli bir ağrı ki sanki tüm vucudum ağrıyor, ağrıdan insanın gözlerinden yaş gelir mi? evet gelir hatta utanmasanız ağlarsınız ağrıdan. ilk defa bu kadar şiddetli ağrıyı yaşadığım zaman, birgün öncesinde şarap içmiştim biraz ankarada zaten dondurucu soğukları yaşıyoruz yorgunlukta var. sabah bir uyandım nasıl bir baş ağırısı kahvaltıya misafirler gelecek masayı hazırlamam gerek yürüyorum ama önümü görmüyorum. zaten bir kolumu kullanamıyorum uyuşmuş durumda, mide bulantısından ölüyorum herşey kokuyor geliyor, ilaç alıcam bişey yemeden içemiyorum ağrıdan bulantıdan birşey yiyemiyorum. hayatımda böyle bir acı böyle bir ağrı görmedim öldüm öldüm. nezaman ki kustum işte ozaman biraz kendime geldim. misafirler geldi bakıyorum ama göremiyorum ki onları gözlerimden yaş akıyor. pencereden gelen güneş ışınları gelmesin diye elimi gözüme siper ettim o şekilde oturdum.kusunca biraz rahatladım bişeyler yedim ağrı kesici aldım biraz rahatladım ama misafirler konuşuyor ya batıyor o konuşmalar kalkıp vurucam ağızlarına iki tane sussunlar artık diye. hayatımda böyle birşey görmedim eğer o gün ölmediysem intihar etmediysem karada ölüm yok bana.